AstroVox :: Επισκόπηση Θ.Ενότητας - Ολοι εσείς εδώ έχετε συνεννοηθεί εις βάρος μου.
Κεντρική σελίδα του AstroVox AstroVox
Η ερασιτεχνική αστρονομία στην Ελλάδα

Κεντρική ΣελίδαΚεντρική Σελίδα   FAQFAQ   ΑναζήτησηΑναζήτηση   Κατάλογος ΜελώνΚατάλογος Μελών    ΑστροφωτογραφίεςΑστροφωτογραφίες   ΕγγραφήΕγγραφή 
  ForumForum  ΑστροημερολόγιοΑστροημερολόγιο  ΠροφίλΠροφίλ   ΑλληλογραφίαΑλληλογραφία   ΣύνδεσηΣύνδεση 

Αστροημερολόγιο 
Ολοι εσείς εδώ έχετε συνεννοηθεί εις βάρος μου.
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2

Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    AstroVox Forum Αρχική σελίδα -> Η γωνιά των νέων αστροπαρατηρητών
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
sevaxOffline
Εξωγήινος
Άβαταρ

Ένταξη: 21 Μάρ 2007
Σύνολο δημοσιεύσεων: 1134
Τόπος: Ελευσίνα
Φύλο: Ανδρας
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 29/11/2018, ημέρα Πέμπτη και ώρα 21:11    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλώς τον.
Κανε και μια βόλτα το Σαββάτο από εδώ, θα έχεις και προσωπική επαφή με ερασιτέχνες αστρονόμους.

https://www.astrovox.gr/forum/viewtopic.php?p=260057#260057

View user's profile Αποστολή email 
NikosGusOffline
Νέος
Ένταξη: 16 Δεκ 2010
Σύνολο δημοσιεύσεων: 10
Φύλο: Μη δηλωμένο
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 29/11/2018, ημέρα Πέμπτη και ώρα 21:31    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αααυτά είναι!! Καθαρές κουβέντες! Σάββατο θα είμαι εκεί. Ευχαριστώ για την πρόσκληση.
Επιστροφή στην κορυφή
View user's profile 
NikosGusOffline
Νέος
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 01/12/2018, ημέρα Σάββατο και ώρα 0:48    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Με πλησιάζει η γυναίκα μου τώρα που διαβάζω στο φόρουμ και μου λέει: αύριο που θα πας το πρωί στο σεμινάριο ξέρεις τι είναι αυτοί εκεί η θα έρθεις εδώ να μου μιλάς για πλανήτες και ζώδια?? Εβαλα τα γέλια (ακόμα γελάω) γιατί το ύφος ήταν μεν "βλάχικο" αλλά χαριτωμένο. Οποιος νομίζει πως μπορεί να της εξηγήσει την (εκ διαμέτρου) διαφορά τον προκαλώ. Εγώ κάτι που τόλμησα να ψελλίσω μου είπε αχ άσε με μην με ζαλίζεις μόνο κοίτα μην σε κοροιδέψουν και μπλέξεις με τίποτα μέντιουμ. Κανονίστε την πορεία σας λοιπόν αύριο να με κάνετε συνεργάτη σε βρωμοδουλιές. Θα έχετε να κάνετε μαζί της
Επιστροφή στην κορυφή
View user's profile 
kookoo_grOffline
Εξωγήινος
Άβαταρ

Ένταξη: 22 Αύγ 2007
Σύνολο δημοσιεύσεων: 2044
Τόπος: Κεφαλονιά
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 01/12/2018, ημέρα Σάββατο και ώρα 9:59    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

αν σκεφτεις οτι για να βρεις ενα στοχο στον ουρανο, σιγουρα θα αρχισεις να μιλας για πλανητες και αστεριμους, μερικοι απο τους οποιους ειναι και τα γνωστα ζωδια, καταλαβαινεις οτι εμπλεξες/μπλεξαμε ασχημα Laughing Laughing

