Jump to content

Registax πρόβλημα


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ακολουθώντας τα link που προτείνουν τα μέλη του Asrovox κατάφερα να κατεβάσω το Registax V.3. Ωστόσο υπάρχει πρόβλημα. Μόλις πάω να το ανοίξω μου λέει πως «η παράμετρος είναι εσαφλμένη». Το αγνοώ και προχωρώ. Αφού φορτώνω τα αρχεία μου (JPG, περίπου 1,8 ΜΒ το καθένα)δεν κλειδώνει με τίποτα το τετραγωνάκι και συνεπώς δεν μπορώ να προχωρήσω στο align. Το δοκίμασα σε Windows ME και 98. Το ίδιο πρόβλημα και στις δύο περιπτώσεις. Κατέβασα και το manual του V.3, πάλι δεν βρήκα άκρη. Σημειωτέον άνοιξα μόλις τρεις φωτογραφίες οπότε μάλλον δεν τίθεται θέμα χωρητικότητας. Μπορεί να με βοηθήσει άποιος.

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Φιλε μου το προγραμμα αυτο εχει δημιουργηθει για τα XP.

Πολλα προγραμματα που εχουν γινει στα XP δεν δουλευουν σωστα η δεν εγκαθιστανται καν σε αλλα λειτουργικα.Ενας απο τους λογους ειναι οι ρουτινες βιβλιοθηκης που καλει το προγραμμα για να κανει τις λειτουργιες του.Ενας αλλος ειναι διαχειρηση της μνημης.

Υπαρχουν και αλλοι, το θεμα ειναι οτι ειναι πολυ πιθανο να μην μπορεσεις να το δουλεψεις.

Εγω εχω ολα οσα χρειαζονται αλλα το προγραμμα εχει και καποια λαθη που δεν το αφηνουν να λειτουργηση σωστα.

Αλλοι δεν εχουν τα αντιμετωπισει τα δικα μου προβληματα.

Αυτο που μπορεις να κανεις αυτη την στιγμη ειναι να δοκιμασεις στα 98 ειναι η προηγουμενη εκδοση 2.1.

Ειναι και αυτη καλη και μπορεις να εχεις θεαματικα αποτελεσματα.

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Φιλε AROURAIOS,

 

Αν μπορεις να φορτωσεις το Windows 2000 (Professional), κανετο. Εδω και περιπου ενα μηνα ειχα προβληματα με τον προηγουμενο σκληρο δισκο (Win 2000 Pro) και εκανα το λαθος να φορτωσω στον νεο σκληρο δισκο το Windows XP. Θα χρειαστω μια εβδομαδα να σου περιγραψω τα προβληματα που εχω αντιμετωπισει λογω του Windows XP και ακομα που εξακολουθω να αντιμετωπιζω.

 

Γνωριζω απο πρωτο χερι οτι το Registax V3.x ειναι συμβατο 100% με το Win 2000 Pro και για αυτο τον λογο σου προτεινω να το φορτωσεις αν το εχεις στη διαθεση σου.

Φιλικά,

 

Αντώνης Αγιομαμίτης

http://www.perseus.gr

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!.

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Συνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Όροι χρήσης