Jump to content

Αντικείμενο στο stellarium


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Kαλησπερα, σημερα καθως ειμουν στον δορυφορο του ουρανου τιτανια μεσω του προγραμματος stellarium, κοντα στο μικρο νεφος του μαγγελανου ειδα ενα κοκκινο σημαδι να κινειτε υπερβολικα γρηφορα, και μετα να χανετε, ξερετε τι μπορει να ευθυνετε?
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Βαλε ξανά την ίδια τοποθεσία και τον ίδιο χρόνο που ήσουν εκεί και μόλις ξαναπεράσει πάτα print screen και βγάλε φωτογραφία ότι φαίνεται στην οθόνη και ανέβασέ το να το δούμε. Ufo στο Stellarium σίγουρα δεν υπάρχουν!!! :D :D :D :D
Ο ΣΚΥΛΟΣ ΤΩΝ ΑΣΤΡΩΝ
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Βαλε ξανά την ίδια τοποθεσία και τον ίδιο χρόνο που ήσουν εκεί και μόλις ξαναπεράσει πάτα print screen και βγάλε φωτογραφία ότι φαίνεται στην οθόνη και ανέβασέ το να το δούμε. Ufo στο Stellarium σίγουρα δεν υπάρχουν!!! :D :D :D :D

 

 

Καλά μην είμαστε απόλυτοι, μπορεί να παίρνει plugin για UFO!

Astro Blog Delta & Polar Scope Align for iOS

http://astro.ecuadors.net

 

Violence is the last refuge of the incompetent.

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Λοιπον, εδω και 2 μερες δεν εχω βρει κατι, δεν θελω να πω πως ειναι ufo αλλα οτι και να ηταν το συστημα δεν το εχει καταγραμμενο ποια..Παντως ηταν κοκκινο οπως σηματοδοτουντε οι γαλαξιες αλλα πιο μεγαλο..
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

μου το έβγαλε κι εμένα χθες. δεν είναι κάποιο αντικείμενο. Είναι μέρος του κόκκινου σταυρού που βγάζει όταν επιλέγεις κάποιο ουράνιο αντικείμενο για να εμφανίσει πληροφορίες (τέσσερις κόκκινες γραμμούλες). Με κάποιο τρόπο σε εμένα σε υπερβολικό zoom είχε επιλεγεί ως αντικείμενο η ίδια η Γη, οπότε υπήρχαν 4 κόκκινες γραμμές (εκ των οποίων όμως λόγω του zoom φαινόταν μόνο η μια), οι οποίες θεωρητικά γύριζαν γύρω από τη γη. γι' αυτό και έβλεπες αυτή την πολύ γρήγορη κίνηση.
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!.

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Συνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Όροι χρήσης