Jump to content

Astronio: Ελληνικό αστρονομικό κανάλι στο Youtube


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συγχαρητήρια και από μένα, τόσο για την πολύ καλή ιδέα όσο και για την άριστη υλοποίηση!

 

Το συνολικό ύφος και η αποφυγή του πλατειασμού μου άρεσε ιδιαίτερα...

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

  • Απαντήσεις 174
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τώρα είδα τα τελευταία σχόλια, σας ευχαριστώ πάρα πολύ!

 

Σήμερα ανέβασα το νέο επεισόδιο με θέμα τα μηνύματα που έχει στείλει η ανθρωπότητα στο διάστημα και φυσικά τις αποστολές Pioneer και Voyager.

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Στο νέο επεισόδιο παρουσιάζω τους δύο σημαντικότερους τρόπους ανίχνευσης εξωπλανητών.

Μπορείτε να το δείτε εδώ:

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

εξαιρετικο καναλι!πολυ αμεση και εκλαικευμενη παρουσιαση των θεματων!

εκανα κιολας sub!

Η ΑΣΤΡΟΣΕΛΙΔΑ ΜΟΥ !!!!!

astronomy for all

 

http://mechntua.blogspot.com/

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Βγήκε το νέο επεισόδιο που είναι λίγο διαφορετικό από τα προηγούμενα:

Γιατί δεν ισχύει η αστρολογία; Όλα τα βασικά επιχειρήματα που δείχνουν ότι η αστρολογία είναι μια ψευδοεπιστήμη μέσα σε 12 λεπτά!

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Θα ειχε ενδιαφερων να αφιερωνες μια εκπομπη για καθε πλανητη και τον ηλιο οσο το δηνατων αναλυτικη στα λιγα λεπτα του επισοδιου .

Εχεις τοσο καλη ερμινια που θα μαθενανε το ηλιακο συστημα ευκολα και ευχαρηστα τα παιδια ή ακομη και αρχαριοι

ΜΕΡΙΚΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΤΑ ΣΥΝΝΕΦΑ... ΟΤΑΝ ΦΕΥΓΟΥΝ Η ΜΕΡΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΥΠΕΡΟΧΗ!
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Στο όγδοο επεισόδιο παρουσιάζονται μερικοί από τους πιο κατοικήσιμους πλανήτες που έχουμε ανακαλύψει μέχρι σήμερα!

Μπορείτε να το παρακολουθήσετε εδώ:

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Πολύ ωραίο και το καινούργιο επεισόδιο!

Συνέχισε είμαστε μαζί σου!

Γ.Μαργαρίτης:"Tα ίδια λέμε και μεις με τους έντεχνους μόνο που δεν τα λέμε μέσω Λαμίας.."

 

Celestron Nexstar 8se

SkyWatcher Heritage 130mm

Opticorn Porro 10x50

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Στο νέο επεισόδιο παρουσιάζεται η θεωρία του Big Bang μέσα σε λίγα λεπτά!

 

Μπορείτε να το παρακολουθήσετε εδώ:

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Το νέο επεισόδιο αφορά τους πιο παράξενους και μυστηριώδεις πλανήτες που έχουμε ανακαλύψει!

Μπορείτε να το παρακολουθήσετε εδώ:

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Ανέβηκε νέο επεισόδιο στο Astronio!:D

Το θέμα είναι: Ζωή στο Ηλιακό σύστημα. Παρουσιάζονται οι επιστημονικές υποθέσεις για την προέλευση της ζωής αλλά και οι πλανήτες και δορυφόροι στους οποίους θα μπορούσε να αναπτυχθεί ζωή στο Ηλιακό μας σύστημα.

 

Παρακολουθήστε το νέο βίντεο εδώ:

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Πολυ καλή η δουλειά σου!!!

