Jump to content

Πώς μάθατε για το AstroVox;


Πώς μάθατε για το AstroVox;  

219 μέλη έχουν ψηφίσει

  1. 1. Πώς μάθατε για το AstroVox;

    • Από φίλο/γνωστό
      47
    • Από σύλλογο
      10
    • Από άλλο website
      69
    • Από Μ.Μ.Ε.
      5
    • Άλλο
      73
    • Δε θυμάμαι
      15


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 70
  • Created
  • Τελευταία απάντηση
Εμένα μου το είπε η αδερφή μου.... :-s

Ο άνθρωπος προέρχεται από την αστερόσκονη των αστεριών και από την ανθρώπινη αστερόσκονη μπορεί να γεννηθούν νέα αστέρια....!!!!-(Μάνος Δανέζης)

:cheesy: :cheesy: :cheesy: :cheesy:

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Στο "'αλλο website" στις επιλογές εννοώ και τις μηχανές αναζήτησης. Απλή διευκρίνηση, ελπίζω να μη σας μπέρδεψα :)

 

Κακώς ελπίζεις, γιατί μας μπέρδεψες! :P

'Οταν πρωτοδιάβασα το δημοψήφισμα, νόμιζα πως στην επιλογή 3, εννοούσες τους συνδέσμους που δίνουν σε άλλες σελίδες και ήμουν έτοιμη να επιλέξω το "άλλο", μιας και ανήκω κι εγώ στη μεγάλη κατηγορία που βρήκαν τη σελίδα από μηχανή αναζήτησης.

Το greek-astronomy.com (όπως λεγόταν τότε) και η σελίδα της Νάσα, ήταν απ τις πρώτες σελίδες που επισκέφτηκα όταν ξεκίνησα να μπαίνω στο διαδίκτυο, το Νοέμβρη του 99.

Εντυπωσιάστηκα! Επιτέλους είχα βρει κάτι που μίλαγε για ένα θέμα που με ενθουσίαζε αλλά μέχρι τότε δεν είχα καταφέρει με άλλο τρόπο, ν αντλήσω πληροφορίες γι αυτό! Γράφτηκα στη mailing list και περίμενα κάθε μήνα με αγωνία τα ενημερωτικά mails με τον ουρανό του μήνα ή σημαντικά γεγονότα, τα οποία σχεδόν ποτέ δεν ερχόντουσαν στην ώρα τους κι από ένα σημείο και μετά δεν ερχόντουσαν καθόλου! :( Μεγάλη πίκρα! :P

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Κι εγω μεσω του google ανακαλυψα το site.

Thanks Google it's Astrovox.

Παρακαλαμε να μην βρεξει για να μην πνιγουμε...

παρακαλαμε να βρεξει να εχουμε νερο να πιουμε...

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

googlisa και το βρηκα.... :D

Θελω να ζητησω συγνωμη απο τους ανθρωπους ,γιατι πιστευω οτι δεν υπαρχει θεος

Θελω να ζητησω συγνωμη απο τον θεο γιατι ειμαι σιγουρος οτι δεν υπαρχουν ανθρωποι

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Εμένα μου το πρότεινε ο αστρολόγος μου!!!!! :shock: :shock: :shock: ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) :lol: :lol: [-X [-X [-X

Όχι βέβαια, έκανα search στο google για αστρονομία και τηλεσκόπια και έσκασαν όλα μαζί (astrovox, Aktis, Πλανητάριο Θεσ/κης)!

Ζήτω το internet!! =D> =D>

 

ΥΓ: Και εγώ "άλλο" ψήφισα... :roll:

ΣΤΕΛΛΑ, ΓΙΩΡΓΟ, ΒΑΣΙΛΗ, ΚΑΛΟ ΤΑΞΙΔΙ ΕΚΕΙ ΨΗΛΑ...
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Οπως είπε και ο σοφός της φυλής...

 

"Γνωριζόμασταν από πάντα, απλώς ξαναβρεθήκαμε"

 

Ενα μεγάλο χειροκρότημα λοιπόν, σε όσους πήραν αναρρωτική...

 

=D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D>

 

...για να συνδεθούν στο διαδίκτυο και να μπούνε στο Astrovox!!!

 

=D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D>

=D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D>

=D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D>

 

Πάντως από το 99 μέχρι σήμερα που παρακολουθώ το site αλλά και το newsletter, η απορία μου είναι μία: τι σημαίνει το Vox;;;;;

 

:?:

Κοιτώντας ψηλά και μακριά

http://astronomy.bouzaras.info

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Οταν πρωτοήλθα σε επαφή με το ίντερνετ το πρώτο πράγμα ήταν να ψάξω για σελίδες με θέμα την αστρονομία...

