Jump to content

Βοήθεια για τηλεσκοπιο


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα και καλώς σας βρήκα θα ηθελα με βοηθήσετε για την αγορά του πρώτου μου τηλεσκοπίου επειδή είμαι Αθήνα και αναγκαστικά θα πρέπει να το παίρνω μαζί μου σε πιο σκοτεινούς ουρανούς θα ήθελα να είναι όσο πιο μικρό γίνεται για εύκολη μεταφορά έχω στο νου μου το skywather heritage 130mm και το celestron slr 127 έχετε να μου προτείνετε κάτι καλύτερο ;επίσης έχω μια φωτογραφική μηχανή panasonic που θα ήθελα να κουμπωνω πάνω με ενδιαφέρει πιο πολύ για αρχη η πλανητική παρατηρηση και αν είναι δυνατόν και φωτογραφιση
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

  • 5 εβδομάδες αργότερα...

καλησπέρα,

 

αν δεν έχεις βρει ήδη τηλεσκόπιο, δες και την αγγελία μου, https://www.astrovox.gr/forum/viewtopic.php?t=27787 είναι το πρώτο μου τηλεσκόπιο και το προσέχω σαν τα μάτια μου.... μ αυτό έμαθα τον ουρανό, έχει goto οπότε τώρα για αρχή δεν σαφηνει να χαθείς. τα οπτικά του είναι άριστα!!!! και σε πολύ μεγάλες μεγεθύνσεις βλέπεις τζάμι. το πουλάω απλά γιατί πλέον δεν με ενδιαφέρει το goto και όταν ανεβαίνω βουνό άπλα ψάχνω manual. επίσης υπάρχει δυνατότητα να βάλεις dslr και να πάρεις κάποιες φωτογραφίες λίγων δευτερολέπτων. αν σ ενδιαφερει παρε με τηλ. στο 6945157876

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!.

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Συνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Όροι χρήσης