Jump to content

Jupiter


dimikolgr

Ο Δίας πάρθηκε με το τηλεσκόπιο των 280 χιλιοστών SCT. και την ψηφιακή μηχανή της SONY DSC F-717 Sybershot 5 megapixels afocally.

O δορυφόρος που φαίνεται είναι η ΙΟ και μπορεί να διακρίνει κανείς λεπτομέρειες επιφανείας.


From the category:

Δίας

· 1271 images
  • 1271 images
  • 3006 σχόλια εικόνας

Photo Information


Προτεινόμενα σχόλια

Φίλε μου Κωσταντίνε γειά σου και χρόνια σου πολλά.

Βλέπεις, εγω αναφέρω το όνομά σου....

Μήπως γνωρίζεις πως γίνεται μία αστροφωτογραφία-ιδιαίτερα η πλανητική-και τι χρειάζεται ή μήπως έχεις κάποια δείγματα να δείξεις?

Σύνδεσμος για σχόλιο
Εκκολαπτομενοι επιστημονες και μη χωρις να εχουν να παρουσιασουν φωτογραφικο υλικο και εργο οπως το εργο ενος αθεραπευτου εραστη του εναστρου ουρανου ο οποιος "ερωτοτροπει"-δοθεισης καθαροτητος ουρανου-με το τηλεσκοπιο του,την ccd και με τα αντικειμενα του διαστηματος,δεν εχουν δικαιωμα να ασκουν κριτικη και κατακριτικη
Σύνδεσμος για σχόλιο
'Εχω να παρατηρήσω ότι τα σχόλια στις φωτογραφίες έχουν γίνει ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ βοηθητικά για κάποιον που θα προσπαθήσει να δοκιμάσει την τύχη του στην αστροφωτογραφία. Είναι μια αρχική τιμή για να ξέρουμε που να βαδίσουμε με τα ASA και τις εκθέσεις των φωτογραφικών μηχανών. Σε κάθε περίπτωση κάθε φωτογραφία είναι ΜΠΡΑΒΟ και άλλες ΧΙΛΙΕΣ ΛΕΞΕΙΣ. Πάντα επιτυχίες σε ΟΛΟΥΣ ΟΣΟΥΣ βοηθούν και χτίζουν τις γνώσεις μας στο θέμα
Σύνδεσμος για σχόλιο

Αγαπητοί φίλοι.

Θα ήθελα να ευχαριστήσω τον φίλο Dimstou και τον φίλο dimitris για τα καλά και ευγενικά τους λόγια.

Με την ευκαιρία θέλω να προσθέσω οτι στον χώρο της ερασιτεχνικής αστρονομίας δεν υπάρχουν και δεν πρέπει να υπάρχουν αντιπαλότητες.Ο καθένας μας,με τον δικό του τρόπο,ο οποίος είναι απολύτως σεβαστός, έχει και την δική του προσφορά, έτσι ώστε όλοι μαζί να βοηθήσουμε στο οικοδόμημα αυτό που ονομάζεται Ερασιτεχνική Αστρονομία στην Ελλάδα.

Και πάλι σας ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια.

 

Μετά τιμής.

Κολοβός Δημήτριος.

Σύνδεσμος για σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!.

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Συνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Όροι χρήσης