Jump to content

ΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΕΝΑ ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

:cheesy: :cheesy: :lol: :lol: Γειά σας παιδιά!!!Δεν ξέρω αν το ξέρετε αλλά είμαι νέο μέλος.Θα ήθελα να μου απαντάτε σε αυτά που θα σας ρωτάω,γιατί δεν ξέρω τίποτα :-({|= :-({|= .Αυτό που θασας ρωτήσω είναι ΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΕΝΑ ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ;ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΑΠΑΝΤΗΣΤΕ ΜΟΥ!!! :oops: :oops: [/url]

ΩΣ ΠΟΤΕ ΘΑ ΖΟΥΜΕ ΣΤΗ ΓΗ ΑΣ ΠΑΜΕ ΚΑΙ ΣΤΟ

ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΝΑ ΖΟΥΜΕ ΣΤΟΥΣ ΠΛΑΝΗΤΕΣ

[-o< [-o< [-o< [-o<

 

ΦΙΛΙΚΑ

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Καλησπέρα και καλώς όρισες!! :D

Το πρώτο πράγμα που πρέπει να κάνει ένα καινούργιο μέλος είναι να δηλώσει το............. φύλο του!! :lol: :lol: :lol: (πλάκα κάνω φυσικά...)

Το δεύτερο πράγμα είναι να είναι αποφασισμένο να σχοληθεί με την αστρονομία (για ποιό άλλο λόγο εξάλλου θα γραφόταν κάποιος εδώ ως μέλος??? :roll:

Κατά τρίτον, πρέπει να αρχίσει να λύνει απορίες του διαβάζοντας τα παλαιότερα άρθρα με συζητήσεις, έτσι ώστε να αποφύγει να ρωτάει τα ίδια πράγματα!

Κατά τέταρτον, (και δε θέλω να με παρεξηγήσεις) σημασία δεν έχει να θέλει κάποιος να σου απαντήσει σε μια ερώτηση αλλά να ΞΕΡΕΙ να απαντήσει σε αυτό που ρωτάς. :wink:

Κατά πέμπτον και προλαβαίνοντας την όποια απορία σου, πήγαινε σε κάποιο βιβλιοπωλείο "Παπασωτηρίου" στο κέντρο και πάρε το μεταφρασμένο σε Ελληνικά βιβλίο Nightwatch του Terrence Dickinson!! Δε φαντάζεσαι πόσες απορίες θα σου λύσει!!

Κατά έκτον να μη βιαστείς ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ για αγορά εξοπλισμού!! Σιγά σιγά και με υπομονή όλα θα γίνουν!!

Καλώς όρισες και πάλι!! :D

ΣΤΕΛΛΑ, ΓΙΩΡΓΟ, ΒΑΣΙΛΗ, ΚΑΛΟ ΤΑΞΙΔΙ ΕΚΕΙ ΨΗΛΑ...
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Α! Ξέχασα!

Το Nightwatch έχει περίπου 35 ευρώ αλλά αξίζει για πολλά περισσότερα..... :wink: :-$ :-$ :-$

ΣΤΕΛΛΑ, ΓΙΩΡΓΟ, ΒΑΣΙΛΗ, ΚΑΛΟ ΤΑΞΙΔΙ ΕΚΕΙ ΨΗΛΑ...
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΛΙΓΕΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ NIGHTWATCH.

:P :P 8) :lol: :x :cheesy: :cheesy: :cheesy: :cheesy:

ΩΣ ΠΟΤΕ ΘΑ ΖΟΥΜΕ ΣΤΗ ΓΗ ΑΣ ΠΑΜΕ ΚΑΙ ΣΤΟ

ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΝΑ ΖΟΥΜΕ ΣΤΟΥΣ ΠΛΑΝΗΤΕΣ

[-o< [-o< [-o< [-o<

 

ΦΙΛΙΚΑ

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

To Nightwatch είναι ιδανικό εργαλείο για μια σφαιρική πρώτη εντύπωση.

