Jump to content

Αφροδίτη πισω απο το φεγγάρι


stakaly

Διάβαση Σεληνης μπροστα απο την Αφροδίτη στις 21/5/2004

From the category:

Αφροδίτη

· 137 images
  • 137 images
  • 321 σχόλια εικόνας


Προτεινόμενα σχόλια

Καλησπερα φιλε μου , τιποτα το ιδιαιτερο ,απλα ενα Meade lx-200 kai mia camera starlight mx5c και πολλη-πολλη υπομονη !! χωρισα τα frames με το φεγγαρι και τα αντιστοιχα με την αφροδιτη..., τα επεξεργαστηκα χωρια και τα ξαναεννωσα προσεκτικα και μετα τα εκανα το gifaki που βλέπεις... και ολα αυτα ενω ο ηλιος ηταν πολυ κοντα καθ'οτι η δουλεια εγινε 13.00-15.00 μεσημερι γιαυτο μην αλλαξεις τοσο εύκολα τον εξοπλισμό σου !!!!! Ευχαριστώ !
Σύνδεσμος για σχόλιο
Στάθη πολύ ωραίο το gif αλλά μοιάζει να το έχεις φτιάξει με layers και όχι σαν να είναι αληθινό και πάει κρίμα όλος ο κόπος σου, εαν βάλεις όλα τα καρέ το ένα μετα το αλλο δεν θα είχες πιο φυσικό το αποτέλεσμα;
Σύνδεσμος για σχόλιο
Βασιλη,ευχαριστω γιατην παρατηρηση σου αλλα πιστεψε με ηταν ενα απιστευτα δυσκολο εγχειρημα... που εγω το θεωρω θαυμα πως βγηκε εστω και αυτο !!!!! ηταν 2-3 το μεσημερι με τον ηλιο διπλα με μια Starlight mx5c και ενα LX-200 Meade. Δεν βγηκε με avi video απλα εβγαλα μερικες μεμονωμενες εικονες εκ των οποιων αυτες οι ελαχιστες ηταν αξιολογες για να κανω το gifaki τις μισες ληψεις τις πηρα απο την πρασια και τις αλλες μισες απο την προσοψη ενος διαμερισματος 2ου οροφου που βγαζω ολες τις φωτογραφιες μου... οποτε καταλαβαινεις ο βαθμος δυσκολιας ηταν ασυλληπτος ....
Σύνδεσμος για σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!.

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Συνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Όροι χρήσης