Jump to content

γ Cygni Mosaic


raxxla

Η περιοχή του γ του Κύκνου (Sadr) για ακόμη μια χρονιά, αυτό το θέμα δεν το χορταίνω :)

 

Μωσαϊκό 4 τμημάτων σε ΗαLRGB, συν. ~4 ώρες.

NP101is + QHY9

Βραχάτι Κορινθίας, 7/8/2011

 

ΟΚ λοιπόν, μωσαϊκό ΔΕΝ ξαναδοκιμάζω, μου έβγαλε το λάδι λέμε να τα κολλήσω, δεν άκουγα το Μάστορα...

Πάμε για βουτιές!

 

ΥΓ Το σήκωσα σε .jpeg, σε .pgn ξεπερνούσε το όριο σε MB, ελπίζω να μην έχασε πολύ σε ποιότητα.


From the category:

Νεφελώματα

· 5206 images
  • 5206 images
  • 26765 σχόλια εικόνας

Photo Information


Προτεινόμενα σχόλια

Δεν ξέρω πόσο σε ταλαιπώρησε η επεξεργασία της φωτογραφίας , αλλα το αποτέλεσμα μιλάει από μόνο του. Καταπληκτική δουλειά σε όλα τα επίπεδα. Συγχαρητήρια !

 

Άρης

Σύνδεσμος για σχόλιο

Ηλία είναι φοβερή! Συγχαρητήρια!

Πιστεύω ότι άξιζε την όποια ταλαιπωρία.

 

Μήπως να φτιαχνόταν και ένας οδηγός για το πως κάνουμε Μωσαϊκό για εμάς τους νέους που δεν ξέρουμε ακόμα με τι έχουμε μπλέξει; :lol:

Σύνδεσμος για σχόλιο

Πω πω, χαμος !!! Τι φωτο ειναι αυτη βρε Ηλια ; Μας πεθανες :shock: :shock:

Αργεις αλλα αξιζει τον κοπο

 

Οσο αφορα το μωσαϊκο, Γιαννη, αστους να παιδευονται και τραβα να δεις το τουτοριαλ για μωσαΙκά στο pixinsight με το ImageIntegration. Σας το λεω αλλα δεν με ακουτε, καποιοι με πολυ καλο επιπεδο (σαν και εσενα Ηλια) πρεπει ΟΠΟΣΔΗΠΟΤΕ να μαθετε να δουλευετε ΠΙΞ.

Σύνδεσμος για σχόλιο

Ευχαριστώ για τα σχόλια σας!

Η αλήθεια είναι πως δεν έμεινα ικανοποιημένος από την επεξεργασία, έτσι έβγαλα v2 και με τη βοήθεια του Ανδρέα την κάναμε replace ώστε να μη σας κουράζω με repost (ευχαριστώ Ανδρέα!), είναι κάπως πιο ζωντανή τώρα (πήρε βιταμίνες :) ).

Και πάλι νομίζω θα την πάω από την αρχή, αλλά μετά τις βουτιές :)

Σύνδεσμος για σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!.

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Συνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Όροι χρήσης