Jump to content

Ζητείται η AZ-EQ6 goto


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας.

 

Τελευταία κοιτάζω για αγορά βάσης και κλίνω προς την AZ-EQ6 goto. Ψάχνω για ευκαιρία, σε καλή τιμή, ελάχιστα χρησιμοποιημένη ή πρόσφατα αγορασμένη και να είναι σε άριστη κατάσταση.

 

Ευχαριστώ

Ad astra per aspera !
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δεν έχω αυτην αλλα αυτην:

https://www.planitario.gr/catalog-eshop/telescope-accessories/supports-pylons-tripods-telescope/ishmerines-rompotikes/neq6-synscan-45-pro-equatorial-mount-goto.html

Αγορασμένη απο πλανητάριο.

Χρησιμοποιημένη μόνο δυο φορές, την μια ανέβηκε στην ταράτσα για δυο ώρες προς εκπαίδευση μου στην ευθυγράμμιση απο τον φίλο Παναγιώτη Κασαζιδη και την δεύτερη πήγε Φιλιππαιους Γρεβενών στην πανελλήνια για φωτογραφιση του Μ31 και έκτοτε δεν χρησιμοποιήθηκε γιατι όντας χειρουργημένος τοτε για κήλη μεσοσπονδυλιου δίσκου η χρήση της αποτελούσε ρίσκο για την υγεία μου.

Αγόρασα στην συνεχεια μια SG4 (EQ3) και ασχολήθηκα μόνο με παρατηρησιακη με αυτην.

Αν δεν έχεις καταλήξει οριστικά στην ΑΖ σκέψου το, την δίνω 900 ευρώ και μπορώ αν βρούμε ενα τροπο να σε διευκολύνω για δυο δόσεις, ευχαριστώ πολυ, Γιώργος.

Τηλ. 6979754780 cosmo.

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Φίλε Γιώργο καλησπέρα !

 

Ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον. Πραγματικά καλή ευκαιρία η πρόταση σου και η διευκόλυνση που παρέχεις. Ο λόγος όμως που τείνω προς την AZ-EQ6, είναι ότι λειτουργεί και αλταζιμουθιακά για παρατήρηση και έχει και τους encoders ;)

 

Όπως και να χει υγεία εύχομαι πάνω απ' όλα !!!

 

Μάνος

Ad astra per aspera !
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • 1 μήνα αργότερα...

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!.

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Συνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Όροι χρήσης