http://www.astrobin.com/users/kookoo_gr/
Επιστροφή στην κορυφή
View user's profile Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα 
NikosGusOffline
Νέος
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 01/12/2018, ημέρα Σάββατο και ώρα 15:36    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Βρε τι ωραία που ήταν σήμερα; Πόσα πράγματα γινόντουσαν γύρω μου που δεν τα έπαιρνα χαμπάρι; Σας ευχαριστώ όλους και εναν εναν ξεχωριστα. Θα προσπαθήσω να "εκμεταλλευτώ" τις γνώσεις και την διαθεση σας να δωσετε, όσο πιο πολύ μπορώ
Επιστροφή στην κορυφή
View user's profile 
NikosGusOffline
Νέος
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 09/12/2018, ημέρα Κυριακή και ώρα 22:22    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σας νοιάζει δε σας νοιάζει εγώ θα σας ενημερώσω. Διαβάζω το βιβλίο που μου προτείνατε σε κάθε κενό μου και κυρίως όταν περιμένω την κόρη μου στο μπαλέτο. Να με δείτε στο αυτοκίνητο να διαβάζω με το φακό ανθρακωρύχου στο κεφάλι, μόνο κόκκινη ζελατίνη δεν έχω βάλει να είμαι στο κλίμα. Τα Σαββατοκύριακα ξενυχτάω εδω, ανοίγω σελίδες ανοίγω λινκ, καταλήγω να κοιμάμαι όρθιος και να τις κλείνω με πόνο ψυχής. Τι χαρτες μεσιερ κατεβάζω και δεν ανοίγουν, τι μπαρλοου επί δύο επί 3 επί 12 εγώ εκεί αγάντα!! Τον ουρανό δεν προλαβαίνω να δω, Θα καταλήξω άστρο παρατηρητής του καναπέ που λέει και το βιβλίο που διαβαζω. Την τύχη μου.. Δεν είχε και σεμινάριο αυτό το Σάββατο....
Επιστροφή στην κορυφή
View user's profile 
kookoo_grOffline
Εξωγήινος
Άβαταρ

Ένταξη: 22 Αύγ 2007
Σύνολο δημοσιεύσεων: 2044
Τόπος: Κεφαλονιά
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 10/12/2018, ημέρα Δευτέρα και ώρα 7:57    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Very Happy Κατανοητος ο ενθουσιασμος σου αλλα καλο θα ηταν να συγκεντρωθεις στην μελετη σε ενα πραγμα γιατι μπορει να μπλεχτεις περισσοτερο και να τα μπερδεψεις ολα. Θα σου προτεινα να κατεβασεις το stellarium, ειναι δωρεαν πλανηταριο με ωραιο γραφικο περιβαλλον το οποιο μπορει να σε βοηθησει στον εντοπισμο ουρανιων αντικειμενων. Καλη συνεχεια και μη χασεις τον ενθουσιασμο σου

http://www.astrobin.com/users/kookoo_gr/
Επιστροφή στην κορυφή
View user's profile Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα 
NikosGusOffline
Νέος
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 10/12/2018, ημέρα Δευτέρα και ώρα 16:43    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Κώστα το κατέβασα αλλά είναι το ίδιο με αυτό που λες εσύ; Ρωτάω γιατί δεν ήτανε δωρεάν, Η εφαρμογή στο κινητο είχε δυόμιση ευρώ και αναγκαστικά πήρα κάρτα 15 ευρω google play από τα lidl και το κατέβασα.
Επιστροφή στην κορυφή
View user's profile 
madOffline
Αστρόφιλος
Ένταξη: 23 Αύγ 2016
Σύνολο δημοσιεύσεων: 37
Τόπος: Αθηνα
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 10/12/2018, ημέρα Δευτέρα και ώρα 17:03    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ναι το ίδιο είναι.Για android η εφαρμογή τόσο έχει.Για windows είναι free.
Καλές παρατηρήσεις!
Επιστροφή στην κορυφή
View user's profile 
fotodektisOffline
Εξωγήινος
Άβαταρ

Ένταξη: 09 Σεπ 2011
Σύνολο δημοσιεύσεων: 311
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 10/12/2018, ημέρα Δευτέρα και ώρα 19:07    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Κατέβασε το Stellarium σε windows (που είναι δωρεάν) στο laptop ή στο pc σου,για να το βλέπεις και σε μεγαλύτερη οθόνη,ώστε να το μελετήσεις πολύ πιο άνετα!Η εφαρμογή σε android στο smartphone,θα χρησιμεύσει στις παρατηρήσεις την νύχτα (αν και θα πρότεινα να γίνει αργότερα και σε tablet για να βλέπεις σε μεγαλύτερη οθόνη).
Και μην πανικοβάλλεσαι...σιγά-σιγά θα μάθεις!Η θέα του νυχτερινού ουρανού σε μεγάλη οθόνη,θα σου τραβήξει το ενδιαφέρον,και σιγά-σιγά θα σου γίνει οικείος!
Φιλικά-Κώστας

Επιστροφή στην κορυφή
View user's profile 
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    AstroVox Forum Αρχική σελίδα -> Η γωνιά των νέων αστροπαρατηρητών Όλες οι Ώρες είναι UTC + 2
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2
Σελίδα 2 από 2

Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία σε αυτό το forum
Μπορείτε να κατεβάζετε αρχεία σε αυτό το forum

Βασισμένο στο phpBB. Η συμμετοχή στο AstroVox βασίζεται στους εξής όρους χρήσης