Jump to content

Πωλειται ψηφιακη βιντεοκαμερα 3 ccd + 5mp φωτογραφικη μηχανη


Προτεινόμενες αναρτήσεις

πωλειται ψηφιακη βιντεοκαμερα JVC GS - MC500 3CCD & 5 mp φωτογραφικη μηχανη

φωτογραφιες 5MP (η λιγοτερο) και βιντεο 8.500mbps (η λιγοτερο).

υπαρχει το κουτι με τους φορτιστες και ολα τα παρελκομενα καθως και ενα προγραμμα επεξεργασιας και μονταζ για το βιντεο.

 

η καμερα για αποθηκευση των αρχειων βιντεο και φωτογραφιων δεχεται 2 καρτες CF + SD που φυσικα περιλαμβανονται μαζι με την καμερα .

μπορειτε να επιλεξετε σε ποια απο τις δυο καρτες θα γινεται η αποθηκευση των φωτογραφιων και του βιντεο.

εγω προσωπικα εχω την CF για βιντεο ενω την SD για τις φωτογραφιες μου.

πολυ καλη καμερα , παναλαφρη , πανευκολη στην χρηση ακομα και με το ενα χερι . διαθετει ενσωματομενο φλας και πολλες λειτουργιες οπως προτεραιοτητα ταχυτητας η διαφραγματος , στροβο ληψεις και πολλα αλλα που μπορεις να κανεις.

 

το μονο κακο της ειναι που η μπαταρια της δεν κραταει πανω απο μια ωρα. μπορεις βεβαια να παρεις μια αλλη μπαταρια για να την αλλαζεις αλλα εμενα δεν με βολευει για την χρηση που την θελω.

τη συγκεκριμενη καμερα την πηρα για επαγγελματικες αεροληψεις και βεβαια παρολο που ειναι φοβερα ευχρηστη τελικα δεν ειναι και οτι πιο ευκολο το να αλλαζεις μπαταριες οταν πετας.

 

η τιμη αγορας ηταν 1.300 € + 60 € που εκανε ο ευρυγωνιος φακος που προσαρμοζεται μπροστα και η τιμη πωλησης λεω να ξεκινησει 900€ χωρις βεβαια αυτο να αποκλειει καποια αυξομειωση.

 

η καμερα αγοραστηκε στις 22 - 8 - 2005 οποτε υπαρχει και η εγγυηση αγορας.

οσο την εχω δουλεψει εμεινα απολυτα ευχαριστημενος και

δυο βιντεακια μπορειτε να δειτε εδω http://www.taki.gr/Greek/showphotos.php?start=1&cat_id=63

 

το ενα ειναι αυτο ΠΤΗΣΗ ΜΕ ΠΑΡΑΜΟΤΕΡ.ΔΙΑΔΡΟΜΗ ΑΝΑΒΥΣΣΟ - ΣΟΥΝΙΟ (48ΜΒ)

 

και το αλλο αυτο ΠΤΗΣΗ ΜΕ ΠΑΡΑΜΟΤΕΡ.ΠΑΝΕΜΟΡΦΟ ΗΛΙΟΒΑΣΙΛΕΜΑ ΠΕΤΩΝΤΑΣ ΜΕΣΑ ΣΤΑ ΣΥΝΝΕΦΑ (40.8ΜΒ)

 

βεβαια τα βιντεακια ειναι σε χαμηλη αναλυση αλλα θα μπορεσετε να παρετε καποια ιδεα.

 

 

εαν καποιος ενδιαφερεται ας με ενημερωσει με πμ h στο ε μαιλ μου.

ευχαριστω ;D

ΕΙΜΑΙ ΕΔΩ www.taki.gr
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Για τις καταδύσεις, τί κέλυφος χρησιμοποιείς για την κάμερα? Θα μπορούσες να μου δώσεις μία τάξη μεγέθους για το κόστος?

eL NiNo

 

www.pandorawebdesign.co.uk

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

μιλας γι αυτο?

 

http://www.taki.gr/Greek/showcat.php?cat_id=54

 

αυτο που βλεπεις περιλαμβανει

1) μια θηκη για την βιντεοκαμερα

2) μια θηκη για την φωτογραφικη μηχανη

3) ενα φλασ

4) 2 φωτιστικα και δυο μπαταριες για το βιντεο

5) 2 φακους οι οποιοι ειναι εν δραση σε νυχτερινη καταδυση

 

επειδη δεν θα σε ενδιαφερουν ολα αυτα θα σου δωσω τιμη για την φηκη της καμερας ( 1.000 € ) και για τα φωτιστικα ( 600 € το καθενα )

συνολο μονο για την καμερα και τα φωτοα 2.200 €

 

πανακριβα αλλα αξιοπιστα οσο δεν φανταζεσαι.

