Jump to content

Άπαξ.


B.D. Foxmoor

Η ζωή μας μια φορά μάς δίνεται. Άπαξ, που λένε. Σαν μια μοναδική ευκαιρία. Τουλάχιστον, μ''αυτήν την αυτόνομη μορφή της, δεν πρόκειται να ξαναυπάρξουμε ποτέ.

 

Και μεις τί την κάνουμε;

Αντί να τη ζήσουμε;

Τί την κάνουμε;

 

Αφήνουμε τα πιο σημαντικά, τα πιο ουσιαστικά πράγματα, όπως να παίξουμε και να κουβεντιάσουμε με τα παιδιά και τα ζώα, με τα λουλούδια και τα δέντρα, να παίξουμε και να χαρούμε μεταξύ μας, να κάνουμε έρωτα, να απολαύσουμε τη φύση, τις ομορφιές του ανθρώπινου χεριού και του πνεύματος, να κατεβούμε τρυφερά μέσα μας, να γνωρίσουμε τον εαυτό μας και το διπλανό μας... - Χρόνης Μίσσιος

 

Παναιτωλικό όρος, 1690μ

Ιούνιος 2016

 

www.aggelosmakris.com


From the category:

Πορτρέτα του ουρανού

· 2119 images
  • 2119 images
  • 6274 σχόλια εικόνας

Photo Information


Προτεινόμενα σχόλια

Μπραβο πολυ ομορφη!!! :shock: :shock:

Μπορεις να πεις καποιες λεπτομερειες για το πως την εβγαλες?εννοω ποια καμερα και τι φακο για να χωρεσει ολος ο γαλαξιας?υπερ ευρυγωνιο η fisheye?

Σύνδεσμος για σχόλιο

Καλησπέρα και καλό μήνα,

 

είναι πανόραμα 10 κάθετων κάδρων με την Canon 6d και φακό 14mm f/2.8

Επεξεργασία σε Adobe Lightroom και Photoshop.

 

Άγγελος

Σύνδεσμος για σχόλιο
Πολύ όμορφη και ενορατική. Αξίζει να δοκιμάσεις και με άλλη στάση σώματος. Τα λιθάρια πίσω από τη μορφή τα βρήκες έτσι; Τι σκοπό εξυπηρετούν;
Σύνδεσμος για σχόλιο

Σε ευχαριστώ πολύ Μάνο για την ηθική υποστήριξή σου στις φωτογραφίες μου!

 

Κώστα, έχω βγάλει και άλλες λήψεις πχ. ξαπλωμένος, με φακό, χωρίς φακό κτλ αλλά εν τέλει κατά τη διάρκεια της επεξεργασίας κράτησα αυτή.

 

Τα λιθάρια είναι οι λεγόμενοι \"κούκοι\" στην ορολογία του βουνού, που τοποθετούνται από ορειβάτες σε κάθε κορυφή. Νομίζω ότι συμβολίζουν την προσπάθεια και την εσωτερική ισορροπία, αλλά δεν παίρνω όρκο.

Σύνδεσμος για σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!.

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Συνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Όροι χρήσης