Jump to content

Πώς μάθατε για το AstroVox;


Πώς μάθατε για το AstroVox;  

219 μέλη έχουν ψηφίσει

  1. 1. Πώς μάθατε για το AstroVox;

    • Από φίλο/γνωστό
      47
    • Από σύλλογο
      10
    • Από άλλο website
      69
    • Από Μ.Μ.Ε.
      5
    • Άλλο
      73
    • Δε θυμάμαι
      15


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 70
  • Created
  • Τελευταία απάντηση
Βασικά, κανένα απο τα παραπάνω.Θυμάμαι την ημέρα που είχα εγγραφεί στο Forum, κοιτούσα τυχέως στο Google για τηλεσκόπια και έπεσα (ευτυχώς) πάνω στο AstroVox. :wink: Οπότε ψηφίζω "άλλο".
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Από Google για κάποια θέματα σχετικά με αστρονομία και γενικά επιστήμες.
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Εγώ έκανα ένα search για άσχετο θέμα και μπήκα σε ένα Ελληνικό site για formula 1.gr!!! Έκεί έγραφε ''Προσωρινά εκτός λειτιυργίας Δείτε όμως κάτι ενδιαφέρον'' Και με έκανε direct στο astrovox. Βασικά αν δεν υπήρχε αυτό το site δεν θα είχα ασχοληθεί συστηματικά με την ερασιτεχνική αστρονομία.

Aνδρεα (astrovox) ξέρεις τίποτα για αυτο το site? (formula1.gr)

Σπύρος
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Βασικά, κανένα απο τα παραπάνω.Θυμάμαι την ημέρα που είχα εγγραφεί στο Forum, κοιτούσα τυχέως στο Google για τηλεσκόπια και έπεσα (ευτυχώς) πάνω στο AstroVox. :wink: Οπότε ψηφίζω "άλλο".

 

Παρομοιως..!

Aut dosce, aut disce, aut discede

(Ή δίδαξε, ή μάθε, ή φύγε...)

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Βασικά και εγώ ψάχνοντας για αστρονομικά site έπεσα τυχαία στο Astrovox.Από τότε κόλλησα και έγινα ποια μέλος του
Εν οίδα ότι ουδέν οίδα
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Στο "'αλλο website" στις επιλογές εννοώ και τις μηχανές αναζήτησης. Απλή διευκρίνηση, ελπίζω να μη σας μπέρδεψα :)
«I have loved the stars too fondly to be fearful of the night». Sarah Williams, The Old Astronomer
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δύσκολο δημοψήφισμα δεδομένου των χρόνων που έχουν περάσει..διότι για πρώτη φορά θυμάμαι μπήκα στο vox το Νοέμβριο του 2003 και παρακολουθούσα χωρίς να έχω εγγραφεί έως τον Δεκέμβριο του 2004! Είμαι λοιπόν σχεδόν σίγουρος ότι άκουσα για πρώτη φορά το astrovox στον Ωρίωνα όταν ήμουν πρώτο έτος στην Πάτρα, σε μία εκ των πρώτων 2 εκδηλώσεων που είχα πάει. Τότε το έλεγξα για πρώτη φορά και άρχισα να το παρακολουθώ! Σύλλογος λοιπόν! :D

Φιλικά,

Παναγιώτης Αντωνόπουλος

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

παρομοια περιπτωση είμαι κ εγω με τον quendi.εμαθα για το astrovox απο τον ωριωνα τον απριλη του 2006 οταν ειχαμε παει με το σχολειο μ για να μας πουν για την επισκεψη τους στο καστελοριζο.απο τοτε εμπαινα πολυ συχνα χωρις να εχω γραφτει ως το μαρτη του 2007.αρα κ εγω από συλλογο.
"Αν οι άνθρωποι σταματήσουν να ονειρεύονται, η ιστορία της φυλής μας θα έχει φτάσει στο τέλος της"Arthur Clarke.
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Τι μου θυμισατε τωρα......

