Jump to content

Ομαδική Παραγγελία από Astroshop και FLO


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παρέλαβα σήμερα, άψογος ο Παντελής απο την αρχή μέχρι το τέλος!!

Ευχαριστώ πολύ!

We can judge our progress by the courage of our questions and the depth of our answers, our willingness to embrace what is true rather than what feels good.

— Carl Sagan

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

  • Απαντήσεις 86
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα παιδιά,

 

Ναι κανονικά κάθε μήνα την πρώτη εβδομάδα. Στείλτε μου τα πράγματα που θέλετε ώστε να το προχωρήσουμε :)

SkyWatcher Esprit 100ED PRO Triplet

ASI183MM-C Pro | Canon EOS 100D

ZWO EFW 8x1,25'' w/ Baader LRGB HOS

ZWO OAG w/ ASI290MM Mini

SkyWatcher EQ6-R PRO w/ EQMOD

PegasusAstro Pocket Powerbox

Intel Compute Stick

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Παιδιά η παραγγελία από FLO θα γίνει τη Δευτερα. Στείλτε μου μήνυμα.

SkyWatcher Esprit 100ED PRO Triplet

ASI183MM-C Pro | Canon EOS 100D

ZWO EFW 8x1,25'' w/ Baader LRGB HOS

ZWO OAG w/ ASI290MM Mini

SkyWatcher EQ6-R PRO w/ EQMOD

PegasusAstro Pocket Powerbox

Intel Compute Stick

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα παιδιά,

 

Υπάρχει μήπως ενδιαφέρον για αγορά από:

 

http://www.bobsknobs.com/

 

και απο

 

https://www.astrozap.com/Scripts/default.asp

 

ώστε να μοιραστούμε τα έξοδα?

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Καλησπέρα παιδιά,

 

Θα κάνω παραγγελία απο εδω:

 

https://www.teleskop-express.de

 

Όποιος ενδιαφέρεται να συμμετέχει ας μου στείλει μήνυμα. Η παραγγελία θα γίνει σήμερα.

SkyWatcher Esprit 100ED PRO Triplet

ASI183MM-C Pro | Canon EOS 100D

ZWO EFW 8x1,25'' w/ Baader LRGB HOS

ZWO OAG w/ ASI290MM Mini

SkyWatcher EQ6-R PRO w/ EQMOD

PegasusAstro Pocket Powerbox

Intel Compute Stick

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Παντελή σε ευχαριστώ για την άψογη και επαγγελματική σου εξυπηρέτηση.

 

Το δέμα ήρθε σε άψογη κατάσταση και συσκευασία.

 

Η ενημέρωση σου ήταν καλύτερη δυνατή.

 

Θα σε ξανά προτιμήσω :)

 

 

Με εκτίμηση,

 

Αλέξανδρος Μπαχαρίδης

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Αλέξανδρε σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια! Η συνεργασία μας ήταν άψογη!

 

Παιδιά η επόμενη ομαδική παραγγελία θα γίνει από teleskop-express.de στις 12 Μαίου.

 

Στείλτε μου PM :)

SkyWatcher Esprit 100ED PRO Triplet

ASI183MM-C Pro | Canon EOS 100D

ZWO EFW 8x1,25'' w/ Baader LRGB HOS

ZWO OAG w/ ASI290MM Mini

SkyWatcher EQ6-R PRO w/ EQMOD

PegasusAstro Pocket Powerbox

Intel Compute Stick

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Παιδιά η παραγγελία θα γίνει την Παρασκευή. Μέχρι στιγμής συμμετέχουν 2 άτομα.

SkyWatcher Esprit 100ED PRO Triplet

ASI183MM-C Pro | Canon EOS 100D

ZWO EFW 8x1,25'' w/ Baader LRGB HOS

ZWO OAG w/ ASI290MM Mini

SkyWatcher EQ6-R PRO w/ EQMOD

PegasusAstro Pocket Powerbox

Intel Compute Stick

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα στην ομάδα,

 

Μετά λύπης σας ανακοινώνω ότι πλέον οι ομαδικές παραγγελίες δεν θα ανακοινώνονται δημόσια στο forum....