Παρακολουθώ το κανάλι σου εδώ και 2 μήνες και οφείλω να ομολογήσω πως είναι πολύ προσεγμένη, χωρίς περιττές πληροφορίες και εύκολα κατανοητή απο το ευρύ κοινό. Αν τα δικά σου videos ήταν μέρος ενός ευρύτερου εκπαιδευτικού προγράμματος της δημόσιας εκπαίδευσης και παιδείας μας, τα πράγματα θα ήταν πολύ διαφορετικά.

 

Τις καλύτερες ευχές μου για ακόμη πιο μεγάλες επιτυχίες!

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Πολυ καλή η δουλειά σου!!!

Παρακολουθώ το κανάλι σου εδώ και 2 μήνες και οφείλω να ομολογήσω πως είναι πολύ προσεγμένη, χωρίς περιττές πληροφορίες και εύκολα κατανοητή απο το ευρύ κοινό. Αν τα δικά σου videos ήταν μέρος ενός ευρύτερου εκπαιδευτικού προγράμματος της δημόσιας εκπαίδευσης και παιδείας μας, τα πράγματα θα ήταν πολύ διαφορετικά.

 

Τις καλύτερες ευχές μου για ακόμη πιο μεγάλες επιτυχίες!

 

Συμφωνώ κι επαυξάνω! Ειδικά το βίντεο με την αστρολογία το δείχνω σε όσους με ζαλίζουν με τα ζώδια και βαριέμαι να τους εξηγώ τα αυτονόητα!! Τρελαίνομαι ειδικά με ορισμένους που, όταν το βλέπουν, το γυρίζουν στα "καλαματιανό"!!! :mrgreen: :mrgreen:

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Πολυ καλή η δουλειά σου!!!

Παρακολουθώ το κανάλι σου εδώ και 2 μήνες και οφείλω να ομολογήσω πως είναι πολύ προσεγμένη, χωρίς περιττές πληροφορίες και εύκολα κατανοητή απο το ευρύ κοινό. Αν τα δικά σου videos ήταν μέρος ενός ευρύτερου εκπαιδευτικού προγράμματος της δημόσιας εκπαίδευσης και παιδείας μας, τα πράγματα θα ήταν πολύ διαφορετικά.

 

Τις καλύτερες ευχές μου για ακόμη πιο μεγάλες επιτυχίες!

 

Συμφωνώ κι επαυξάνω! Ειδικά το βίντεο με την αστρολογία το δείχνω σε όσους με ζαλίζουν με τα ζώδια και βαριέμαι να τους εξηγώ τα αυτονόητα!! Τρελαίνομαι ειδικά με ορισμένους που, όταν το βλέπουν, το γυρίζουν στα "καλαματιανό"!!! :mrgreen: :mrgreen:

 

 

Όσο υπάρχουν κορόϊδα φίλε μου που πιστεύουνε σε αστρολογίες, συναστρίες και ανάδρομους Ερμήδες και δεν το κουνάνε ρούπι απο το σπίτι αν δεν ακούσουν πρώτα το ζώδιο τους σε κάποιο πρωϊνάδικο, εν έτει 2017, τότε καταλαβαίνεις πως δεν έχουμε βγεί ακόμη απο τον μεσαίωνα... το νούμερο δεν παίζει κανέναν απολύτως ρόλο... μπορούμε να βάλουμε όποιο νούμερο μας αρέσει για χρονολόγιση. Ο εγκέφαλος είναι αυτός που έχει κολλήσει σαν τσίχλα.

 

Ευτυχώς κάποιοι τολμούν να αποδομήσουν αυτές τις κατινιές με επιστημονικά επιχειρήματα και όχι με διφορούμενες αερολογίες. Ένα καλοστημένο βίντεο αποδόμησης είναι και αυτό:

 

Τις καλησπέρες μου!

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Πολυ καλή η δουλειά σου!!!

