Jump to content

Πρόβλημα με προβολέα


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πριν από ένα μήνα περίπου έγινε μία κλοπή στη γειτονιά μου μέσα στην πόλη της Μυτιλήνης, οπότε ξεκίνησαν και οι υστερικές αντιδράσεις των γειτόνων. Άλλος έβαλε σιδεριές στα παράθυρα, άλλος κάμερες και κάποιος υστερικός έβαλε στην αυλή του σπιτιού του δύο προβολείς οι οποίοι όμως βλέπουν στο μπαλκόνι του σπιτιού μου και μάλιστα ο ένας ανάβει όλη τη νύχτα. Έννοείτε ότι θα του μιλήσω , αλλά επειδή είναι λίγο ξεμώραμα πιστεύω ότι δεν θα με ακούσει. Θα ήθελα λοιπόν τα φώτα σας, όχι αυτά του προβολέα :mrgreen: , καταρχήν αν υπάρχει σαφής νομοθεσία που να απαγορεύει τον αυθαίρετο φωτισμό που ενοχλεί τον περίγυρο και δεύτερον σε ποια υπηρεσία να απευθυνθώ σε περίπτωση που κοινώς στα ελληνικά με ''γράψει''.

Φιλικά Σταύρος :)

 

TS GSO 10' , skywatcer 100 bked, vixen ultima 9x63.

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Κατ' αρχάς προσπάθεια - με ευγενικό τρόπο - συνεννόησης. Προσπάθησε να του δώσεις να καταλάβει ότι ο φωτισμός που δεν κοιτάει στο έδαφος αλλά πάνω στα μάτια μας, είναι χειρότερος.

Καλή τύχη σου εύχομαι :)

Γιώργος Αλεξίου
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Στην Αστυνομία,

Στο υπουργείο περιβάλλοντος & ενέργειας.,

Υγειονομικές Υπηρεσίες των οικείων Περιφερειών

Και αν ξεκινήσει «πόλεμος» σφεντόνα η’ αεροβόλο… :roll:

Σου εύχομαι καλά ξεμπερδέματα.

Δημήτρης Γκιώνης.

Τα δυο μάτια είναι καλύτερα από ένα. :shock:

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Μίλησε του, στην τελική κάντου δώρο 2 φωτοκύτταρα (ώστε να νοιώθει και αυτός περισσότερη ασφάλεια αλλά και οικονομία). Επίσης ζητησε να τα στρέψει προς τα κάτω.

 

Και δωρο η εγκατάσταση :lol:

Βασίλης Μεταλληνός

OO 16 1600 f4

ΟΟ 12.5 1525 f4.8 NEQ6

TOA130 1000 f7.7 ΕΜ200

ED80 600 f7.5, Vixen9x63

Canon eos 6D, Sony a7s2, Wat120n+,Asi120

2009年7月22號日食 - 2017 Aug 21

www.metallinos.net

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Προς το παρών μίλησα στη γυναίκα του και δεν ήταν αρνητική, θα μιλήσω όμως και στον ίδιο και θα δω.Αυτό που μου είπε πάντως είναι ότι είδαν κάποιον μετανάστη να ξεπροβάλει το κεφάλι του από τον αυλότοιχο , οπότε έβαλαν συρματόπλεγμα και για ''κακή'' μου τύχη έβαλαν και προβολέα που να φωτίζει τον τοίχο και όλο τον περίγυρο.

Φιλικά Σταύρος :)

 

TS GSO 10' , skywatcer 100 bked, vixen ultima 9x63.

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Προς το παρών μίλησα στη γυναίκα του και δεν ήταν αρνητική, θα μιλήσω όμως και στον ίδιο και θα δω.Αυτό που μου είπε πάντως είναι ότι είδαν κάποιον μετανάστη να ξεπροβάλει το κεφάλι του από τον αυλότοιχο , οπότε έβαλαν συρματόπλεγμα και για ''κακή'' μου τύχη έβαλαν και προβολέα που να φωτίζει τον τοίχο και όλο τον περίγυρο.

Το φωτοκυτταρο πάντως που προαναφέρθηκε είναι η καλύτερη λύση και για σένα και για το γείτονα!!

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δυστυχώς του μίλησα σήμερα το απόγευμα και ο άνθρωπος είναι αρτηριοσκληρωτικός , κοινώς άντε να βγάλεις άκρη, του είπα για φωτοκύταρο αλλά αυτός θέλει να φωτίζει μόνιμα το αυλοντούβαρο μην μπει κανένας κλέφτης στο σπίτι του ](*,), έχει βάλει και κάμερες και κάθετε και τις παρακολουθεί όλη την ώρα . Μάλλον θα κρεμάζω κανά μουσαμά όταν παρατηρώ ,ώστε να μη με χτυπάει στη μούρη το φως. Ούτως η άλλως από το μπαλκόνι παρατηρώ μόνο σελήνη πλανήτες και κάποια διπλά άστρα.

Φιλικά Σταύρος :)

 

TS GSO 10' , skywatcer 100 bked, vixen ultima 9x63.

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!.

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Συνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Όροι χρήσης