 

Θα συνεχίσουν να γίνονται κανονικά όμως, κάθε 15 του μήνα. Οι ενδιαφερόμενοι ας επικοινωνούν μαζί μου μέσω FaceBook:

 

https://www.facebook.com/xmagiciangr

 

Επίσης θα ήθελα να ενημερώσω τα αγαπητά μέλη, πως ο ιδιοκτήτης του forum δεν έχει καμία ευθύνη και συμμετοχή στις παραγγελίες. Είναι καθαρά δική μου πρωτοβουλία, και ξεκίνησε για την διευκόλυνση των μελών και ΜΟΝΟ.

 

Σας ευχαριστώ για την εμπιστοσύνη. Θα χαρώ να διαβάσω την άποψη όσων συμμετείχαν (θετική ή αρνητική).

 

Με εκτίμηση,

Παντελής Σαμιώτης

SkyWatcher Esprit 100ED PRO Triplet

ASI183MM-C Pro | Canon EOS 100D

ZWO EFW 8x1,25'' w/ Baader LRGB HOS

ZWO OAG w/ ASI290MM Mini

SkyWatcher EQ6-R PRO w/ EQMOD

PegasusAstro Pocket Powerbox

Intel Compute Stick

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Τι έγινε πάλι? Συνέβη κάτι? Τέτοιου είδους δράσεις πάντα γίνονταν στο astrovox χωρίς να δημιουργηθεί θέμα. Άλλωστε εμάς τους ερασιτέχνες μας διακρίνει η συλλογικότητα και αυτό που κάνει ο Παντελής (Magicstar) είναι μέσα στα πλαίσια της αλληλοβοήθειας και της προσφοράς. Επίσης κάθε συναλλαγή που είχα ήταν απόλυτα ξεκάθαρη , τίμια και με απόλυτη συνέπεια χωρίς κανένα περιθώριο για υποψίες . Όποιος αφήνει αιχμές ας το δηλώσει δημόσια.
Ο ΣΚΥΛΟΣ ΤΩΝ ΑΣΤΡΩΝ
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Όπως έγραψα και σε παλαιότερο ποστ μου, ο Παντελής ήταν πολύ εξυπηρετικός και δεν υπήρξε στιγμή που να φοβόμουν για την συναλλαγή.
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Τι έγινε πάλι? Συνέβη κάτι? Τέτοιου είδους δράσεις πάντα γίνονταν στο astrovox χωρίς να δημιουργηθεί θέμα. Άλλωστε εμάς τους ερασιτέχνες μας διακρίνει η συλλογικότητα και αυτό που κάνει ο Παντελής (Magicstar) είναι μέσα στα πλαίσια της αλληλοβοήθειας και της προσφοράς. Επίσης κάθε συναλλαγή που είχα ήταν απόλυτα ξεκάθαρη , τίμια και με απόλυτη συνέπεια χωρίς κανένα περιθώριο για υποψίες . Όποιος αφήνει αιχμές ας το δηλώσει δημόσια.

 

Τους ερασιτέχνες μπορεί να τους διακρίνει η συλλογικότητα, αλλά στο forum κυκλοφορούν και μη ερασιτέχνες που έχουν συμφέρον να αγοράζουμε από συγκεκριμένα "τσιμπημένα" μέρη... ;)

 

ΥΓ: Δεν ξέρω τι έγινε τώρα, απλά υποθέτω με βάση παλαιότερες συμπεριφορές.

Astro Blog Delta & Polar Scope Align for iOS

http://astro.ecuadors.net

 

Violence is the last refuge of the incompetent.

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Καλησπέρα ... και με εμενα ο Παντελης είναι αψογος σε ολες τις συναλλαγες που με εχει εξυπηρετηση για να μου φερει πραγματα απο εξω !! .. τωρα γιατι γινεται ολο αυτο δεν ξέρω αλλα περίπου μπορώ να φανταστώ .... WELCOME TO GREECE θα έλεγα εγώ .... και ο νοων νοείτω ....
"Per aspera ad astra"
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Τι έγινε πάλι? Συνέβη κάτι? Τέτοιου είδους δράσεις πάντα γίνονταν στο astrovox χωρίς να δημιουργηθεί θέμα. Άλλωστε εμάς τους ερασιτέχνες μας διακρίνει η συλλογικότητα και αυτό που κάνει ο Παντελής (Magicstar) είναι μέσα στα πλαίσια της αλληλοβοήθειας και της προσφοράς. Επίσης κάθε συναλλαγή που είχα ήταν απόλυτα ξεκάθαρη , τίμια και με απόλυτη συνέπεια χωρίς κανένα περιθώριο για υποψίες . Όποιος αφήνει αιχμές ας το δηλώσει δημόσια.