Παρακολουθώ το κανάλι σου εδώ και 2 μήνες και οφείλω να ομολογήσω πως είναι πολύ προσεγμένη, χωρίς περιττές πληροφορίες και εύκολα κατανοητή απο το ευρύ κοινό. Αν τα δικά σου videos ήταν μέρος ενός ευρύτερου εκπαιδευτικού προγράμματος της δημόσιας εκπαίδευσης και παιδείας μας, τα πράγματα θα ήταν πολύ διαφορετικά.

 

Τις καλύτερες ευχές μου για ακόμη πιο μεγάλες επιτυχίες!

 

Συμφωνώ κι επαυξάνω! Ειδικά το βίντεο με την αστρολογία το δείχνω σε όσους με ζαλίζουν με τα ζώδια και βαριέμαι να τους εξηγώ τα αυτονόητα!! Τρελαίνομαι ειδικά με ορισμένους που, όταν το βλέπουν, το γυρίζουν στα "καλαματιανό"!!! :mrgreen: :mrgreen:

 

 

Όσο υπάρχουν κορόϊδα φίλε μου που πιστεύουνε σε αστρολογίες, συναστρίες και ανάδρομους Ερμήδες και δεν το κουνάνε ρούπι απο το σπίτι αν δεν ακούσουν πρώτα το ζώδιο τους σε κάποιο πρωϊνάδικο, εν έτει 2017, τότε καταλαβαίνεις πως δεν έχουμε βγεί ακόμη απο τον μεσαίωνα... το νούμερο δεν παίζει κανέναν απολύτως ρόλο... μπορούμε να βάλουμε όποιο νούμερο μας αρέσει για χρονολόγιση. Ο εγκέφαλος είναι αυτός που έχει κολλήσει σαν τσίχλα.

 

Ευτυχώς κάποιοι τολμούν να αποδομήσουν αυτές τις κατινιές με επιστημονικά επιχειρήματα και όχι με διφορούμενες αερολογίες. Ένα καλοστημένο βίντεο αποδόμησης είναι και αυτό:

 

Τις καλησπέρες μου!

 

Έχω παρακολουθήσει κάποια βίντεό του, όσον αφορά κάποιους ψευδογιατρούς. Ο τρόπος του είναι απολαυστικός!!

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Πολυ καλή η δουλειά σου!!!

Παρακολουθώ το κανάλι σου εδώ και 2 μήνες και οφείλω να ομολογήσω πως είναι πολύ προσεγμένη, χωρίς περιττές πληροφορίες και εύκολα κατανοητή απο το ευρύ κοινό. Αν τα δικά σου videos ήταν μέρος ενός ευρύτερου εκπαιδευτικού προγράμματος της δημόσιας εκπαίδευσης και παιδείας μας, τα πράγματα θα ήταν πολύ διαφορετικά.

 

Τις καλύτερες ευχές μου για ακόμη πιο μεγάλες επιτυχίες!

 

Chords & Stars σε ευχαριστώ πάρα πολύ φίλε μου :)

 

Dimitris K. είχα βαρεθεί να βρίσκομαι σε παρέες και να πρέπει να εξηγώ τα αυτονόητα για τα ζώδια ξανά και ξανά, οπότε με το 12λεπτο βιντεάκι που έκανα θεωρώ πως ξεμπέρδεψα :)

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

  • 1 μήνα αργότερα...

Στο νέο επεισόδιο Astronio παρουσιάζω μερικά από τα καλύτερα προγράμματα αστρονομίας!

Παρακολουθήστε το βίντεο εδώ:

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Στο νέο επεισόδιο παρουσιάζεται η γέννηση, η εξέλιξη και ο θάνατος των άστρων μέσα σε λίγα λεπτά:

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

  • 1 μήνα αργότερα...

Νέο επεισόδιο Astronio:

Μαύρες Τρύπες και Σχετικότητα!

 

Μπορείτε να το παρακολουθήσετε παρακάτω:

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!.

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Συνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Όροι χρήσης