Jump to content

Δευτερα 11 Ιουνιου 2018


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ο ηλιος βρισκεται σε ηλιακο ελαχιστο και οι στοχοι ειναι λιγοι την περιοδο αυτη. Ηδη την βδομαδα που περασε δεν ειχαμε κατι το εντυπωσιακο. Η ζωνη 2712 που ηταν ο τελευταιος ενεργος στοχος αποχωρησε απο το δυτικο χειλος στις 5 Ιουνιου δινοντας εκλαμψεις ταξεως Β αλλα πολλαπλης πυκνοτητας. Μετα απο 6 μερες επανερχεται δειχνοντας τα δοντια της. Ηδη φαινονται ισχυροι ηλεκτρομαγνητικοι βρογχοι ενω τα ηλεκτρικα φορτια ειναι ισχυρα τοσο ωστε να φαινονται και οι υποτιθεμενες μαγνητικες γραμμες της ζωνης. Σε 2-3 μερες η ζωνη θα εμφανιστει στην ορατη πλευρα του δισκου και εαν ο καιρος ειναι καλος θα εχουμε φωτογραφηση το Σ/Κ κυνηγωντας καποιο εντυπωσιακο φαινομενο.

 

CORONADO_JPG_image_1.jpg

CORONADO_JPG_image_2.jpg
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Αν και δεν είμαι υποστηρικτής της ηλεκτρικής θεωρίας, θέλω να σου δώσω τα συγχαρητήρια μου για τη καταπληκτική δουλειά που κάνεις. Οι φωτογραφίες σου πραγματικά είναι εκπληκτικές κι ελπίζω να συνεχίσεις να δημοσιεύεις και να τις μοιράζεσαι μαζί μας!!
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Το θεμα δεν ειναι η ηλεκτρικη θεωρια του ηλιου.

 

Το θεμα ειναι να ανοιγουν αρθρα παρατηρησης οσα παιδια εχουν ηλιακα τηλεσκοπια απο την λευκη γραμμη εως και την υψηλη χρωμοσφαιρα.

 

Δεν ειμαι εδω για να προωθησω την θεωρια. Προσωπικα εμενα με γεμιζει και ενημερωνομε πανω σε αυτην συνεχως.

 

Ειμαι εδω για να δειξω σε παιδια που εχουν τηλεσκοπια coronado ολων των τυπων πως με πενιχρο εξτρα εξοπλισμο να κανουν δυνατη φωτογραφηση.

 

Φυσικα και θελω να μοιραζομαι τις φωτογραφιες που βγαζω.

 

Μπορειτε να επισκεφθειτε και το blog μου οπου μπορειτε να δειτε φωτογραφιες απο τα coronado. Σκοπος ειναι να μεταδωσω τον τροπο για τετοιου ειδους φωτογραφιες.

 

https://solarobservation.blogspot.gr/

CORONADO_JPG_image_2.jpg
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!.

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Συνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Όροι χρήσης