Jump to content

9η Πανελλήνια Εξόρμηση Ερασιτεχνών Αστρονόμων


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Mπράβο ρε παιδιά, αντε να δούμε πότε θα τα καταφέρω κι εγώ να έρθω σε καμία...Μάλλον όταν πάρω σύνταξη το βλέπω! Να ρωτήσεω και κάτι; Αυτά τα μπλουζάκια της εξορμησης, υπάρχει περίπτωση να πέσουν καθόλου στα χέρια μας ή μπα!

 

Δημήτρης

Δημήτρης
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

  • Απαντήσεις 52
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Posted Images

Η φετινή εξόρμηση ήταν υπέροχη, μια πραγματική ανάσα από το δύσκολο κλίμα που μας είχε ταλαιπωρήσει τελευταία και που κόντεψε να μας στερήσει αυτό το ετήσιο ραντεβού.

 

Η συνταγή της επιτυχίας ήταν...

 

-Η προσπάθεια των διοργανωτών που στην πρώτη τους διοργάνωση και σε αντίξοες συνθήκες άφησαν τις καλύτερες οργανωτικές εντυπώσεις. Μπράβο σας και καλή συνέχεια στο νεοϊδρυθέντα Αστρονομικό Σύλλογο Δυτικής Μακεδονίας!

 

-Η τοποθεσία. Νομίζω πως επιβεβαιώθηκε πως ο συγκεκριμένος χώρος στους Φιλιππαίους είναι απόλυτα κατάλληλος για αστροεξόρμηση συνδυάζοντας πολλές υποδομές, πυκνή σκιά για κατασκήνωση και φυσικά σκοτεινό ουρανό. Έπαιρνα συνέχεια μετρήσεις και η τοποθεσία είναι της τάξης του 21.60! Πιστεύω πως θα αποτελέσει και στο μέλλον χώρο διεξαγωγής εξορμήσεων!

 

-Οι συμμετέχοντες. Μπορεί να ήμασταν κάπως λιγότεροι από άλλες φορές αλλά ήμασταν πολλοί για τις συνθήκες και με μεγάλο πάθος για την αστρονομία. Χάρηκα πολύ για τις νέες γνωριμίες και φυσικά για όλους τους φίλους που ξανασυνάντησα.

 

Όπου και να γίνει η επόμενη εξόρμηση (θα ξέρουμε σε 3 μήνες) νομίζω πως θα είμαστε και πάλι εκεί!

«I have loved the stars too fondly to be fearful of the night». Sarah Williams, The Old Astronomer
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Mπράβο ρε παιδιά, αντε να δούμε πότε θα τα καταφέρω κι εγώ να έρθω σε καμία...Μάλλον όταν πάρω σύνταξη το βλέπω! Να ρωτήσεω και κάτι; Αυτά τα μπλουζάκια της εξορμησης, υπάρχει περίπτωση να πέσουν καθόλου στα χέρια μας ή μπα!

 

Δημήτρης

 

Γεια σου Δημήτρη,

για τα μπλουζάκια που ρωτάς μπορείς να έθεις σε επικοινωνία με το διαφημιστικό γραφείο που τα τύπωνε και στο χώρο της ΠΕΕΑ και να κανονίσετε σχέδιο, μέγεθος, τρόπο αποστολή κλπ.

email: skepsiskoz@yahoo.com

Φιλικά

Τζήμκας Νίκος

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!.

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Συνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Όροι χρήσης