Jump to content

Αγορα Celestron Astromaster 130EQ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας.Πριν απο λιγο παραγγειλα το Celestron Astromaster 130EQ απο https://www.ebay.co.uk/itm/Celestron-Astromaster-130EQ-telescopio-reflector-de-Astronom%C3%ADa-Astro-MPN-31045/312290239222?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2060353.m2749.l2649.Η τιμη του μου φανηκε πολυ μικρη και επειδη ειμαι πρωταρης και ειναι το πρωτο τηλεσκοπιο που αγοραζαω θελω να σας ρωτησω αν ειναι κομπλε το εργαλειο η μηπως ειναι καμια απατη.Ευχαριστω.
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Αφού τώρα το παράγγειλες. Τι νόημα έχει;

Καλή τύχη.

Εσύ να βγεις και να αποκριθείς παρών στο παρελθόν σου.

 

Ρέα Γαλανάκη. Από το, Ελένη ή ο κανένας.

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Για τα χρήματα που έδωσες είναι ευκαιρία. Δεν είναι σχεδίασης bird-jones (ευτυχως) και το κάτοπτρο του είναι αξιοπρεπές (αν και υπάρχει μια παραφιλολογία για το αν είναι σφαιρικό ή παραβολικό). Πολλοί έχουν (έχουμε;) πληρώσει τριπλάσια λεφτά για χειρότερα τηλεσκόπια. Καλές παρατηρήσεις. :cheesy:
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Για τα χρήματα που έδωσες είναι ευκαιρία. Δεν είναι σχεδίασης bird-jones (ευτυχως) και το κάτοπτρο του είναι αξιοπρεπές (αν και υπάρχει μια παραφιλολογία για το αν είναι σφαιρικό ή παραβολικό). Πολλοί έχουν (έχουμε;) πληρώσει τριπλάσια λεφτά για χειρότερα τηλεσκόπια. Καλές παρατηρήσεις. :cheesy:
Σε ευχαριστω φιλε μου.Κριμα που δεν μπορεσα να ανεβασω το λινκ πιο γρηγορα τα πηραν αμεσως τα αλλα δυο.
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Το έχω κι εγώ. Το έχω μαζί με το RA μοτεράκι. Για 130άρι είναι πολυ καλό. Μοναδικό παράπονο, ο ερευνητής του. Θα χρειαστείς και προσοφθάλμια αφού ειδικά το 20άρι erecting είναι λίαν επιεικώς χάλια. Είναι πολύ σκοτεινό με αποτέλεσμα να μην μπορείς να παρατηρήσεις τίποτα από βαθύ ουρανό.

Η βάση του, γι' αυτά τα χρήματα είναι διαμάντι. Ο τρίποδας θέλει προσοχή στο άνοιξε κλείσε γιατί το πλαστικό spreader θα σπάσει σύντομα. Το αντικατέστησα με δική μου κατασκευή, πολύ ποιο σταθερή και ανθεκτική.

Θα το απολαύσεις. έχω κι ένα 8" νευτώνειο, αλλά το astromastεράκι δε το δίνω με τίποτα. Είχα βάλει παλιότερα αγγελία για να το ξεφορτωθώ, αλλά ευτυχώς το μετάνιωσα πριν φύγει.

Ελπίζω να σ' ενθουσιάσει όπως ενθουσίασε εμένα. Δανείσου και δοκίμασε προσοφθάλμια της προκοπής για να δεις το τι πραγματικά αξίζει.

Save the darkness

Let it never fade away!

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Το έχω κι εγώ. Το έχω μαζί με το RA μοτεράκι. Για 130άρι είναι πολυ καλό. Μοναδικό παράπονο, ο ερευνητής του. Θα χρειαστείς και προσοφθάλμια αφού ειδικά το 20άρι erecting είναι λίαν επιεικώς χάλια. Είναι πολύ σκοτεινό με αποτέλεσμα να μην μπορείς να παρατηρήσεις τίποτα από βαθύ ουρανό.

Η βάση του, γι' αυτά τα χρήματα είναι διαμάντι. Ο τρίποδας θέλει προσοχή στο άνοιξε κλείσε γιατί το πλαστικό spreader θα σπάσει σύντομα. Το αντικατέστησα με δική μου κατασκευή, πολύ ποιο σταθερή και ανθεκτική.

Θα το απολαύσεις. έχω κι ένα 8" νευτώνειο, αλλά το astrimastεράκι δε το δίνω με τίποτα. Είχα βάλει παλιότερα αγγελία για να το ξεφορτωθώ, αλλά ευτυχώς το μετάνιωσα πριν φύγει.

Ελπίζω να σ' ενθουσιάσει όπως ενθουσίασε εμένα. Δανείσου και δοκίμασε προσοφθάλμια της προκοπής για να δεις το τι πραγματικά αξίζει.

Ευχαριστω για τις συμβουλες.
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!.

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Συνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Όροι χρήσης