Jump to content

Το κανάλι μου Δυναμικός Kόσμος στο Youtube


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σε όλους.

 

Μια και υπάρχει η συγκεκριμένη κατηγορία στο forum, να πω ότι από το 2016, ανεβάζω βίντεο με θέμα το διάστημα και την τεχνολογία. Το κανάλι μου στο youtube έχει το όνομα Δυναμικός Κόσμος.

Όποιος ενδιαφέρεται μπορεί να το επισκεφθεί στο παρακάτω link.

 

https://www.youtube.com/c/dynamikoskosmos/videos

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

  • 4 μήνες αργότερα...

Το νέο επεισόδιο απαντά στο ερώτημα, αν ένας αστεροειδής κατευθύνεται προς την Γη, έχουμε την τεχνολογία να αποτρέψουμε την καταστροφή ;

 

Το επεξεργάστηκε ο dynamikos kosmos
  • Μου αρέσει 2
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

  • 5 μήνες αργότερα...

Στο σημερινό επεισόδιο θα δούμε πώς λειτουργεί το νέο διαστημικό τηλεσκόπιο James Webb, ώστε να γνωρίσουμε τα μέρη από τα οποία αποτελείται. Οι ικανότητες που έχει, οφείλονται σε τεχνολογικές καινοτομίες, που έχουν εφαρμοστεί από τους μηχανικούς που το κατασκεύασαν.🛰

 

Το επεξεργάστηκε ο dynamikos kosmos
  • Μου αρέσει 3
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

  • 6 μήνες αργότερα...

Το σημερινό επεισόδιο είναι αφιερωμένο στο διαστημικό τηλεσκόπιο Χάμπλ. Αρχικά θα δούμε τα τεχνικά του χαρακτηριστικά και το πώς είναι κατασκευασμένο και στην συνέχεια τα σημαντικότερα σημεία της αποστολής. Το διαστημικό τηλεσκόπιο Χάμπλ τις προηγούμενες δεκαετίες μας έστειλε εκπληκτικές φωτογραφίες επιτρέποντας στους ερευνητές να μελετήσουν μακρινούς κόσμους, γαλαξίες και νεφελώματα.

 

  • Μου αρέσει 1
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

  • 9 μήνες αργότερα...

Στο σημερινό επεισόδιο θα δούμε το οπτικό σύστημα του διαστημικού τηλεσκοπίου Χάμπλ, που άνοιξε νέους ορίζοντες στην αστρονομία δίνοντας μας εκπληκτικές εικόνες του Σύμπαντος και των κοσμικών φαινομένων που συμβαίνουν σε αυτό.

 

  • Μου αρέσει 1
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!.

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Συνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Όροι χρήσης