AstroVox :: Επισκόπηση Θ.Ενότητας - Ομαδική Παραγγελία από Astroshop.eu
Κεντρική σελίδα του AstroVox AstroVox
Η ερασιτεχνική αστρονομία στην Ελλάδα

Κεντρική ΣελίδαΚεντρική Σελίδα   FAQFAQ   ΑναζήτησηΑναζήτηση   Κατάλογος ΜελώνΚατάλογος Μελών    ΑστροφωτογραφίεςΑστροφωτογραφίες   ΕγγραφήΕγγραφή 
  ForumForum  ΑστροημερολόγιοΑστροημερολόγιο  ΠροφίλΠροφίλ   ΑλληλογραφίαΑλληλογραφία   ΣύνδεσηΣύνδεση 

Αστροημερολόγιο 
Ομαδική Παραγγελία από Astroshop.eu
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4  Επόμενη

Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    AstroVox Forum Αρχική σελίδα -> Πού και πώς να αγοράσω;
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
MagicstarOffline
Εξωγήινος
Άβαταρ

Ένταξη: 16 Ιούλ 2015
Σύνολο δημοσιεύσεων: 436
Τόπος: Κερατσίνι - Αιγάλεω
Φύλο: Ανδρας
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 19/09/2016, ημέρα Δευτέρα και ώρα 14:12    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σταμάτη ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια!!! Είμαι στη διαθεση σου για ότι χρειαστείς!

Νίκο μου επειδή κάποια προιόντα έγραφαν 3-5 μέρες αναμένω να τα στείλει σήμερα. Εγώ τα παράγγειλα την Δευτέρα αργά το βράδυ (οπότε Τρίτη την είδαν). Μόλις μάθω ημερομηνία παραλαβής θα σου στείλω και PM.
Επιστροφή στην κορυφή
View user's profile Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα 
audioguy_grOffline
Αστρόφιλος
Άβαταρ

Ένταξη: 15 Δεκ 2013
Σύνολο δημοσιεύσεων: 47
Τόπος: Κέρκυρα
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 02/10/2016, ημέρα Κυριακή και ώρα 14:48    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παρέλαβα χθες το μέρος της ομαδικής παραγγελίας που μου αναλογούσε. Σε άψογη κατάσταση όπως και την προηγούμενη φορά, αξιόπιστα και οικονομικά. Παντελή, σε ευχαριστούμε και πάλι για την προσπάθεια να οργανώσεις και να συντονίσεις την παραγγελία.
ErisianOffline
Εξωγήινος
Άβαταρ

Ένταξη: 27 Νοέ 2013
Σύνολο δημοσιεύσεων: 289
Τόπος: Παλλήνη-Αθηνα/Ζαγορά-Πήλιο
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 02/10/2016, ημέρα Κυριακή και ώρα 15:23    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παρέλαβα κ εγώ εχτες όσα είχα παραγγείλει στον Παντελή. Άριστη συννενόηση, τα πράγματα σε άψογη κατάσταση, γρήγορα και οικονομικά με συνεχή ενημέρωση και στοχευμενες συμβουλές για την καλύτερη εξυπηρέτηση μου. Τι άλλο να ζητήσει κανείς; Προσωπικά θεωρώ ότι είμαστε τυχεροί που ο Παντελής είναι μέρος της κοινότητας μας όχι για την πρωτοβουλία του μόνο αλλά κυρίως για τον χαρακτήρα του. Κυριολεκτικά μάγος! Cheesy Grin
Επιστροφή στην κορυφή
View user's profile 
mike_lOffline
Νέος
Ένταξη: 05 Μαϊ 2016
Σύνολο δημοσιεύσεων: 8
Φύλο: Μη δηλωμένο
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 03/10/2016, ημέρα Δευτέρα και ώρα 8:12    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Οτι και να πω πραγματικα ειναι λιγο για τον Παντελη, τον ευχαριστω παρα πολυ για την καθοδηγηση και την αποστολη της παραγγελιας μου. Τα πραγματα εφτασαν σε εξαιρετικη κατασταση Σαντορινη και σιγουρα πρεπει να με εχει στα υποψιν και για την επομενη.
Επιστροφή στην κορυφή
View user's profile 
supernovusOffline
Εξωγήινος
Άβαταρ

