Jump to content

Αγορά από teleskopy.pl


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχει αγοράσει κανείς από το συγκεκριμένο;

Αν όχι, αγόρασα ένα Flattener της William Optics και το πλήρωσα με paypal για ασφάλεια, επομένως θα σας ενημερώσω.

Έχει καλές τιμές πάντως πχ στο GSO classic Cassegrain που στο συγκεκριμένο setup (με τη φίρμα GSO) δεν το βρίσκεις στην Ευρώπη.

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

So far, so good. Απαντούν άμεσα στα email μου και το μεσημέρι μου έστειλαν το Flattener με UPS και μου έδωσαν tracking number. Επόμενη αγορά από αυτούς, το 8" Classic Cassegrain της GSO!!! :mrgreen: :mrgreen:
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Όντως απαντούν σχετικά γρήγορα. Με τα έξοδα μεταφοράς τι γίνεται; Τους έκανα ερώτηση για το κόστος μεταφοράς του σωλήνα Sky-Watcher N-150/750 (που προς το παρόν δεν είναι διαθέσιμος), επειδή στη λίστα χωρών με τα μεταφορικά κόστη δεν συμπεριλαμβάνεται η Ελλάδα. Η απάντηση που ήρθε ήταν :

 

Hello Sir,

we didn't find any reliable and price-conscious way to transport big

boxes to Greece. We will keep you informed as soon as we have it

solved.

Γιώργος Αλεξίου
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Όντως απαντούν σχετικά γρήγορα. Με τα έξοδα μεταφοράς τι γίνεται; Τους έκανα ερώτηση για το κόστος μεταφοράς του σωλήνα Sky-Watcher N-150/750 (που προς το παρόν δεν είναι διαθέσιμος), επειδή στη λίστα χωρών με τα μεταφορικά κόστη δεν συμπεριλαμβάνεται η Ελλάδα. Η απάντηση που ήρθε ήταν :

 

Hello Sir,

we didn't find any reliable and price-conscious way to transport big

boxes to Greece. We will keep you informed as soon as we have it

solved.

 

24€ με UPS πάει για ένα Reducer που παράγγειλα. Την ίδια τιμή μου βγάζει και για ένα Classic Cassegrain 8'!

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

  • 1 μήνα αργότερα...
Και εγώ έχω ψωνίσει από εκεί... Ήταν όλα μια χαρά.
Παρέλαβα, όλα σωστά και γρήγορα!! Συνιστώ ανεπιφύλακτα!!

 

Τέλεια, ευχαριστώ πολύ!

Θυμάστε πάνω κάτω πόσες μέρες πηρε η μεταφορά?

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Πολυ καλο μαγαζί το tekeskopy.pl και έχουν stock.

Μέσα σε 10 μέρες μου ήρθε ο ES68 24mm 161€ με δωρεάν μεταφορικά και μεσολάβησε και Πάσχα.

Still I Rise
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

καλοριζικος!! μπορεις να μου πεις εντυπωσεις οταν τον δοκιμασεις? Με ενδιαφερει και εμενα ο συγκεκριμενος φακος, ως προσοφθαλμιο ευρεσης σε dob 10.
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Ευχαριστώ.

Είναι ο πρώτος μου ερευνητικός φακός σε σοβαρό τηλεσκόπιο (DOB 10') οπότε δεν έχω εμπειρία. Παρόλα αυτά θα γράψω τη γνώμη μου όταν σχηματίσω άποψη.

Το ξέρω ότι ενδιαφέρεσαι για τον φακό, έχω δει το θέμα που άνοιξες. Μακάρι να μπορέσω να σε βοηθήσω κάπως.

Still I Rise
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!.

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Συνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Όροι χρήσης