Jump to content

Απέννινα_Αρχιμήδης


PaltaraTs

Meade ACF 10"

Canon 500d

Chameleon


From the category:

Σελήνη

· 2495 images
  • 2495 images
  • 5181 σχόλια εικόνας

Photo Information


Προτεινόμενα σχόλια

Ηλία καλησπερα και μπράβο για την ριπή φωτογραφιών.

Γράφω το σχόλιο μου στην συγκεκριμμένη γιατι μου άρεσε περισσοτερο απο τισ υπόλοιπες που ανέβασες αν και ολες είναι καλές και καθαρές λήψεις.

Στον Ηλιο, η α/μ λήψη του δισκου επισης πολύ καλή αν και προσωπικά θα είχα κάνει λιγο πιο μαλακή επεξεργασία.

Σου έυχομαι καλή συνέχεια .

Σύνδεσμος για σχόλιο

Mιχάλη χαιρετώ και ευχαριστώ για τα σχόλια !

Υπόψη είμαι αρκετά μεγαλύτερος από σένα, και αγόρασα το πρώτο τηλεσκόπιο το 1975 ( C8 ). Αρκετό καιρό απλά παρατηρούσα οπτικά. Αργότερα προσπάθησα να σχοληθώ με την φωτογραφία. Είχα μια Olympus OM-2. Παρά τις πολλές φωτογραφίες που είχα βγάλει, ούτε μία δεν ήταν απλά ικανοποιητική. Με την έλευση των ψηφιακών, αναθάρησα κάπως και εδώ και δύο χρόνια προσπαθώ να κάνω κάτι.

 

Παρέθεσα τις φωτογραφίες για να ακούσω σχόλια, επειδή συνήθως είμαι μοναχικός λύκος και δεν ανήκω σε κανένα σύλλογο.

 

Ευχαριστώ ιδιαίτερα για την παρατήρησή σου στην επεξεργασία. Φοβάμαι ότι το παρακάνω με τα Wavelets.

Στην λήψη έχω κάποιο πρόβλημα στην όραση και νετάρω δύσκολα.

 

Ευχαρισώ και πάλι, και καθαρούς ουρανούς !

Σύνδεσμος για σχόλιο

Καλημέρα Ηλία

 

Γμωρίζω την πορεία σου - άλλωστε οι εικόνες του ήλιου που ανεβάζω με το δικό σου pst είναι τραβηγμένες αν και πλέον μόνο το το εταλόν του χρησιμοποιώ.

Τα Απένινα - Αρχιμήδης είναι κατα τη γνωμη μου πολύ καλη φωτογραφία και σαν λήψη αλλά και σαν κάδρο εικόνας.

Καλή συνέχεια.

Σύνδεσμος για σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!.

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Συνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Όροι χρήσης