Jump to content

Αρχαριος με powerseeker 114eq+cctv camera


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χαιρετώ το φόρουμ και τα μέλη του!

Από μικρός με εντυπωσίαζαν τα τηλεσκόπια αλλά έφτασα 35 για να αποκτήσω ένα!

Για αρχή και επειδή δεν ήξερα αν θα μπορέσω να ασχοληθώ όσο θα ήθελα πήρα ένα powerseeker 114eq και είχα και την ιδέα να πάρω μια cctv ip camera με το γνωστό AR0130 sensor. Με την βοήθεια του castrator και του registax 6 λοιπόν πήρα την πρώτη μου φωτο του Κρόνου. Περιττό να σας πω ότι νοιώθω σαν μικρό παιδί... Καλώς σας βρήκα!

saturn3.jpg.14e15af91ed8a1e85d17e27bb420673a.jpg

stacksat2.jpg.bf1a3c6b4e22445a853f64115ef2f69a.jpg

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Καλώς όρισες φίλε μου και καλορίζικο το τηλεσκόπιο! Οι φωτογραφίες σου ειίναι πολύ ωραίες! Όπως θα δεις και μόνος σου το astrovox είναι η απόλυτη πηγή πληροφοριών και οι άνθρωποι του είναι πρόθυμοι να σε βοηθήσουν σε ότι απορίες έχεις. Καλές παρατηρήσεις και καθαρούς ουρανούς!

static1.squarespace.com(1).png

             www.star-surfing.com

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Καλή αρχή και από εμένα και πολύ ωραίες φωτογραφίες! Η εξερεύνηση των ουράνιων θαυμάτων αποτελεί μία εξαιρετική ενασχόληση και μας κάνει να καταλάβουμε από που ερχόμαστε πραγματικά και ποιος είναι ο ρόλος μας στο μεγαλείο της φύσης ενώ ταυτόχρονα εξασκούμε το πνεύμα μας,διευρίνουμε τους ορίζοντές μας και στο τέλος αισθανόμαστε φίλοι,νιώθουμε στα αλήθεια το βάθος του Σύμπαντος και γινόμαστε ένα με αυτό!

Καλή εξερεύνηση! 8)

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!.

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Συνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Όροι χρήσης