Πρεπει να το ανακαλυψα στο πλαισια αναζητησης αστρονομικων σελιδων...

Aσε την ψυχη σου να σταθει νηφαλια και αταραχη μπροστα σε ενα εκατομμυριο συμπαντα!!!

:cheesy: :cheesy:

 

Φιλικα,

Βαλογιαννης Γιωργος

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Εγω σας βρηκα ψαχνοντας ανθρωπους να με βοηθησουν να μαθω πραγματα για την αστρονομια κανοντας αναζητηση στο google

 

Υ.Γ. Γραφτηκα μετα απο ενα χρονο αναγνωσης , για να καταλαβαινω τη λετε και αφου διαβασα και στο forum αλλα και σε διαφορα βιβλια τα πλεον απαραιτητα και οχι μονο και να με...

 

φιλικα Δημητρης

Orion Optics OMC 140 GP2 Goto Canon EOS 40D
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Ψήφισα άλλο. Στην πραγματικότητα το site το βρήκα εντελώς στην τύχη όταν έψαχνα πληροφορίες για τον πανελλήνιο διαγωνισμό Αστρονομίας.Το βρήκα άκρως ενδιαφέρον!!! :cheesy: Έτσι μέτα από έναν χρόνο παρακολουθώντας τις συζητήσεις, αποφάσισα να γίνω μέλος!!!!! :cheesy:

Το σύμπαν δεν είναι μια μηχανή.Είναι μια ατέρμονη μετουσίωση του ορατού σε αόρατο,του κενού σε πλήρες, του αδύνατου σε δυνατό και τανάπαλιν.

 

Μάνος Δανέζης, Στράτος Θεοδοσίου

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Εγω.......κλασσικα :evil: :evil: :evil: :evil:

Ειχα παρει τηλεφωνο εναν "αντιπροσωπο" :evil: :evil: για μια απορια μου για ενα τηλεσκοπιο ,και μετα απο τη σχετικη ανακριση "απο που το πηρατε" κ.λ.π.,οταν εμαθε οτι ειναι δικο του,με παρεπεμψε (ευχαριστως)σε ενα Αμερικανικο site,και στο astrovox.

Να΄ναι καλα ο ανθρωπος,γιατι με τον καιρο ξεστραβωθηκα,και ανακαλυψα οτι επρεπε να τον αγνοω παντελως.Αντιθετως,εδω,(να'ναι καλα ο ανθρωπος)εκτιμησα αλλες αξιες,και ιδεες.

Απο τοτε,φανατικος επισκεπτης,και οπαδος του μονου σοβαρου φορεα διαδοσης της ερασιτεχνικης αστρονομιας στην χωρα μας =D> =D> =D> =D>

(ενταξει.....και το Λιντλ με τα 70αρια του! :D :D )

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Παρακολουθω ανελλιπως το site απο το 2002 χωρις ομως να ειμαι να ειμαι μελος.

Θυμαμαι οτι το ειχα ανακαλυψει τυχαια σε μια αναζητηση οταν ηθελα να ανανεωσω τα παλια μου κιαλια!

Ε σε λιγο χρονικο διαστημα μετα την γνωριμια βρεθηκα με κανα δυο τηλεσκοπια και καμια 10αρια ζευγαρια κιαλια! #-o :mrgreen:

Φιλικά

Δημήτρης Κ.

 

Σ.Ε.Α.Α (Συλλογος Eρασιτεχνικής Aστρονομίας Αργολίδας)

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Εγώ έψαχνα πληροφορίες για το τηλεσκόπιο που μόλις είχα αγοράσει και μετά από μία σύντομη αναζήτηση βγήκε πρώτο πρώτο στο Google. Ήταν έρωτας από την πρώτη φορά....οπότε κόλλησα το Αστροβομικρόβιο....
Και εγένετω φως....
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!.

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Συνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Όροι χρήσης