Jump to content

Οι τιμές των τηλεσκοπίων στην ελληνική αγορά είναι...


astrovox

Οι τιμές των τηλεσκοπίων στην ελληνική αγορά είναι...  

162 μέλη έχουν ψηφίσει

  1. 1. Οι τιμές των τηλεσκοπίων στην ελληνική αγορά είναι...

    • απαράδεκτα υψηλές για την τσέπη του Ελληνα
      99
    • υψηλές, αλλά μέσα στα λογικά όρια του κέρδους
      58
    • αρκετά προσιτές
      5


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτό που φταίει ειναί ότι είμαστε λίγοι οι αγοραστές και ακόμα λιγότεροι αυτοί που πουλάνε τα είδη που μας ενδιαφέρουν,έτσι δεν υπάρχει ο ανταγωνισμός που θα έσωζε την τσέπη μας.

 

Σωστος!

Φεγγαράκι μου λαμπρό φέγγε μου να περπατώ και σβήνε να παρατηρώ-κανα deep sky :D :D
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
Νομίζω ότι είναι ένα από τα περισσότερο θιγμένα θέματα στο Αστροβοξ αυτό. Κακά τα ψέματα. Στην Ελλάδα τα πάντα είναι ακριβά σε σχέση με το πορτοφόλι μας και πολλές φορές πολύ ακριβότερα από το εξωτερικό. Τα τηλεσκόπια δεν μπορούσαν να αποτελούν εξαίρεση. Μακάρι να μπορούσαν να γίνουν οι τιμές πιο ελκυστικές αλλά ακόμα και αν υπήρχε μεγάλη ζήτηση, ο Έλληνας εισαγωγέας θα έκανε ότι περνούσε από το χέρι του προκειμένου να βγάλει το μεγαλύτερο κέρδος..... Δυστυχώς!!!
Και εγένετω φως....
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Στην ελλαδα μπορει ο ανταγωνισμος να μην δουλειει αλλα το ιντερνετ μπορει να μας ανοιξει τα ματια και κυριος η ευρωπαικη αγορα (κανενας δασμος μικρα εξοδα αποστολης ). Οταν θελω να αγορασω κατι περνω τηλεφωνο προμηθευτες και τους θετω το ζητημα ως εξης , βρηκα αυτο τοσο, ποσο θα μου το δωσεις? Καποιοι συμβιβαζονται καποιοι οχι. Δεν ειναι Εκβιασμος ειναι ο κανονας της ελευθερης αγορας (και του ιντερνετ)

Θελω να ζητησω συγνωμη απο τους ανθρωπους ,γιατι πιστευω οτι δεν υπαρχει θεος

Θελω να ζητησω συγνωμη απο τον θεο γιατι ειμαι σιγουρος οτι δεν υπαρχουν ανθρωποι

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Στην ευρωπαϊκή αγορά, πάντως, έχουν ακόμα πολλά βήματα να κάνουμε όσον αφορά τον πραγματικά έντονο ανταγωνισμό. Στην Αμερική γίνεται πραγματικά του σκοτωμού.
«I have loved the stars too fondly to be fearful of the night». Sarah Williams, The Old Astronomer
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Στην ευρωπαϊκή αγορά, πάντως, έχουν ακόμα πολλά βήματα να κάνουμε όσον αφορά τον πραγματικά έντονο ανταγωνισμό.

Πολυ σωστο .... οπως την καταργηση του ΦΠΑ!

 

Στην Αμερική γίνεται πραγματικά του σκοτωμού.

Ειναι ακριβως ετσι Ανδρεα. Το εχω ζησει απο'κοντα μονο μους και εχω δει σε τι βαθμο με τα δικα μου ματια.

Φιλικά,

 

Αντώνης Αγιομαμίτης

http://www.perseus.gr

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!.

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Συνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Όροι χρήσης