 

Τους ερασιτέχνες μπορεί να τους διακρίνει η συλλογικότητα, αλλά στο forum κυκλοφορούν και μη ερασιτέχνες που έχουν συμφέρον να αγοράζουμε από συγκεκριμένα "τσιμπημένα" μέρη... ;)

 

ΥΓ: Δεν ξέρω τι έγινε τώρα, απλά υποθέτω με βάση παλαιότερες συμπεριφορές.

 

Μάγος είσαι; :-note

Δημήτρης Γκιώνης.

Τα δυο μάτια είναι καλύτερα από ένα. :shock:

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Ο Παντελής έχει βοηθήσει πολλούς (και εμένα) και θα βοηθήσει άλλους τόσους. Αν αντιβαίνει κάποιον κανόνα, να βγει ο Ανδρέας να το πει. Αλλιώς, να'χαμε να λέγαμε.

 

Παντελή, feel Free να κάνεις ό,τι θέλεις. Παράπονο δε νομίζω να υπάρχει από κανέναν.

Δημήτρης Καπετανάκης

CGCG108-138:

Mag 15.5v, να τ''αφήσω;

Πολλά τα mag Άρη!

 

Το flickr μου

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δεν έχω συμμετάσχει σε κάποια παραγγελία μέχρι στιγμής αλλά θεωρώ πως δεν είναι σωστό αυτό που συμβαίνει. Προτείνω να γίνει ένα δημοψήφισμα για τις ομαδικές παραγγελίες και να πάρουμε όλοι (όσοι συμφωνούν με τις ομαδικές παραγγελίες) την ευθύνη. Ποια ευθύνη δηλαδή? Πράγματι δεν κάνουμε τίποτα παράνομο.
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Ο Παντελής είναι καταπληκτικός άνθρωπος με διάθεση πάντα να βοηθάει.

 

Οι ομαδικές παραγγελίες που έκανε γίνονται σε όλα τα φόρα που έχω ασχοληθεί κατά καιρούς και το ρίσκο που αναλάμβανε δεν είναι μικρό...

 

Πολλά προϊόντα δεν υπάρχει τρόπος να βρεθούν στην μικρή αγορά της Ελλάδας και αρκετοί δεν έχουν τη δυνατότητα διαδικτυακών αγορών λόγω capital controls (ειδικά όταν ξεκίνησαν οι ομαδικές ούτε τσίχλες δεν μπορούσες να αγοράσεις από ebay...) ή δεν θέλουν να μπλέξουν με κάρτες-paypal, κλπ.

 

Κρίμα...

 

ΥΓ. Με τον Παντελή γνωριστήκαμε από το vox, δεν γνωριζόμασταν πριν να διευκρινίσω, να ευχαριστήσω το astrovox για αυτό!

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Αν τον server για την σεληδα και το φορουμ τον πληρωνει ως χορηγος καποιο κατάστημα της Ελληνικης αγορας είναι ευνοητο να γινονται παραπονα , το εχω ξανα δει το εργο πολλες φορες και σε αλλα φορουμ αλλων δραστηριοτήτων ..

βεβαια η ομαδικες διαδικτιακες αγορες είναι κατι πολύ καλο για τους συμφορουμιτες και για ολους μας

μπραβο στον Παντελή που αποφασισε να ασχολιθει και να επομισθει τα οποια ρισκα , ο ιδιος όμως εδωσε την λυση στο πρόβλημα ( σιγα το πρόβλημα) που δημιουργηθηκε

και φυσικα θα συμετασχω και εγω στο μελλον :wink: :wink:

ΜΕΡΙΚΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΤΑ ΣΥΝΝΕΦΑ... ΟΤΑΝ ΦΕΥΓΟΥΝ Η ΜΕΡΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΥΠΕΡΟΧΗ!
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Όπλα μαζικής καταστροφής αγοράζαμε τελικά και δεν το είχα καταλάβει;; :? :? :?

