Jump to content

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα και χρόνια πολλά. Θα ήθελα να ρωτησω αν εχει καποιος αλλος το ιδιο προβλημα. Κατεβασα το skysafari 6 pro που το ειχαν βγαλει σε προσφορά και απο τοτε η μπαταρία του κινήτου τελειώνει σε χρόνο μηδέν, καθώς επίσης μου εμφανίζει συνέχεια μνμ για το χώρο αποθήκευσης. Αν καποιος εχει καποια λυση καλοδεχουμενη.
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Καλημέρα και χρόνια πολλά. Θα ήθελα να ρωτησω αν εχει καποιος αλλος το ιδιο προβλημα. Κατεβασα το skysafari 6 pro που το ειχαν βγαλει σε προσφορά και απο τοτε η μπαταρία του κινήτου τελειώνει σε χρόνο μηδέν, καθώς επίσης μου εμφανίζει συνέχεια μνμ για το χώρο αποθήκευσης. Αν καποιος εχει καποια λυση καλοδεχουμενη.

 

Καλημέρα Κώστα και χρόνια πολλά. Το αγόρασα κι εγώ και το έχω σ' ένα Redmi 6 κινητό. Δεν παρατήρησα καμιά αλλαγή στην μπαταρία. Από χώρο πιάνει μαζί με τα δεδομένα που κατεύασε περίπου 2 GB.

Σε τι κινητό το έχεις;

Save the darkness

Let it never fade away!

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δεν θα έπρεπε να έχεις πρόβλημα. Θα δοκίμαζα το εξής.

Βάλε το τηλέφωνο στη μπρίζα και άνοιξε το SkySafari. Άφησέ το για κανα 15λεπτο μήπως κατεβάζει και κάνει compile/convert τις λίστες του στο παρασκήνιο.

Λογικά δεν φταίει το SkySafari γιατί όταν το κλείσεις δεν τρέχει τίποτα από αυτό στο παρασκήνιο.

Save the darkness

Let it never fade away!

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Ούτε και εγώ παρατήρησα κάτι περίεργο με την εγκατάσταση του SkySafari 6 Pro πριν λίγες μέρες στο tablet μου,ούτε πρόβλημα με την μπαταρία ή κάτι άλλο.

Το αρχείο είναι όντως μεγάλο,περίπου 1.91 GB,οπότε θέλει προσοχή με τον αποθηκευτικό χώρο του κινητού σου!Δεν έχεις βάλει κάρτα micro SD να επεκτείνεις την μνήμη και να μεταφέρεις τα αρχεία σου εκεί?Για να έχεις αρκετό διαθέσιμο χώρο στην κανονική μνήμη για εκτέλεση προγραμμάτων,updates,κλπ.

Το πρόγραμμα αυτό το έχουν αρκετά μέλη του φόρουμ,αρκετό καιρό,και δεν έχουν αναφέρει κάποιο πρόβλημα απ'όσο γνωρίζω...

Μπορείς να επικοινωνήσεις με την εταιρεία,στείλε τους κάποιο mail,να λυθεί το ζήτημα.

Φιλικά-Κώστας

"Δεν γνωρίζεις τίποτα,μέχρι να εξασκηθείς σε αυτό" Richard P.Feynman

"Πάσα επιστήμη χωριζομένη αρετής,πανουργία,ού σοφία φαίνεται" Πλάτων

Αλήθεια <=> Αγάπη[Ταπεινότητα[Δικαιοσύνη]]

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Σε ipad και iphone παίζει μια χαρά. Να κλείνεις την εφαρμογή και όχι απλά να βγαίνεις τρέχει στο παρασκήνιο και σου τρωει μπαταρία!!

Gazing at the universe through the ΄Eyes΄ of an astrophotographer...!!!

http://www.astrothemis.gr

 

Greek Astrophotography Discord Chat!

https://discord.gg/2DUPacrNfM

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!.

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Συνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Όροι χρήσης