Jump to content

Εκτύπωση PCB / συναρμολόγηση SMD


raxxla

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τις τελευταίες μέρες δουλεύω ένα project για ένα πολυ-λειτουργικό smart box βασισμένο στο Arduino.

 

Επειδή έχει προκύψει η ανάγκη για πολλαπλές συνδέσεις και καλωδιώσεις, θέλω να ρωτήσω αν κάποιος φίλος έχει χρησιμοποιήσει υπηρεσία εκτύπωσης PCB ή/και συναρμολήγησης με SMD εξαρτήματα στην Ελλάδα ή το εξωτερικό.

Η σχεδίαση έχει γίνει με το EasyEDA οπότε (θεωρητικά) μπορώ να παρέχω τα gerber files.

 

Κυρίως θέλω τη γνώμη σας αν αξίζει τον κόπο (οικονομικά) ή καλύτερα να την φτιάξω χειρωνακτικά (είχα πειραματιστεί πιτσιρικάς). Απλά θα είναι δύσκολο να πετύχω την λεπτομέρεια και την ποιήτητα μιας μηχανής παραγωγής.

 

Φιλικά

Ηλίας

Ηλίας Νταγιόγλου

Μια φωτογραφία = 10^3 λέξεις = 10^6 σκέψεις

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Καλημέρα, έκανα πρόσφατα παραγγελία από εδώ

https://jlcpcb.com

Η παραγγελία έγινε 25/03, παρέλαβα 19/04, λόγω φόρτου εργασίας δεν έχω προλάβει να τις ελέγξω αλλά εκ πρώτης η ποιότητα φάινεται πολύ καλή. Το κόστος είναι πολύ χαμηλό αλλά θέλει 5 πλακέτες ελάχιστη παραγγελία. Γενικότερα συμφέρει να μαζέψεις 2-3 projects μαζί που σε ενδιαφέρουν με φίλους και να τα παραγγείλετε μαζί.

20210419.thumb.jpg.be2975aa651cdf00d769d3a6c2f972f7.jpg

Γιώργος Καράντζαλος
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Ευχαριστώ πολύ Γιώργο!

Έχω δει τις διαφημίσεις του συγκεκριμένου site αλλά αλλιώς είναι να ακούς τα λόγια κάποιου που έχει ήδη κάνει χρήση. Θα το επιχειρήσω όπως και να ‘χει, τουλάχιστον για την εμπειρία.

Επ΄ ευκαιρίας, αν κάποιος φίλος ενδιαφέρεται, ας επικοινωνήσει να συντονιστούμε!

 

Φιλικά

Ηλίας

Ηλίας Νταγιόγλου

Μια φωτογραφία = 10^3 λέξεις = 10^6 σκέψεις

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Καλησπέρα Ηλία!

Έχω παραγγείλει και γώ 2 φορές από αυτο το κατάστημα, η δουλειά τους είναι άψογη και έμεινα πολύ ευχαριστημένος.

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!.

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Συνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Όροι χρήσης