Jump to content

Μ31 - Andromeda Galaxy


raxxla

Δοκιμή με SW-150@f5 / WO-VR1 / Canon350D / DeepSkyStacker+PS+NeatImage, από Πάρνωνα 5/7/2008. Αυτός ο Γαλαξίας είναι το απωθημένο μου, κάποτε θα τον ξεπετάξω...

Συμπέρασμα: Το VR1 βοηθάει αλλά κιντρινοπρασινίζει το είδωλο. Καμοιά πρόταση


From the category:

Γαλαξίες

· 2169 images
  • 2169 images
  • 10311 σχόλια εικόνας

Photo Information


Προτεινόμενα σχόλια

Ηλια....ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ!!!!

Πηρες και εσυ κοντο αποχρωματικο ε???

Πολυ καλα εκανες!

Αντε....και εις ανωτερα!

(παρεπιπτοντως το φιλτρακι σου εχει καλα σχολια γενικοτερα.Εχω παρει το ιδιο,και ειμαι ευχαριστημενος.Μονο σε πολυ φωτεινους στοχους εμφανιζεται μπλε χρωμα.Η πρασινη αποχρωση που παρουσιαζει, δεν ειναι τοσο ενοχλητικη.

Γενικως ειναι πολυ καλο (φωτογραφικο)αξεσουαρ.

Σύνδεσμος για σχόλιο

Ηλία η φωτογραφία είναι υπέροχη, το Μ31 είναι και από τους δικούς μου αγαπητούς στόχους ( οπτικά) .

 

(Φαντάσου να μην ήταν κοντά και ο filiatra να μας ζαλίζει τι θα είχες βγάλει, και μετά να αναρωτιέται αν "Είναι απ τον Πάρνωνα εκεί που καθόμασταν ").χα, χα,χα

 

Δημήτρης.

Σύνδεσμος για σχόλιο
Δημήτρη άστα αυτά.Αναρωτιόμουν πως την έβγαλε ο άνθρωπος με την πολυλογία σου.Ευτυχώς που ήρθα για λίγο κ σε απασχόλησα με τ ανέκδοτα κ κάτι έκανε :-) :-)
Σύνδεσμος για σχόλιο
ηλια μπραβο και απο εμενα τρομερη ευγε ασε τον παναγιωτη και τον δημητρη να πλακωνονται ειναι η ηλικια τετοια που βγαζουν ρυτιδες ;-)
Σύνδεσμος για σχόλιο

Μπράβο Ηλία!

Πολύ όμορφη η..Ανδρομέδα σου!!

Δεν μπόρεσα να έρθω Πάρνωνα και ζηλεύω.

Βλέπω όμως τις φωτό που ανεβάζετε και ξεχνιέμαι.

Σύνδεσμος για σχόλιο

Σας ευχαριστώ πολύ!

Παναγιώτη, από εκεί είναι! Ενώ λέγαμε ανέκδοτα, η Canon δούλευε με το κεφάλι κάτω (ή το κλείστρο πάνω..!).

Δημήτρη, χωρίς παρέα θα βαριόμουνα και δεν θα τράβαγα... Thanks!

Κώστα, ναι, πήρα και εγώ κοντό APO...! (αν και δε νομίζω πως μπορούμε να ξεγελάσουμε τόσο εύκολα...! Παρ'όλα αυτά είναι διασκεδαστικό το πείραμα!)

Άγγελε ευχαριστώ, μας χρωστάς ένα Veil νομίζω! Που είναι...;;;

Η συνολική έκθεση δεν έχει ξεπεράσει τα 7λεπτά/ISO1600 γιατί ήταν πιο πολύ ένα πείραμα παρά σοβαρή προσπάθεια. Δεν ήθελα να χάσω τον Πάρνωνα φωτογραφίζοντας ώρες!

Κώστα (Draco), την επόμενη φορά δεν έχεις δικαιολογία!

Σύνδεσμος για σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!.

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Συνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Όροι χρήσης