Jump to content

Network Nebula (ngc6992, Ngc6960, Ngc6979)


raxxla

Network nebula (NGC6992, NGC6960, NGC6979)

 

Επειδή κινδυνεύω να φάω ξύλο από τον Άγγελο, αποφάσισα αντί για το ανατολικό να ανεβάσω κατ'ευθείαν το μωσαϊκό...

 

Televue NP101is

HEQ5Pro

QHY9

177 λεπτά συνολικά με Ηα (7nm)

 

Άγγελε, δεν είναι από τον Κορυδαλλό, δεν είναι από τον κορυδαλλό ..!!... :-|


From the category:

Νεφελώματα

· 5206 images
  • 5206 images
  • 26765 σχόλια εικόνας

Photo Information


Προτεινόμενα σχόλια

Αααα, οχι, δεν θα μας ξεφυγεις ετσι ευκολα, με κομματια μονο και σε 4Mpixel !! :)

Ειπαμε, θελουμε ΑΦΙΣΑ κανονικοτατα :lol:

Σύνδεσμος για σχόλιο

'Εχουμε δει μωσαϊκό στη πλανητική (...Σελήνη),τώρα βλέπουμε και σε Deep Sky.. :roll:

Hλία αγαπάς πολύ το είδος αυτής της φωτογράφησης.. :wink: Πες ο ένας, πες ο άλλος ...μου φαίνεται ότι θα με βάλετε σε μπελάδες, μιας και η ST-2000XM..κοιμάται :( :oops:

Θα πω και εγώ αυτό που λέει ο Βασίλης Μ. Άντε να ολοκληρωθεί το τέρας... :?: :!:

Σύνδεσμος για σχόλιο

Εξαιρετική και αυτή όπως και οι άλλες και από πεδίο ... γήπεδο!

Ρυθμός καταιγιστικός από το rax-observatory!

 

Ηλία άμα τελειώσεις με την αποτύπωση του ουρανού σε υδρογόνο

(δεν θα αργήσεις και πολύ από ότι φαίνεται...),

λέω να μου δανείσεις τον εξοπλισμό να ξεκινήσω το οξυγόνο project μια και έχω το φίλτρο δηλαδή ... :lol: :roll:

Σύνδεσμος για σχόλιο
Τελευταία φορά που σε σχολιάζω φίλε.Έχω βαρεθεί να σου κάνω παρατηρήσεις και διορθώσεις αλλά βλέπω ότι εσύ δεν μαθαίνεις με τίποτα,μάλλιασε η γλώσσα μου....έλεος πια λυπήσου μαςςςςςς με αυτά τα απαράδεκτα μωσαϊκά σου.Αστο ασχολήσου με την μουσική καλύτερα. :lol: :lol: :lol: :lol: Μπράβο ρε Λιάκο!!!!!!
Σύνδεσμος για σχόλιο
Ηλία, εκπληκτική εικόνα! Φοβερότατο το μωσαϊκό και συγχαρητήρια για την υπομονή σου. Το μωσαϊκό θέλει υπομονή και μεράκι. Εύχομαι σύντομα να ξεκινήσεις τις έγχρωμες λήψεις σου και τότε θα ανέβεις σε άλλο επίπεδο. Συνέχισε έτσι δυναμικά.
Σύνδεσμος για σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!.

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Συνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Όροι χρήσης