Jump to content

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μήπως γνωρίζει κανείς κανένα site όπου μπορώ να δώ πώς φαίνονται τα deep sky αντικείμενα απο 10 ιντσο τηλεσκόπιο? :)

 

Αλέξης Λομπάνοβ

Άλεξ Λομπάνοβ
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Ναί, ο Πάρνωνας!!!!

Αυτό είναι το κατάλληλο site για να δείς πως πραγματικά φαίνονται.

 

Καταλαβαίνω οτι εννοείς website, αλλά επιμένω οτι πρέπει να δείς την πραγματικότητα. Πήγαινε για παρατήρηση σε σκοτεινό ουρανό για να δείς από τηλεσκόπια άλλων ερασιτεχνών και θα καταλάβεις τι πρέπει να περιμένεις από ένα 10ιντσο, αλλά και από μικρότερα και μεγαλύτερα τηλεσκόπια.

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Συμφωνω απολυτως με τον Αγγελο (rama) περι Παρνωνα.Αν παρ' ολα αυτα δεν μπορεις για τον Α η Β λογο να ρθεις δες εδω:

 

http://www.comnet.ca/~nowlan/heaven/heaven.htm

Facebook Giorgos'' videoastronomy page https://www.facebook.com/videoastronomy/
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Ευχαριστώ για το site!Η αλήθεια ειναι οτι περίμενα να φαίνονται λιγότερες λεπτομέρειες,αλλα αφού φαίνονται τόσο όμορφα τότε αξίζει να πάρω τηλεσκόπιο!Φίλε rama και εγώ θέλω σαν τρελός να έρθω μια φορά στον Πάρνωνα αλλα δεν έχω με τι να πάω. :cry: :cry:
Άλεξ Λομπάνοβ
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Οτι δεν ξερω site στο οποιο μπορει να δει πως φαίνοντα τααντικείμενα με γυμνό μάτι απο 10ιντσο τηλεσκόποιο...
Να δουμε ποτε θα ξαναδουμε σκοταδι.... Ριμαδα φωτορυπανση... ](*,) ](*,) ](*,)
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Οτι δεν ξερω site στο οποιο μπορει να δει πως φαίνοντα τααντικείμενα με γυμνό μάτι απο 10ιντσο τηλεσκόποιο...

1.Άν τα μέλη του forum σε κάθε ερώτηση που δέν ξέραν να απαντήσουν έγραφαν όλοι απο ένα όχι φαντάσου τι θα γινόταν εδώ. Επίσης η ερώτηση έχει ήδη απαντηθεί απο τον φίλο μας τον giorgosgr

2. Η έκφραση γυμνό μάτι με 10ιντσο τηλεσκόπιο δέν ισχύει. Όταν λές γυμνό μάτι ενοείς χωρίς τηλεσκόπιο η κάποιο άλλο βοήθημα. Σαν να λές ένας γυμνός με παντελόνι και πουλόβερ.

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Ενταξει ρε παιδιά, συγνώμη, απαντησα οχι στον hunter155 γιατι τον ξερω, ειναι γείτονας μου, μονο και μονο για πλάκα, και εσεις το πήρατε της μετριτης... οσο για την εκφραση "γυμνό μάτι" sorry, δεν θα ξαναεπαναληφθει... Πάντος χαλαρώστε λίγο, δεν σας χάλασα και το forum με μια έκφραση... :evil: :evil:
Να δουμε ποτε θα ξαναδουμε σκοταδι.... Ριμαδα φωτορυπανση... ](*,) ](*,) ](*,)
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!.

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Συνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Όροι χρήσης