Jump to content

starry night newer version?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ειχα μια εκδοση που ονομαζεται bundle κ τωρα επεσε στα χερια μου η backyard.

ποια ειναι καλυτερη κ γιατι???

εμενα μου φαινεται καλυτερη η backyard ειναι κ πιο καινουργια (3.1) ενω η bundle ειναι 2.1

 

να της κρατησω κ τις δυο??ή την 2.1 να την διαγραψω????

BRESSER-GALAXIA(114/900)

K-6mm,K-25mm,barlow 2x

celestron kit : 5 plossl fully multicoated(32mm,15mm,9mm,6mm,4mm,barlow 2x) +7 planet filters.

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

τελικα θα κρατησω την νεοτερη εκδοση οπως ειναι λογικο κ αυτο γτ η bundle edition φαινεται να εχει μια αποκλειση 45 λεπτων!!!! :shock: (τοσο καιρο δν το χα καταλαβει!!!)κ δν οφειλεται σε λαθος ρυθμιση ωρα ή τοποθεσιας.

το διασταυρωσα με το astronomical software της meade.

επισης η 3.1 εχει περισσοτερα εργαλεια,οπως:φωτορυπανσης,προβολη της γης απο την σεληνη κ αλλα διαφορα..κ το σημαντικοτερο εχει κ updates μεσω ιντερνετ. :D

 

προτεινω σε οσους εχουν την παλια 2.1 να την ανανεωσουν με την 3.1 :wink:

BRESSER-GALAXIA(114/900)

K-6mm,K-25mm,barlow 2x

celestron kit : 5 plossl fully multicoated(32mm,15mm,9mm,6mm,4mm,barlow 2x) +7 planet filters.

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Τι λές για τη 4.5.2 pro ?

H 5.0 είναι λίγο χοντρούλα!(3cds!)

 

της εχω δει κ αυτες στο www.starrynight.com αλλα ακομη δν εχουν πεσει στα χερια μου. :D σιγουρα θα ειναι καταπληκτικες!!!εδω με την 3.1 κ εχω παθει πλακα :shock: :shock: :shock: :shock:

BRESSER-GALAXIA(114/900)

K-6mm,K-25mm,barlow 2x

celestron kit : 5 plossl fully multicoated(32mm,15mm,9mm,6mm,4mm,barlow 2x) +7 planet filters.

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Φιλε aiolos.

 

http://downloads.vnunet.nl/download/others/limewire/_463.html

 

Εδω θα βρεις το lime Wire 4.8.1.

Οταν το περασεις (στ αριστερα της επιφανειας εργασιας του προγραμματος επελεξε προγραμματα) πληκτρολογησε starry nighte 5.01-mac-win-cd3 κ θα στο βρει.Εγω τωρα το κατεβαζω

Ειναι 125 mb.Θα σου παρει αρκετες ωρες αλλα μην αγχωνεσαι.Το κλεινεις κ οταν ξανα μπεις internet αυτο συνεχιζει απο κει που εμεινε.Που κ που να το ελεγχεις γιατι κολλαει κ πρεπει να του πατας τη συνεχεια.Κατεβασε πρωτα μερικες φωτογραφιες που ειναι μικρα αρχεια να πειραματιστεις κ θα καταλαβεις τι εννοω.

Με εκτίμηση Παναγιώτης Φωτεινέας
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Ξεχα νας πω οτι υπαρχει κ η εκδοση LimeWire PRO 4.9.37.Ειναι η turbo εκδoση.Στοιχιζει μερικα ευρω αλλα την πληκτρολογεις κ αυτη στα προγραμματα κ στην κατεβαζει :lol:
Με εκτίμηση Παναγιώτης Φωτεινέας
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δεν ξερω.Ειναι ζιπαρισμενο.Σε καμια ωρα θα εχει κατεβει.Θα δω κ θα σου πω.Παντως εχω κατεβασει πολλα ετσι ετσι
Με εκτίμηση Παναγιώτης Φωτεινέας
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Exειs δικιο.τοσες ωρες κατεβαζα το τριτο cd του προγραμματος. :evil:

 

πληκτρολογησα παλι στο lime Wire το..... starry night pro 5.01 κ το βρηκε.ειναι αρχειο zip 1101 mb.

