Jump to content

Sky Master celestron 15 X 70


dimi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θέλω να μοιραστό την χαρά μου με όλους εσάς φίλοι μου ερασιτέχνες και μη.

Εδώ και τρις ημέρες είμαι κάτοχος τον υπέροχων (κατά τι γνώμη μου) Sky Master celestron 15 X 70 (κιάλια).

:shock: Με το πρώτο μου μπανιστήρι (επίγειο) έμεινα άφωνος δεν πίστευα τα μάτια μου για αυτό που έβλεπα, η αποκορύφωση ήταν το βραδάκι με το φεγγάρι εκεί έδωσα ρέστα. Τελικό συμπέρασμα , νομίζω πώς έκανα μια καλή αγορά για μια καλή αρχή,

Το συνιστώ ανεπιφύλακτα. 8)

Μαζί με τα κιάλια πήρα και το Night Watch και προσπαθώ να κατανοήσω το απέραντο έναστρο ουρανό, μου φαίνετε πώς χρειάζομαι πολλή μελέτη

Το μόνο πρόβλημα μου είναι η στηρίξει, αυτή που έχω είναι από φωτογραφική μηχανή και κούνα πολλή, και μάλλον θα πρέπει να αγοράσω κάποια στήριξη, αλλά δεν ξερό πια είναι πιο καλή χρειάζομαι την

ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ :?:

SkyWatcher Dob 8\\ Vixen VC200L

Celestron SkyMaster 15Χ70

EQ6 SkyScan Pro GOTO

T.V. Panoptic 19mm, POWERMATE 2,5x, Ø 31,8mm

Vixen LVW, LANTHANUM 42mm, Ø 50,8mm

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

dimi,

αν χρησιμοποιείς το πλαστικό adaptor που συνοδεύει τα κιάλια, αντικατάστησέ τον με ένα χοντρό μεταλλικό σχήματος L με πάχος πάνω από 3mm από κατάστημα φωτ.ειδών. Αν και τότε τρέμει πολύ, μάλλον πρέπει να βρείς τρίποδο με μεταλλική κεφαλή.

Χρήστος Μαρινός
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

dimi,

αν χρησιμοποιείς το πλαστικό adaptor που συνοδεύει τα κιάλια, αντικατάστησέ τον με ένα χοντρό μεταλλικό σχήματος L με πάχος πάνω από 3mm από κατάστημα φωτ.ειδών. Αν και τότε τρέμει πολύ, μάλλον πρέπει να βρείς τρίποδο με μεταλλική κεφαλή.

 

 

 

 

Φίλε Χρήστο καταρχάς ευχαριστώ που ασχολήθηκες με το θέμα μου

Θα ακολουθήσω την πρόταση σου, αλλά πρώτα θα προσπαθήσω να φτιάξω μια βάση μόνος μου καθότι ο έλληνας είναι μεγάλος πατενταδορος

SkyWatcher Dob 8\\ Vixen VC200L

Celestron SkyMaster 15Χ70

EQ6 SkyScan Pro GOTO

T.V. Panoptic 19mm, POWERMATE 2,5x, Ø 31,8mm

Vixen LVW, LANTHANUM 42mm, Ø 50,8mm

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!.

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Συνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Όροι χρήσης