AstroVox :: Επισκόπηση Θ.Ενότητας - Κύπριος Αστρονόμος
Κεντρική σελίδα του AstroVox AstroVox
Η ερασιτεχνική αστρονομία στην Ελλάδα

Κεντρική ΣελίδαΚεντρική Σελίδα   FAQFAQ   ΑναζήτησηΑναζήτηση   Κατάλογος ΜελώνΚατάλογος Μελών    ΑστροφωτογραφίεςΑστροφωτογραφίες   ΕγγραφήΕγγραφή 
  ForumForum  ΑστροημερολόγιοΑστροημερολόγιο  ΠροφίλΠροφίλ   ΑλληλογραφίαΑλληλογραφία   ΣύνδεσηΣύνδεση 

Αστροημερολόγιο 
Κύπριος Αστρονόμος
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2

Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    AstroVox Forum Αρχική σελίδα -> Ερωτήσεις και Συζητήσεις για το AstroVox
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Dimitris NikolaidisOffline
Αστρομανιακός
Άβαταρ

Ένταξη: 04 Ιούλ 2005
Σύνολο δημοσιεύσεων: 154
Τόπος: ΧΑΝΙΑ ΚΡΗΤΗΣ
Φύλο: Ανδρας
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 10/05/2006, ημέρα Τετάρτη και ώρα 16:36    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

George Makris έγραψε:
maxplanck έγραψε:
Καθαρη περιπτωση προσπαθειας για καλοπροαιρετο χιουμορ...

Ουυυυυυυυυυυυφ, κάποιος κατάλαβε Very Happy

Οχι Γιώργο και άλλοι κατάλαβαν,
πάντως τέτοιες "ατάκες" θα πρέπει ίσως να προσέχονται περισσότερο καθ΄όσον αναφέρονται στην καταγωγή ανθρώπων και είναι λογικό οι περισσότεροι να είναι εύθικτοι και υπερήφανοι (όπως όλοι μας άλλωστε) για την εντοπιότητα τους.
Πάντως για τους ΦΙΛΟΥΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΥΠΡΟ δεν νομίζω ότι τίθεται θέμα μετά και από τον γεμάτο ειλικρίνια, αναστεναγμό ανακούφισης του Γιώργου.

των αστέρων λελυπημένα" Α.ΚΑΛΒΟΣ. . .
φιλικά
Δημήτρης
Επιστροφή στην κορυφή
View user's profile Αποστολή email 
johndoukOffline
Εξωγήινος
Άβαταρ

Ένταξη: 23 Φεβ 2006
Σύνολο δημοσιεύσεων: 744
Τόπος: Αθήνα
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 10/05/2006, ημέρα Τετάρτη και ώρα 16:48    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Χμμμμ Think

Ουυυυυυυυυυυυυυυυφ : επιφώνημα αγανάκτησης ;

Ουφφφφφφφφφφφφφ : αναστεναγμός ανακούφισης ;

Μπά Think τέσπα... Boo hoo! ....πάνω απ'όλα, κατανόηση.... Cool

ΚατεριναOffline
Εξωγήινος
Άβαταρ

Ένταξη: 03 Δεκ 2003
Σύνολο δημοσιεύσεων: 992
Φύλο: Μη δηλωμένο
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 10/05/2006, ημέρα Τετάρτη και ώρα 16:51    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τι να προσεχουμε καλε; Οι Ποντιοι τι να πουνε δηλαδη;
Τα ανεκδοτα ειναι ανεκδοτα... Δεν χωραει ουτε ενα χιλιοστο ευθιξιας... Very Happy

Από mirc και scoop πληκτρολογούμε /j astrovox
Επιστροφή στην κορυφή
View user's profile 
Στέφανος ΣοφολόγηςOffline
Εξωγήινος
Άβαταρ

Ένταξη: 01 Ιούν 2004
Σύνολο δημοσιεύσεων: 2303
Τόπος: Λάρισα
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 10/05/2006, ημέρα Τετάρτη και ώρα 16:52    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ασφαλώς δεν τίθεται κανένα θέμα γιά τους φίλους Κυπρίους (ή Ποντίους ή Κρήτες ή Θεσσαλούς) αφού οι τοπικές ιδιαιτερότητες μόνο καλοπροαίρετο χιούμορ μπορούν να γεννήσουν. Παρακαλώ να μη συζητήσουμε το θέμα από σκοπιά που δεν τέθηκε (και δεν είναι και αστρονομική!).-

Φιλικά, Στέφανος

Επιστροφή στην κορυφή
View user's profile 
ΚατεριναOffline
Εξωγήινος
Άβαταρ

Ένταξη: 03 Δεκ 2003
Σύνολο δημοσιεύσεων: 992
Φύλο: Μη δηλωμένο
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 10/05/2006, ημέρα Τετάρτη και ώρα 17:03    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Κυριε John μας....
Εγω ποση κατανοηση να δειξω που εδω και 2 ωρες σας εχω κανει την τιμη να σας στειλω προσωπικο μηνυμα, αναζητωντας μια απαντηση και απαντηση δεν παιρνω;

