Jump to content

Capture video stream απο web camera σε Tablet!!!!!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γίνεται ρε παιδιά; Έχω μία κάμερα Logitech HD, μου χάλασε το laptop, και επειδή δεν εγκρίνεται δαπάνη για αγορά νέου λόγω κρίσης (που πας ρε Καραμήτροοοοο με 800 το μήνα) και μεταπτυχιακού της κόρης, έλεγα μην τυχόν και ξέρει κανείς αν γίνεται τίποτε. Λέω τώρα.

Δημήτρης

Δημήτρης
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Απο οσο βλεπω εδω γινεται. Βεβαια δεν ξερω τι γινεται απο αποψη καταγραφης και ποσο μπορεις να επεμβεις σε αυτο που βλεπεις.

Θα σβήσουμε τα φώτα της πόλης των σπιτιών

θα έχουμε απόψε Γιορτή των αστεριών...

 

Η Πούλια θ’ αναλάβει το μπαρ και τα ποτά

και η Μεγάλη Αρκούδα θα φτιάχνει παγωτά

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Σε ευχαριστώ Δημήτρη. Ή ουτως ή άλλως εγώ θέλω ένα .AVI format, δεν θέλω τίποτε πολύπλοκο.
Δημήτρης
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Με λιγο ψαξιμο στο google play με τον ορο USB camera ισως βρεις την καταλληλη εφαρμογη. Καποιες ισως απαιτουν root , custom kernel ή να ειναι συμβατες με συγκεκριμενες καμερες. Καλη τυχη.

 

Εγω την φωτογραφιση, εστω της σεληνης την εχω λυσει με ακριβη ασυρματη συνδεση με tablet και φωτογραφικη με wifi. Οχι οτι ηταν αυτος ο σκοπος της αγορας τους, αλλα ειναι αλλιως να εισαι μεσα στο αμαξι και να τραβας φωτογραφιες ασυρματα :P

Θα σβήσουμε τα φώτα της πόλης των σπιτιών

θα έχουμε απόψε Γιορτή των αστεριών...

 

Η Πούλια θ’ αναλάβει το μπαρ και τα ποτά

και η Μεγάλη Αρκούδα θα φτιάχνει παγωτά

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Ασύρματα και μέσα απο το αυτοκίνητο ε; Το λές ρε φίλε! Τέτοιες τεχνολογίες δεν τις σηκώνει η τσέπη μου. Εξ άλλου, απο την ηλικία φάίνεται ότι εγώ είμαι της παλαιολιθικής, και αυτά με τρομάζουν λιγάκι. Ας δουλέψει το Tablet ενσύρματα με την web και θα χοροπηδάω.Βρήκα και ένα app που λένε ότι είναι καλό....θα δούμε.

Λογικά θα ξέρω απο Δευτέρα και θα πώ τι είδα.

Δ.

Δημήτρης
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!.

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Συνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Όροι χρήσης