Ένταξη: 25 Μαϊ 2009
Σύνολο δημοσιεύσεων: 444
Τόπος: Πειραιάς
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 03/10/2016, ημέρα Δευτέρα και ώρα 10:17    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παρέλαβα κι εγώ την παραγγελία μου και θα ήθελα να ευχαριστήσω κι εγώ με τη σειρά μου τον Παντελή που ανέλαβε το όλο θέμα.
Οι εντυπώσεις είναι άριστες σε κάθε επίπεδο (βοήθεια, συμβουλές, δοκιμές), αλλά θα ήθελα να μείνω στο σημείο της τήρησης των χρόνων. Δηλαδή, τότε θα παραγγείλουμε, τότε θα παραλάβουμε κι έτσι κι έγινε!
Ευχαριστώ πολύ, Παντελή.

SteliosmoOffline
Νέος
Ένταξη: 06 Απρ 2015
Σύνολο δημοσιεύσεων: 10
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 03/10/2016, ημέρα Δευτέρα και ώρα 11:15    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Θα γινει καποια ομαδικη παραγγελια τον μηνα Οκτωβριο?
Επιστροφή στην κορυφή
View user's profile 
MagicstarOffline
Εξωγήινος
Άβαταρ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 03/10/2016, ημέρα Δευτέρα και ώρα 12:14    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλησπέρα παιδιά!!! Ευχαριστω πολύ για τα καλα σας λόγια! Η επομενη ομαδικη παραγγελια απο FLO θα γίνει την Παρασκευη 7 Οκτωβρίου. Στειλτε μου PM τα πραγματα που θελετε.
Επιστροφή στην κορυφή
panopoulosnikoOffline
Νέος
Ένταξη: 01 Αύγ 2016
Σύνολο δημοσιεύσεων: 5
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 03/10/2016, ημέρα Δευτέρα και ώρα 18:45    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλησπέρα παιδιά. Παρέλαβα ότι είχα παραγγείλει σε άψογη κατάσταση και σε πολύ ανταγωνιστικες τιμές. Παντελή σευχαριστώ και γω με τη σειρά μου για την οργάνωση και για όλη την υποστήριξη σου γενικότερα.
Επιστροφή στην κορυφή
View user's profile 
murcielago650Offline
Εξωγήινος
Ένταξη: 19 Ιούλ 2015
Σύνολο δημοσιεύσεων: 297
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 05/10/2016, ημέρα Τετάρτη και ώρα 13:15    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλησπερα και απο εμενα.Παντελη επειδη δεν γνωριζω πως παει το θεμα με την ομαδικη παραγγελια τα μεταφορικα πως διαμορφωνονται?Πχ εγω ενδιαφερομαι για αυτο εδω

https://www.firstlightoptics.com/barlow-eyepieces/celestron-luminos-25x-barlow.html

Τα μεταφορικα αν το παραγγειλω μονος μου βγαινουν στα 17.95 λιρες.

Με την ομαδικη παραγγελια πως παει ακριβως?

Τελος προλαβαινω για μεθαυριο?

Ευχαριστω!
Επιστροφή στην κορυφή
View user's profile 
MagicstarOffline
Εξωγήινος
Άβαταρ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 05/10/2016, ημέρα Τετάρτη και ώρα 18:22    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλησπερα. Συνολικα με τη συμμετοχη σου στα μεταφορικα βγαινει 115 ευρω. Ναι προλαβαινεις.
Επιστροφή στην κορυφή
MagicstarOffline
Εξωγήινος
Άβαταρ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 07/10/2016, ημέρα Παρασκευή και ώρα 23:37    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παιδιά η παραγγελία έγινε. Θα σας ενημερώσω με PM μολις ερθουν τα πραγματακια.
Επιστροφή στην κορυφή
MagicstarOffline
Εξωγήινος
Άβαταρ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 17/10/2016, ημέρα Δευτέρα και ώρα 12:22    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλησπέρα παιδιά,

Τον τελευταίο καιρό μου στέλνετε πολλά μηνύματα ζητώντας διευκρινήσεις για τις ομαδικές παραγγελίες. Θα γράψω τις απαντήσεις εδώ ώστε να μην απαντάω στον καθένα ξεχωριστά:

1. Τι όφελος έχεις από τις ομαδικές παραγγελίες.