Eιναι τεραστιο.Που να κατεβει αυτο το πραγμα

Με εκτίμηση Παναγιώτης Φωτεινέας
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Το καλο πραμα αργει να κατεβει

Celestron CPC C8 XLT

Celestron NexStar GT - Mak-Cas 4"

Μύκονος: 37ο 26'' Ν, 25ο 21'' Ε

================================================

Άκης Γκίκας 48η Σειρά Απόφοιτος (Α.Σ.Τ.Ε.Ρ)

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Συμφωνω φιλε Flashy.Το ξεκινησα κ ειμαι στο 2%.Χρονος που απομενει...

 

3 μερες 23 ωρες κ 46 λεπτα.Ουτε 4 μερες δε θα κανει

 

Θ αλαξω το ψευδονημο μου.Θα το κανω Πηνελοπη

Με εκτίμηση Παναγιώτης Φωτεινέας
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

λογικα κατεβαζεις με 56αρα συνδεση για να λες 4 μερες...

1hour=20mb αρα τα 1100mb σε 55 ωρες.(περιπου 3 μερες αν τρεχει καλα το μοντεμ.)

γνωμη δικια μου...σταματα το downloading τωρα :!:

γτ πολυ απλα δν σε συμφερει αυτο που κανεις..

 

κοιταξε χρεωσεις ΕΠΑΚ...γτ δν ξερω ποσο χρεωνει ανα ωρα επειδη εισαι κ εκτος Αθηνας,αν το αφησεις 55 ωρες...,θα σου ρθει πανω απο 40 Ευρω!οποτε ή βρισκεις καποιον με dsl ή το αγοραζεις αυθεντικο. :wink:

 

 

(ολα αυτα ισχυουν αν εχεις pstn ή ιsdn συνδεση)

BRESSER-GALAXIA(114/900)

K-6mm,K-25mm,barlow 2x

celestron kit : 5 plossl fully multicoated(32mm,15mm,9mm,6mm,4mm,barlow 2x) +7 planet filters.

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Οχι φιλε amgamer Δε θα το κατεβασω.Με μια ωρα που μπαινω στο internet καθε μερα θα περασουν δεν ξερω κι εγω ποσοι μηνες θα περασουν μεχρι να κατεβει.
Με εκτίμηση Παναγιώτης Φωτεινέας
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Άν τo κατεβάσει κανείς μετά πρέπει να τo γράψει σε DVD? Ή γράφονται και σε cd? Ενοώ τις εκδόσεις που είναι 1.1 GB

 

ολα γινονται... :D

BRESSER-GALAXIA(114/900)

K-6mm,K-25mm,barlow 2x

celestron kit : 5 plossl fully multicoated(32mm,15mm,9mm,6mm,4mm,barlow 2x) +7 planet filters.

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Παιδια..ακουγοντας πολλα καλα λογια για το starry night pro 5.01 ειπα να το "βρω" κ εγω..1.2 GB!!Ουαο!!

 

Λοιπον εδω κ κανα 2ωρο που το εγκατεστησα καθομαι κ παιζω!!Πραγματι αξιζει πολυ,ειναι πολυ ευχρηστο,τεραστιες βασεις δεδομενων κ φωτογραφιων (με δυνατοτητα update),δεν κολλαει τον υπολογιστη ουτε αργει!! :shock: Εχει καποια πολυ ενδιαφεροντα "πραγματακια" που δεν τα ειχα δει σε αλλο προγραμμα.Μπορεις να κανεις κ περιηγησεις που θυμιζουν το Celestia.Καταπληκτικο για αρχαριους (θα μεινουν με ανοιχτο το στομα σιγουρα) κ νομιζω θα ικανοποιησει τους πλεον απαιτητικους!! Αν κ δεν εχει πχ το γλωσσαρι κ την εγκυκλοπαιδεια του Redsift που προσωπικα μου αρεσε πολυ,ειναι φανταστικο κ ετσι κ αλλιως τα καλυπτει με τις on-line πηγες.Βεβαια δεν εχω δει το Redsift 5 (και αλλα ισως)..αλλα τo starry night pro 5.01 ειναι τρομερο!!Προσπαθηστε να το αποκτησετε!! :wink:

