Jump to content

Τελευταία Ροζέτα


planetman

Τελικά είμαι αδιόρθωτος. Όλο τα ίδια λάθη κάνω. Με μία διαφορετική ρύθμιση στο dss, βγήκε άλλο αποτέλεσμα.

 

Ευχαριστώ τον Κεχαγιά και τον Φαρμακόπουλο που ασχολήθηκαν λιγάκι και μάθαμε κάτι.


From the category:

Νεφελώματα

· 5202 images
  • 5202 images
  • 26765 σχόλια εικόνας


Προτεινόμενα σχόλια

Οντως καλύτερη, αλλα προσωπικά πιστευω οτι η φωτογραφία σου ειναι πολύ καλύτερη απο οτι σου βγαζει το DSS. Το ολο θεμα ειναι στο προγραμμα που κανει το debayer και στo profile για την καμερα που χρησιμοποιει.

Οπως και να εχει το πραγμα ειναι πολύ καλή πληροφορια, η ισορροπια χρωματων βρισκεται.

Σύνδεσμος για σχόλιο
Μια χαρα ειναι Μανο δεν καταλαβαινω τι δεν σου αρεσει απο τα χρωματα.Απο εκει και περα ειναι θεμα επεξεργασιας μιας και το αποτελεσμα που βγηκε απο το stack ειναι σωστο.Αν θες περισσοτερη πληροφορια παρε Ha στο προτεινουμε τωρα 4 χρονια και ακομη δεν το εχεις παρει.Θα στο στειλω δωρο καμια μερα να τελειωνουμε :twisted:
Σύνδεσμος για σχόλιο

Παιδιά, δε θέλω να βουτήξω ακόμη πιο βαθιά στην αστροφωτογραφία. Και πολύ έχω ασχοληθεί ήδη. Είμαι ταμένος στην παρατήρηση.

 

ΥΓ: Δεν θα έλεγα όμως όχι σε κανένα δωράκι! :twisted: :twisted: :twisted:

Σύνδεσμος για σχόλιο

Μάνο πολύ όμορφη, Μπράβο!!!

Welcome to the Dark side :lol:

 

 

ΥΣ

Δεν ξέρω γιατι δεν σου πολυ αρέσει, εμένα μου δείχνει πολύ καλή!!

Πάντως εαν θες κάτι εναλλακτικό εδω την πείραξα λίγο βάζοντας λίγο παραπάνω Saturation & Sharpness:

http://www.astrovox.gr/forum/album_pic.php?pic_id=12178&user_id=685 (need login)

Σύνδεσμος για σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!.

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Συνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Όροι χρήσης