Τα οφέλη είναι διαφορετικά στον καθένα. Το βασικό είναι τα μειωμένα μεταφορικά έξοδα. Αναλαμβάνει άλλος όλη τη διαδικασία χωρίς να ασχοληθείς εσύ. Πολλοί άνθρωποι δεν έχουν κάρτα ή δεν μπορούν να κάνουν τραπεζική συναλλαγή.

2. Τι κέρδος έχω εγώ από την ομαδική παραγγελία.

Τις παραγγελίες δεν τις κάνω μόνο για εσάς. Τις κάνω και για μένα. Οπότε αγοράζω κι εγώ τα δικά μου πράγματα με μειωμένα μεταφορικά. Έχει τύχει βέβαια να βάλω ομαδική παραγγελία χωρίς να αγοράσω κάτι εγώ, απλά για να εξυπηρετήσω έναν φίλο.

3. Γιατί δεν μας κάνουν έκπτωση;

Δυστυχώς δεν μας κάνουν έκπτωση ούτε ένα ευρώ, πόσο μάλλον 10-20% που ζητάτε οι περισσότεροι. Το κέρδος σε αυτού του είδους τα μαγαζιά είναι τόσο μικρό που δεν υπάρχει περιθώριο. Δοκιμάστε να ζητήσετε έκπτωση και μόνοι σας.

4. Πότε θα έρθουν τα πράγματα;

Εάν όλα είναι άμεσα διαθέσιμα αποστέλλονται συνήθως την επόμενη μέρα από τη στιγμή που θα γίνει η παραγγελία. Αναλόγως τον όγκο, κάνουν από 5-8 εργάσιμες ημέρες να έρθουν σε μένα. Μετά σας ενημερώνω και κανονίζουμε τη παραλαβή.
Αποφεύγω να παραγγέλνω πράγματα που είναι πάνω από 5 μέρες σε αναμονή, ώστε να μην καθυστερεί όλη η παραγγελία.

5. Πως γίνεται η πληρωμή;

Η πληρωμή γίνεται πάντα πριν τη παραγγελία. Δυστυχώς δεν είμαι ούτε κατάστημα, ούτε έχω κανένα κέρδος ώστε να μπορώ να παίρνω προκαταβολή και τα υπόλοιπα με τη παράδοση. Με όσους έχει δημιουργηθεί σχέση εμπιστοσύνης, γίνονται εξαιρέσεις. Γνωρίζουν οι ίδιοι Smile

Για οποιαδήποτε άλλη ερώτηση παρακαλώ στείλτε μου PM.
Επιστροφή στην κορυφή
MagicstarOffline
Εξωγήινος
Άβαταρ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 02/11/2016, ημέρα Τετάρτη και ώρα 14:16    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παιδιά καλησπέρα,

Μέχρι στιγμής δεν υπάρχει κάποια συμμετοχή για ομαδική παραγγελία. Στείλτε μου PM όσοι θέλετε να συμμετέχετε και αν μαζευτούμε 4 άτομα και πάνω το προχωράμε Smile
Επιστροφή στην κορυφή
HOMOOffline
Εξωγήινος
Άβαταρ

Ένταξη: 31 Μαϊ 2007
Σύνολο δημοσιεύσεων: 1003
Τόπος: Κέρκυρα
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 02/11/2016, ημέρα Τετάρτη και ώρα 22:50    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

π.μ
MagicstarOffline
Εξωγήινος
Άβαταρ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 03/11/2016, ημέρα Πέμπτη και ώρα 1:00    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παιδιά μέχρι στιγμής ενδιαφέρονται δύο. Μόλις βρεθούν άλλοι δύο το προχωράμε Smile
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    AstroVox Forum Αρχική σελίδα -> Πού και πώς να αγοράσω; Όλες οι Ώρες είναι UTC + 2
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4  Επόμενη
Σελίδα 2 από 4

Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία σε αυτό το forum
Μπορείτε να κατεβάζετε αρχεία σε αυτό το forum

Βασισμένο στο phpBB. Η συμμετοχή στο AstroVox βασίζεται στους εξής όρους χρήσης