Jump to content

Align


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γειά σας και χρόνια πολλά

Έχω το celestron cpc 800 το οποίο το είχα στείλει για επισκευή αν θυμάστε από το προηγούμενο θέμα, από τότε δεν κάνει aling. Ξέρει κάποιος τις βασικές ρυθμίσεις ώρας κ.τ.λ που πρέπει να εχω περασμένες ώστε να δουλέψει σωστά?

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Κατάλαβα πως δεν κρατάει την τωρινή ημερομηνία άλλα μια παλιότερη. Και κατά συνέπεια να μην μπορεί να κάνει aling. Η ώρα και το στίγμα είναι μια χαρά αλλά η ημερομηνία δέκα χρόνια πριν
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δε σου ζητάει κάθε φορά να βάλεις την τρέχουσα ημερομηνία;
«I have loved the stars too fondly to be fearful of the night». Sarah Williams, The Old Astronomer
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δε σου ζητάει κάθε φορά να βάλεις την τρέχουσα ημερομηνία;

Μένει μέσα μια άλλη ημερομηνία. Κάθε φορά που ζητάς aling δείχνει ώρα στίγμα και ημερομηνία η οποία είναι λάθος και δεν διορθώνει. Εκλεισα το GPS να τα παραδώσω εγώ αλλά ακόμα δεν πρόλαβα να το

δοκιμάσω

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δεν ξέρω αν το έχετε ακούσει γενικά, αλλά υπάρχει ένα θέμα με παλιούς GPS δέκτες που εκδηλώθηκε τώρα τον Απρίλιο. Είναι κάτι ανάλογο του Y2K bug όπου γράφαμε τη χρονολογία μόνο με 2 ψηφία.

 

https://www.theverge.com/2019/3/8/18255847/gps-week-rollover-issue-2019-garmin-tomtom-devices-affected

 

Αν είναι αυτό, τότε μόνο με κάποιο firmware update θα λύνεται.

«I have loved the stars too fondly to be fearful of the night». Sarah Williams, The Old Astronomer
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δεν ξέρω αν το έχετε ακούσει γενικά, αλλά υπάρχει ένα θέμα με παλιούς GPS δέκτες που εκδηλώθηκε τώρα τον Απρίλιο. Είναι κάτι ανάλογο του Y2K bug όπου γράφαμε τη χρονολογία μόνο με 2 ψηφία.

 

https://www.theverge.com/2019/3/8/18255847/gps-week-rollover-issue-2019-garmin-tomtom-devices-affected

 

Αν είναι αυτό, τότε μόνο με κάποιο firmware update θα λύνεται.

Δεν ξέρω πως μπορώ να κάνω update

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!.

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Συνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Όροι χρήσης