Jump to content

floπροβλήματα και astroshop.eu.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το astroshop.eu είναι αξιόπιστο ως προs αυτά που γράφουν για τη διαθεσιμότητα των προϊόντων ή είναι σαν το flo που άλλα γράφει και άλλα σου λέει σε emails (2 παραγγελίες ακύρωσα σε 2 εβδομάδες) .

Όταν γράφουν είναι διαθέσιμο σε 24 ώρες το εννοούν ή θα μου στείλουν κανένα email (αφού πάρουν τα χρήματα) ότι το προϊόν δεν είναι διαθέσιμο ή ότι θα είναι διαθέσιμο σε 3 εβδομάδες μίνιμουμ και βλέπουμε ;

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Έχω αγοράσει από κει προσοφθάλμιο και μια θήκη. Στο προσοφθάλμιο που έλεγαν ότι έχει άμεση διαθεσιμότητα μου το έστειλαν αμέσως. Στην θήκη που έγραφε ότι θα την έχουν ετοιμοπαράδοτη σε μια εβδομάδα μου την έστειλαν κανονικά σε μια εβδομάδα. Οπότε σε μένα σε όλα τους ΟΚ. Αλλα ας πουν και οι άλλοι που έχουν ψωνίσει για να είσαι πιο σίγουρος.

Θεόδωρος Σπανός

 

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Η εμπειρία μου και από τα 3 site είναι η ίδια. Σε κάποιες παραγγελίες ισχύει αυτό που γράφουν. Σε άλλες όχι. Συγκεκριμένα από astroshop είχα παραγγείλει κάτι που έλεγε 1-3 μέρες, και το έφεραν σε 15. Από FLO η τελευταία παραγγελία έκανε 1 μηνά (ενώ έλεγε 10-20 εργάσιμες τελικά δεν ήρθε ποτέ) και από TS, ο τροχός μου ενώ ήταν διαθέσιμος, ήταν αποθεματικό λάθος. Τον περιμένω την Τετάρτη (μετά από 1 μήνα και)....

 

Οπότε είναι ότι σου κάτσει.

SkyWatcher Esprit 100ED PRO Triplet

ASI183MM-C Pro | Canon EOS 100D

ZWO EFW 8x1,25'' w/ Baader LRGB HOS

ZWO OAG w/ ASI290MM Mini

SkyWatcher EQ6-R PRO w/ EQMOD

PegasusAstro Pocket Powerbox

Intel Compute Stick

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Στο FLO που είχε τύχει να πάρω κάποια πραγματάκια ετοιμοπαράδοτα ήρθαν μέσα σε 10 μέρες.

 

Καλό θα ήταν να στείλεις ένα email πριν για να τσεκάρεις την διαθεσιμότητα.

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Το ζήτημα δεν είναι να παραγγέλνεις κάτι που ενώ γράφει π.χ. 7-10 μέρες να σου λένε ότι θα έρθει σε 1 μήνα .Το πρόβλημα είναι να σου παίρνουν τα χρήματα και μετά να σου λένε 3 εβδομάδες μίνιμουμ και έχει ο θεός ή ότι δεν υπάρχει καθόλου διαθέσιμο .Αφού δεν είναι διαθέσιμο τότε γιατί παίρνουν τα χρήματα ;

Από την άλλη βέβαια οφείλω να παραδεχτώ ότι είναι πολύ πιο φτηνά τα προϊόντα από αλλού και ότι σε κάποιες άλλες παραγγελίες ήταν όλα άψογα . Μάλλον πάσχουν από οργάνωση .

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Αυτό που αναφέρεις δυστυχώς το κάνουν όλα τα μαγαζιά (και ελληνικά). Καλό είναι όταν παραγγέλνεται είτε από εξωτερικό είτε από Ελλάδα, να το βρίσκεται κάπου ετοιμοπαράδοτο. Αλλιώς υπομονή ότι κι αν σας πουν.

SkyWatcher Esprit 100ED PRO Triplet

ASI183MM-C Pro | Canon EOS 100D

ZWO EFW 8x1,25'' w/ Baader LRGB HOS

ZWO OAG w/ ASI290MM Mini

SkyWatcher EQ6-R PRO w/ EQMOD

PegasusAstro Pocket Powerbox

Intel Compute Stick

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Αυτό που αναφέρεις δυστυχώς το κάνουν όλα τα μαγαζιά (και ελληνικά). Καλό είναι όταν παραγγέλνεται είτε από εξωτερικό είτε από Ελλάδα, να το βρίσκεται κάπου ετοιμοπαράδοτο. Αλλιώς υπομονή ότι κι αν σας πουν.

 

Δεν το κάνουν όλοι, το συνηθισμένο στο εξωτερικό είναι με την παραγγελία να γίνεται το authorization hold που σου αφαιρεί μεν το ποσό από το όριο της πιστωτικής σου, αλλά δε σε χρεώνει μέχρι την αποστολή. Όμως αυτό δε λειτουργεί με χρεωστικές ή paypal (με paypal για την ακρίβεια υπάρχει κάποια τέτοια δυνατότητα αλλά με έξτρα διαδικασίες), οπότε και σε καταστήματα που λειτουργούν έτσι πάλι θα χρεωθείς αμέσως αν χρησιμοποιήσεις εναλλακτικό τρόπο πληρωμής.

Astro Blog Delta & Polar Scope Align for iOS

http://astro.ecuadors.net

 

Violence is the last refuge of the incompetent.

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Πάντως αυτό που με εκνεύρισε ήταν ότι δεν γνώριζαν αν θα έρθει ο φακός η όχι.

 

Στο site του FLo έλεγε 2-3 weeks πέρασε πάνω από 1 μήνας και όταν τους ρωτήσαμε δεν γνώριζαν να μας απαντήσουν.

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!.

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Συνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Όροι χρήσης