Φιλικά,

Παναγιώτης Αντωνόπουλος

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Κατέβασα το 5 pro. Όταν έκανα install βάζοντας το δεύτερο cd το διάβασε πολύ γρήγορα. Όταν τελείωσε η εγκατάσταση μου είπε πώς υπήρξαν κάποιοια λάθη. Μετά όταν πήγα να ξεκινήσω το πρόγραμα δέν εύρισκε τα data τών πλανητών και δέν ξεκίναγε. Υπέθεσα πώς το πρόβλημα ήταν στο δεύτερο cd και το ξανάγραψα. Τίποτα ξανά τα ίδια. Πάντως τo cd είναι γραμένο κανονικά και διαβάζει τα περιεχόμενά του μιά χαρα. Κατέβασα άλλη έκδοση. Ξανά τα ίδια. Κάνω κάτι λάθος? Και εγώ με το Bit comet το κατέβασα.
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΤΟ ΙΔΙΟ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΔΕΝ ΕΥΡΙΣΚΕ ΤΟ DATA ΤΟΝ ΠΛΑΝΗΤΩΝ ΚΑΙ ΕΚΛΕΙΝΕ.....

ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΙ ΓΙΝΕΤΕ??

 

μαλλον εχει να κανει με το ανεβασμενο αρχειο.. :(

ψαξτε σε αλλη διευθυνση torrent.

BRESSER-GALAXIA(114/900)

K-6mm,K-25mm,barlow 2x

celestron kit : 5 plossl fully multicoated(32mm,15mm,9mm,6mm,4mm,barlow 2x) +7 planet filters.

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Μπηκα και εγω στον πειρασμο και το κατεβασα το Starry Night Pro 5.01. 3Cds καπου στο 1.3GB.Εκανε Installation χωρις κανενα προβλημα,λειτουργει αψογα,εκανε και update στην εκδοση 5.71.Καλο προγραμματακι,ωραια γραφικα,αλλα το RedShift 5.1 δεν μπορει να το φτασει.Εχω το RedShift 5.1 Deluxe(Εκδοση του National Geographic) και σε λειτουργειες υπερτερει του StarryNightPro5.Εκτος απο οτι προσφερει και το Starry Night Pro 5 το RedShift 5.1 παρεχει επιπλεον αστρονομικη εγκυκλοπαιδεια σε συνεργασια με το National Geographic,προβλεψεις εκλειψεων ηλιου και σεληνης με λεπτομερεις χαρτες,conjuntion finder για τους πλανητες,meteor shower calendar,λεπτομερεις πληροφοριες για καθε αντικειμενο,sky diary,ephemeris και αλλες λειτουργειες.Και το κυριοτερο,ενω το Starry Night Pro 5 κοστιζει γυρω στα 300ευρω,το RedShift 5.1 ειναι πολυ πιο οικονομικο.Το αγορασα 25 ευρω απο το amazon.
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Είναι λίγο περίεργο κάτι που κάνει 25 Euro να είναι καλύτερο απο κάτι που κάνει 300. Μήπως δέν το έψαξες καλά? Εγώ το Starry Night για να ανακαλύψω μέρος τών δυνατοτήτων του πέρασε αρκετός καιρός. Είναι λίγο δύσχρηστο γιά κάποιον που το χρησημοποιεί πρώτη φορά και ίσως να μήν μπορεί να εντοπίσει πού είναι κρυμένες όλες οι δυνατότητές του. Παλιότερα χρησημοποιούσα το Redshift μέχρι που ανακάλυψα το Starry Night. Και δέν άλλαξα πρόγραμμα λόγω τών γραφικών αλλά λόγω δυνατοτήτων.
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!.

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Συνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Όροι χρήσης