Jump to content

Ερωτηση για βαση laser πανω σε ερευνητη


Προτεινόμενες αναρτήσεις

http://laser.enhance.gr/product/laser-base-950 γεια σας, βρηκα αυτό το ιντερνετ. Ηθελα να ρωτησω οτι απο όσα διαβασα κανει και για τον ερευνητή 9χ50 που εχει το 10" τησ skywatcher?? Και κατι ακομα.. Ειναι αξιόπιστο? Το εχει κανενας?? Θα στοχεύει σιγουρα το laser το κέντρο του σταυρονηματος του ερευνητή ? Ευχαριστω!

 

Σημειωση οτι το laser της φωτο το εχω.. Και το εχω αγοράσει απο το συγκεκριμένο site

Στεκόμαστε πάνω σε ώμους γιγάντων γι’αυτό μπορούμε και βλέπουμε μακριά

Issac Newton

 

# Κωνσταντίνος Βασιλόπουλος #

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Αν μπει στον ερευνητη θα μπορεις να το ρυθμισεις με τις βιδες του ερευνητη το θεμα ειναι οτι προσωπικα δεν το εχω δοκιμασει και δεν ξερω να σου πω πχ αν ειναι στιβαρο και δεν θα παιζει δυσκολευοντας το εργο σου στην παρατηρηση. Αν το θεμα σου ειναι ο ερευνητης με τη μεγενθυνση του στο να βρισκεις στοχους (ειχα το ιδιο θεμα) θα σου ελεγα να παρες ενα red dot ειναι σχετικα φτηνο απλο και αψογο, το εκανα και εγω και ηρεμησα!
Vasilis Hailsteel
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δεν εχω καποια απο τα θεματα που αναφέρατε.. Ουτε συ αλλως πιο πολυ τον ηθελα για να εχω την ακτίνα του laser να την βλεπω στο κεντρο του ερευνητη για να ειμαι σιγουρος οτι ψαχνω στο σωστο σημειο.. Οσο για το red dot τέτοιο ειχα στο παλιο μου τηλεσκόπιο και δεν με βόλευε ..επειδη εχω dobson θα παρω και εναν telrad γιατί δεν εχω αξιωθεί ακομα να τον παρω για να κανω ακομα πιο ευκολα την δουλειά μου. Ευχαριστω για τις απαντήσεις σας!

Στεκόμαστε πάνω σε ώμους γιγάντων γι’αυτό μπορούμε και βλέπουμε μακριά

Issac Newton

 

# Κωνσταντίνος Βασιλόπουλος #

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Βασικα θα ειναι κεντραρισμενο με τον ερευνιτη και θα ακολουθει την ρυθμιση αυτου,

Ειναι πολυ πρακτικο σαν ιδεα.

Τι 2008 ειχα ενα green laser ως ερευνιτη σε βαση ιδιοξατασκευη , ηταν πολυ βολικο σε σημειο να μην χρισιμοποιω τον ερευνιτη στοχευα στην περιοχη που ηθελα ηξερα που ειναι ακρηβος ο στοχος και μετα με ενα μικρης νεγενθισης προσοφθαλμιο κεντεαριζα καλητερα

ΜΕΡΙΚΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΤΑ ΣΥΝΝΕΦΑ... ΟΤΑΝ ΦΕΥΓΟΥΝ Η ΜΕΡΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΥΠΕΡΟΧΗ!
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Αρα εσεις πρότεινε να το αγοράσω?? Ειναι βεβαια 8€ δεν νομιζω να είναι και τόσο αχρηστοε

Στεκόμαστε πάνω σε ώμους γιγάντων γι’αυτό μπορούμε και βλέπουμε μακριά

Issac Newton

 

# Κωνσταντίνος Βασιλόπουλος #

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!.

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Συνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Όροι χρήσης