θα φταιω εγω τωρα αν σας μεταμορφωσω σε καλοριφερ... και αναρωτιουνται οι φιλοι ποντιοι, γιατι αυτο το ακορντεον δεν ανοιγοκλεινει;

Cheesy Grin

Από mirc και scoop πληκτρολογούμε /j astrovox
Επιστροφή στην κορυφή
View user's profile 
Εξωγήινος
Άβαταρ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 10/05/2006, ημέρα Τετάρτη και ώρα 17:16    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Με την ευκαιρία, σας γνωρίζουμε ότι (πέρα από το καλοπροαίρετο χιούμορ) το astrovox δεν σκοπεύει στο μέλλον να ανεχθεί στο ελάχιστο σχόλια που υποτιμούν λαούς, γειτονικούς ή μη, και που στην ουσία τους αποτελούν έκφραση ρατσιστικής ή ξενοφοβικής «ιδεολογίας». Σε όσους ανοίγουν τα μάτια τους για να παρατηρήσουν τα βάθη του σύμπαντος δεν ταιριάζει να στραβοκοιτάνε λαούς αυτού του πλανήτη για τις διαφορές τους. (Στραβοκοιτάμε όσο θέλουμε τις ομοιότητες των αρχόντων τους).

Φιλικά, Στέφανος

Επιστροφή στην κορυφή
View user's profile 
Dimitris NikolaidisOffline
Αστρομανιακός
Άβαταρ

Ένταξη: 04 Ιούλ 2005
Σύνολο δημοσιεύσεων: 154
Τόπος: ΧΑΝΙΑ ΚΡΗΤΗΣ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 10/05/2006, ημέρα Τετάρτη και ώρα 17:21    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Στέφανος Σοφολόγης έγραψε:
Ασφαλώς δεν τίθεται κανένα θέμα γιά τους φίλους Κυπρίους (ή Ποντίους ή Κρήτες ή Θεσσαλούς) αφού οι τοπικές ιδιαιτερότητες μόνο καλοπροαίρετο χιούμορ μπορούν να γεννήσουν. Παρακαλώ να μη συζητήσουμε το θέμα από σκοπιά που δεν τέθηκε (και δεν είναι και αστρονομική!).-

Φιλικά, Στέφανος

Στέφανε, δεν είχα καμμία πρόθεση να ανοίξω συζήτηση για τέτοιο θέμα.

Η παρέμβαση μου έγινε καλοπροαίρετα και αποκλειστικά και μόνον για να μην υπάρξει παρεξήγηση από κανένα.

Ευχαριστώ για την κατανόηση και ζητώ συγγνώμη.

των αστέρων λελυπημένα" Α.ΚΑΛΒΟΣ. . .
φιλικά
Δημήτρης
Επιστροφή στην κορυφή
Εξωγήινος
Άβαταρ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 10/05/2006, ημέρα Τετάρτη και ώρα 18:31    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δημήτρη μη ζητάς συγνώμη, το σχόλιό μου δεν είχε αποδέκτη εσένα αλλά γενικότερα όσους στο παρελθόν τροφοδότησαν το forum με ευαίσθητα θέματα αλλά «άτσαλη» επιχειρηματολογία και επιπλέον προσέβαλαν λαούς αδιακρίτως. Είναι κάτι που στο astrovox είναι ανεπιθύμητο και αταίριαστο και θέλουμε να προληφθεί η επανάληψή του.

Φιλικά, Στέφανος

Επιστροφή στην κορυφή
View user's profile 
sergiosOffline
Εξωγήινος
Άβαταρ

Ένταξη: 03 Ιούλ 2002
Σύνολο δημοσιεύσεων: 243
Τόπος: Λευκωσία (Κύπρος)
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 11/05/2006, ημέρα Πέμπτη και ώρα 21:22    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Very Happy Mετά την επεξήγηση γελάσαμε και εμείς Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή
Tilemachos AthanasiadisOffline
Εξωγήινος
Άβαταρ

Ένταξη: 10 Νοέ 2005
Σύνολο δημοσιεύσεων: 1772
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 12/05/2006, ημέρα Παρασκευή και ώρα 16:00    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τηλέμαχος: ΠΟΝΤΙΟΣ ΚΑΙ ΕΝΑΝ ΟΜΜΑΤ'

έχω ποντιακές ρίζες... Mr. Green όσο για τα ανέκδοτα...και τα λέω και τα ακούω και γελάω.... Mr. Green Mr. Green Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    AstroVox Forum Αρχική σελίδα -> Ερωτήσεις και Συζητήσεις για το AstroVox Όλες οι Ώρες είναι UTC + 3
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2
Σελίδα 2 από 2

Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία σε αυτό το forum
Μπορείτε να κατεβάζετε αρχεία σε αυτό το forum

Βασισμένο στο phpBB. Η συμμετοχή στο AstroVox βασίζεται στους εξής όρους χρήσης