 

Όταν πρωτογράφτηκα πριν απο 3 χρόνια δεν ήξερα που πέφτει ο ωρίωνας και τώρα θεωρώ τον ευατό μου πολύ τυχερό που έχω πλήρη γνώση του ουράνιου θόλου ανά πάσα στιγμή και ξέρω λεπτομέρειες με ακρίβεια δεκαδικού για τα περισσότερα σώματα του ουρανού... :lol: :lol: :lol:

dreamers and not, do not lower the head...
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Πάντως από το 99 μέχρι σήμερα που παρακολουθώ το site αλλά και το newsletter, η απορία μου είναι μία: τι σημαίνει το Vox;;;;;

 

Σημαίνει "φωνή" στα Λατινικά! :wink: Η "φωνή" της ερασιτεχνικής αστρονομίας στην Ελλάδα!

Φιλικά,

Παναγιώτης Αντωνόπουλος

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

8) Από φίλη και μέλος ενεργό του σαιτ έμαθα το AstroVox 8)
ΔΕΝ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΥΡΡΙΚΝΩΝΟΥΜΕ ΤΟ ΣΥΜΠΑΝ ΓΙΑ ΝΑ ΧΩΡΑ ΣΤΑ ΟΡΙΑ ΤΗΣ ΣΚΕΨΗΣ ΜΑΣ ΟΠΩΣ ΕΚΑΝΕ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ.ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΠΕΚΤΕΙΝΟΥΜΕ ΤΗ ΓΝΩΣΗ ΜΑΣ ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΕΤΣΙ ΩΣΤΕ ΝΑ ΜΠΟΡΕΣΟΥΜΕ ΝΑ ΣΥΛΛΑΒΟΥΜΕ ΤΗΝ ΕΙΚΟΝΑ ΤΟΥ ΣΥΜΠΑΝΤΟΣ. FRANCIS BACON [-X
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Αναρωτιέμαι πώς ενοούν ότι το έμαθαν απο τα Μ.Μ.Ε?Πολύ σπάνιο να αναφέρει κάτι ο ημερήσιος τύπος και ιδίως τα κανάλια... :-k Χωρίς παρεξηγηση.. :cheesy:

Το σύμπαν δεν είναι μια μηχανή.Είναι μια ατέρμονη μετουσίωση του ορατού σε αόρατο,του κενού σε πλήρες, του αδύνατου σε δυνατό και τανάπαλιν.

 

Μάνος Δανέζης, Στράτος Θεοδοσίου

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Ηθελα να αγοράσω κιάλια για να βλέπω τον ουρανό στη Λευκάδα στις

διακοπές.

Για καλή μου τύχη βρέθηκα εδώ.

Αγόρασα τα κιάλια που μου υπέδειξε μέλος του Astrovox στο forum

και από Σεπτέμβρη πολύ φοβάμαι ότι θα βρεθώ με κανένα "μπουρί"

στον Πάρνωνα :lol:

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Αναρωτιέμαι πώς ενοούν ότι το έμαθαν απο τα Μ.Μ.Ε?Πολύ σπάνιο να αναφέρει κάτι ο ημερήσιος τύπος και ιδίως τα κανάλια... :-k Χωρίς παρεξηγηση.. :cheesy:

 

Και όμως κατά την περίοδο της έκλειψης στο Καστελόριζο αρκετά ήταν τα κανάλια που αναφέρθηκαν στο Astrovox. Άλλωστε από πολλούς από εμάς που ταξιδέψαμε εκεί πολλά κανάλια φιλοξένησαν δηλώσεις μας πριν και μετά την έκλειψη...

Και εγένετω φως....
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Βασικά, κανένα απο τα παραπάνω.Θυμάμαι την ημέρα που είχα εγγραφεί στο Forum, κοιτούσα τυχέως στο Google για τηλεσκόπια και έπεσα (ευτυχώς) πάνω στο AstroVox. :wink: Οπότε ψηφίζω "άλλο".

 

Μια από τα ίδια.

Και 'γω κάτι έψαχνα, για κάποιον δορυφόρου του Δία ή του Κρόνου, δε θυμάμαι ακριβώς και στο search μου βγήκε το Astrovox.

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Κατα τυχη καθως εψαχνα κατι στα google...

"Κι εσείς άστρα, αιώνες τώρα κάτι θέλετε να μας πείτε, μα σε λίγο ξημερώνει και δεν προφταίνουμε να μάθουμε"

Τάσος Λειβαδίτης, Μικρό βιβλιο για μεγάλα όνειρα

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

  • 1 μήνα αργότερα...
Κι εγώ, βασικά από φίλο έμαθα για σας, κατά τη διάρκεια μιας συζήυτησης αστρονομικού περιεχομένου! Ήμουν παλιά μέλος στο foru, αλλά για διάφορους λόγους, σταμάτησα εδω και 2χρόνια να μπαίνω!! Ευτυχώς τώρα, λόγο καλής παρέας και αναζωπύρωσης του ενδιαφέροντος, είπα να ξανάρθω.....!!!! :P

Βαδίζοντας τον δρόμο προς τα αστέρια,

να Ζείς

την κάθε στιμή του ονείρου σου...

 

...και το όνειρό σου

θα γίνει η κάθε σου στιγμή...

 

 

.Δημήτρης.

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!.

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Συνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Όροι χρήσης