η μαρκα ειναι ikelite

.

εισαι δυτησ και ενδιαφερεσαι?

ΕΙΜΑΙ ΕΔΩ www.taki.gr
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Βουτάω ερασιτεχνικά κάθε καλοκαίρι στις διακοπές (ας όψεται η δουλειά) με φίλους ΠΑΝΤΑ. Δέν έχω δικό μου εξοπλισμό αλλά φροντίζουν οι φίλοι για εμένα (νοίκιαζα από το Μαλεφάκη στα Χανιά). Δυστυχώς έαν είχα χρόνο θα τον αφιέρωνα για τα μαθήματα της σχολής έστω για το 1ο *. Πάντως η υποβρύχια φωτογραφία και βιντεοσκόπηση με ενδιαφέρει, έτσι κι' αλλιώς. Το κόστος όμως είναι αρκετά υψηλό για ερασιτέχνη.

eL NiNo

 

www.pandorawebdesign.co.uk

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Βουτάω ερασιτεχνικά κάθε καλοκαίρι στις διακοπές (ας όψεται η δουλειά) με φίλους ΠΑΝΤΑ. Δέν έχω δικό μου εξοπλισμό αλλά φροντίζουν οι φίλοι για εμένα (νοίκιαζα από το Μαλεφάκη στα Χανιά). Δυστυχώς έαν είχα χρόνο θα τον αφιέρωνα για τα μαθήματα της σχολής έστω για το 1ο *. Πάντως η υποβρύχια φωτογραφία και βιντεοσκόπηση με ενδιαφέρει, έτσι κι' αλλιώς. Το κόστος όμως είναι αρκετά υψηλό για ερασιτέχνη.

 

η αληθεια ειναι οτι ειναι λιγο ακριβα αλλα οτι πληρωνεις παιρνεις.

εδω πραγματικα αμα δεν παρεισ κατι ακριβο θα το πληρωσεις πολυ καριβα.

εγω την πρωτη φορα που πηρα θηκη πηρα μια φτηνη. θελεις να ακουσεις την συνεχεια ?

σε μια καταδυση μου πηρε η θηκη νερα και εχασα την πρωτη μου φωτογραφικη μηχανη αξιας 900 €

μετα εβαλα μυαλο και τα εσκασα κανονικα εαν ηθελα να εχω καπποια αποτελεσματα.

βεβαια δεν τα πηρα ολα αυτα που βλεπεις.πρωτα πηρα τισ θηκες .

μετα απο πολλες πατεντες με διαφορουτς φακους αφου ειδα οτι δεν εκανα δουλεια με τις πατεντες τελικα αναγκαστηκα να παρω και τα φωτιστικα.

μετα πηρα το φλας. μετα ειχα αλλο προβλημα δεν ειχα 4 χερια οποτε δεν μπορουσα να τα βασταω ολα μαζι . φακους , μηχανες , καμερες.

 

και τελικα εφτιαξα αυτη την κατασκευη που βλεπεις.

 

παντως ασχολησου με την καταδυση. αξιζει \:D/

ΕΙΜΑΙ ΕΔΩ www.taki.gr
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

σε μια καταδυση μου πηρε η θηκη νερα και εχασα την πρωτη μου φωτογραφικη μηχανη αξιας 900 €

 

#-o #-o

 

Συμφωνώ πως αξίζει, και είναι θετικό πως κάθε χρόνο όλο και περισσότεροι γνωρίζουν τον κόσμο του βυθού. Αυτό που πρέπει να καταλάβει ο κόσμος, είναι πως οι καταδύσεις, κατά πρώτο λόγο, δεν είναι καθόλου επικίνδυνες, εφ' όσων ακολουθούνται ΠΙΣΤΑ οι κανονισμοί ασφαλείας και ελέγχου του εξοπλισμού, και κατά δεύτερον, πάντα να υπάρχει δίπλα και κάποιος άλλος. Έχω κουβεντιάσει με κάτι φίλους προσπαθώντας να τους εισάγω στην κατάδυση, και είδα πως είχαν ακούσει πως είναι επικίνδυνο και γι' αυτό δεν το θεωρούν καλή ιδέα. Περιττό να σου πώ πως όταν ακούν κατάδυση τους έρχεται στο μυαλό ο Κουστό, ο Θωκταρίδης, ο ωκεανός οι καρχαρίες και βάθη της τάξεως των >50μ. Απο κεί και πέρα τι να τους πείς...

eL NiNo

 

www.pandorawebdesign.co.uk

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!.

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Συνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Όροι χρήσης