Jump to content

skysafari 5 android version


stadaik

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα σε όλους,

 

Μόλις παρατήρησα και υποθέτω ότι είναι σχετικά νέο ότι έγινε διαθέσιμη η έκδοση του skysafari5 για τους χρήστες android. Και έχω τις εξής απορίες:

1) Αξίζει η διαφορά plus / pro. Εγώ σκέφτομαι να πάρω το plus. Είδα ότι έχει μεγαλύτερη βάση δεδομένων οκ. Πρακτικά υπάρχει κάποια διαφορά για αυτούς που είναι ήδη χρήστες?

2) Αν θέλω να το αγοράσω και για android και για MAC OS πρέπει να πληρώσουμε 2 φορές?

 

ευχαριστώ

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Θα πρέπει να πληρώνεις ξεχωριστά για κάθε store από όσο ξέρω.

 

Εγώ επέλεξα την Pro για λόγους πληρότητας οπότε δεν μπορώ να σου πω αν μου έλειψε τίποτα, ό,τι έχω θελήσει υπήρχε πάντα.

 

Προσφορά νέας έκδοσης δεν έχει τώρα;

«I have loved the stars too fondly to be fearful of the night». Sarah Williams, The Old Astronomer
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Είχα πάρει το πριν το plus και τώρα που βγήκε το 5 πήρα το pro. Η διαφορά είναι ότι έχει πολλά περισσότερα αντικείμενα (αστέρια, deep sky και ηλιακό σύστημα). Ενδεικτικά θα σου πω ότι το plus σου δείχνει μέχρι 15 mag deep sky ενώ το άλλο έχει μέχρι 18. Επίσης για κάθε αντικείμενο πέρα από τη βασική περιγραφή σου έχει ολόκληρη παράγραφο με επιπλέον πληροφορίες.

 

Εγώ θα σου πρότεινα το Pro για λόγους πληρότητας όπως είπε και ο Ανδρέας.

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Το Plus μου περισσεύει, εξαρτάται από τον άνθρωπο.

Άλλο θα ρωτήσω εγώ. Είναι αξιόλογη η αναβάθμιση από 4 σε 5;

Οὖτιν με κικλήσκουσι

 

My Optics

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Είχα το 4 Pro και πήρα και το 5 Pro. Στην αρχή το 5 δεν με εντυπωσίασε. Μάλιστα στην αρχή νόμιζα οτι πέταξα τα λεφτά μου. Όμως πλέον έχω εντυπωσιαστεί απο τις δυνατότητές του. Σημαντικότερη βελτίωση για μένα είναι ο τρόπος που χειρίζεται τον προσανατολισμό της οθόνης. Δεν μου αρέσαν πολύ οι ήχοι και τα χρώματα αλλά τα συνήθισα. Επίσης έχω μια αίσθηση οτι έχει πιο μεγάλη ακρίβεια απο το προηγούμενο και έχει πιο ομαλή κίνηση. Και μου αρέσαν οι φωτογραφίες στην database που είναι ακόμα και στην λίστα και οι περιγραφές που είναι πιο πλήρεις.
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Σε μεγάλη προσφορά τώρα το Skysafari 5 Plus για iOS / Android, 80% έκπτωση. Πάρτε το, είναι σχεδόν τζάμπα!
«I have loved the stars too fondly to be fearful of the night». Sarah Williams, The Old Astronomer
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

  • 5 μήνες αργότερα...
Καλησπέρα, μόλις παρατήρησα οτι έχει έκπτωση 50% στις εκδόσεις skaysafari 5 για ios και android....

We can judge our progress by the courage of our questions and the depth of our answers, our willingness to embrace what is true rather than what feels good.

— Carl Sagan

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!.

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Συνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Όροι χρήσης