Νομίζω πως ο διαχειριστής οφείλει και πρέπει να πάρει θέση στο θέμα ,όπως επίσης και να μας διευκρινίσει ποιος (η ποιοι) δημιούργησε το πρόβλημα και γιατί(οι λόγοι) και όχι να τον προστατεύει.

Άτομα σαν τον Παντελή θα έπρεπε να προστατεύονται από αυτό το φόρουμ και όχι το αντίθετο.

Ευχαριστώ για όλες τις άψογες συναλλαγές που είχαμε Παντελή και θα συνεχίσουμε να έχουμε και στο μέλλον, καθώς το τηλέφωνο και το σπίτι σου το ξέρω.

 

Καληνύχτα και ο τελευταίος να κλείσει την πόρτα!!!

=D> =D>

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Παιδιά δεν ξέρω πως να σας ευχαριστήσω για να τα καλά σας λόγια και για την υποστήριξη σε όλο το θέμα που δημιουργήθηκε.

 

Πριν από λίγο είχα επικοινωνία με τον διαχειριστή του forum, ο οποίος μου εξήγησε ακριβώς την κατάσταση. Συμφωνήσαμε να συνεχίσουν οι ομαδικές παραγγελίες μέσω του forum, αλλά να διευκρινίσω κάποια (αυτονόητα για μένα) πράγματα.

 

Σε κάθε ομαδική παραγγελία που γίνεται, οι συμμετέχοντες έχουν την αποκλειστική ευθύνη. Το forum και ο διαχειριστής δεν έχουν καμία απολύτως ευθύνη.

 

Μεταξύ εμού και του διαχειριστή δεν υπάρχει καμία οικονομική δραστηριότητα (ποσοστά, μίζες, χορηγίες κτλ) καθώς από η όλη διαδικασία δεν έχει κερδοσκοπικό χαρακτήρα. Η ομαδικές παραγγελίες γίνονται καθαρά για την εξυπηρέτηση των μελών και ΜΟΝΟ.

 

Όποιος έχει ενδοιασμούς για τα παραπάνω, καλό θα ήταν να επικοινωνήσει απευθείας μαζί μου, για να λυθεί οποιαδήποτε παρεξήγηση.

 

Σε αυτό το σημείο θα ήθελα να πω, πως δεν γνωρίζω ποιος δημιούργησε όλο αυτό το θέμα. Ο διαχειριστής με διαβεβαίωσε όμως ότι δεν προέρχεται από κάποιο ελληνικό κατάστημα, όπως ειπώθηκε πιο πάνω.

 

Τα συμπεράσματα δικά σας. :)

SkyWatcher Esprit 100ED PRO Triplet

ASI183MM-C Pro | Canon EOS 100D

ZWO EFW 8x1,25'' w/ Baader LRGB HOS

ZWO OAG w/ ASI290MM Mini

SkyWatcher EQ6-R PRO w/ EQMOD

PegasusAstro Pocket Powerbox

Intel Compute Stick

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

τελος καλο όλα καλα

 

keep walking :cheesy: :cheesy:

ΜΕΡΙΚΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΤΑ ΣΥΝΝΕΦΑ... ΟΤΑΝ ΦΕΥΓΟΥΝ Η ΜΕΡΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΥΠΕΡΟΧΗ!
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

  • 2 μήνες αργότερα...

Καλησπέρα παιδιά,

 

Η επόμενη ομαδική παραγγελία θα γίνει από Teleskop Service στις 3 Αυγούστου. Οι συμμετοχές με PM :)

SkyWatcher Esprit 100ED PRO Triplet

ASI183MM-C Pro | Canon EOS 100D

ZWO EFW 8x1,25'' w/ Baader LRGB HOS

ZWO OAG w/ ASI290MM Mini

SkyWatcher EQ6-R PRO w/ EQMOD

PegasusAstro Pocket Powerbox

Intel Compute Stick

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!.

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Συνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Όροι χρήσης