Επίσης, θα πρότεινα συλλογή και ανάγνωση άρθρων από τον περιοδικό και ημερήσιο τύπο (Γεωτρόπιο, ΒήμαScience κλπ), συνδρομή σε ένα καλό ξένο περιοδικό (Astronomy, Sky&Telescope) και φυσικά ενατένιση του έναστρου ουρανού \:D/

Φιλικά

Γιώργος

1600 χρόνια από τη θανάτωση της Υπατίας της Αλεξενδρινής
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δεν το πιστευω!!!!

Το astrovox αποκτα το δικό του ... φυτώριο!!!!

Τέλεια!!!

Παιδιά, τα φυντανάκια και τα μάτια μας :)

Καλως όρισες... Witch!

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Καλώς ηρθες και απο μένα.

Με το night watch που σου προτείνουν τα παιδιά και ένα ζευγάρι κιάλια που σίγουρα θα υπάρχουν στο σπίτι μπορείς να δεις πολλά πραγματα του νυχτερινού ουρανου. Και να μην υπάρχουν κιάλια το κόστος είναι μηδαμινό για την αγορά τους, σε σχέση με την ευχαρίστηση που θα σου προσφέρουν. :D :D :D :D

Thinking is not a crime....!

φιλικά

Νίκος Λουρίδης

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Welcome Witch of the Moon! =D> =D> =D>

 

Να ρωτάς ότι θέλεις.

 

Καλές περιπλανήσεις και καλές μελλοντικές αστροπαρατηρήσεις (Προσοχή! Τον ήλιο δεν τον κοιτάμε ποτέ μέσα από κιάλια ή τηλεσκόπια, εάν δεν έχουμε τοποθετήσει προηγουμένως επάνω τους ειδικό αστρονομικό φίλτρο).

 

PapGeo

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Καλωσορίζω και εγώ το πιο junior member του astrovox (μέχρι στιγμής)!

 

Πιστεύω ότι τα καλύτερα βιβλία για να μάθεις τι γίνεται στα αστέρια και στο διάστημα ειναι τα βιβλία του Δ. Σιμόπουλου στις εκδόσεις ερευνητές και αρκετό ψάξιμο στο ίντερνετ!

 

Κώστας

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Καλωσορίζω και εγώ το πιο junior member του astrovox (μέχρι στιγμής)!

 

Κι εγω επίσης!!! \:D/ \:D/ \:D/

Can you see the dark side of the moon?

Φιλικά ο >>star_gazer<<

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

καλως ηρθες witch!! :mrgreen:

 

ρε παιδια...μιας κ η δεσποινιδα ειναι μαθητρια Δημοτικου,δν υπαρχει καποιο πιο ευκολο βιβλιο απο το nightwatch ωστε να μαθει καποια πραγματα?

(που να απευθυνεται στην ηλικια της?)

BRESSER-GALAXIA(114/900)

K-6mm,K-25mm,barlow 2x

celestron kit : 5 plossl fully multicoated(32mm,15mm,9mm,6mm,4mm,barlow 2x) +7 planet filters.

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

ρε παιδια...μιας κ η δεσποινιδα ειναι μαθητρια Δημοτικου,δν υπαρχει καποιο πιο ευκολο βιβλιο απο το nightwatch ωστε να μαθει καποια πραγματα?

(που να απευθυνεται στην ηλικια της?)

Καλησπέρα και καλώς ήρθες WITCH. =D> =D> =D>

Ασφαλώς και υπάρχουν βιβλία που απυθύνονονται σε αυτές τις ηλικίες.

Ενα τέτοιο είναι ΔΙΑΣΤΗΜΑ-ΙΧΝΗΛΑΤΗΣ απο τις εκδόσεις ΙΡΙΔΑ και τα βιβλία του Κου Σιμόπουλου

"Καί είς τήν σκοτιάν βαθείαν,

είς τό απέραντον διάστημα,

τα φώτα σιγαλέα κινώνται

των αστέρων λελυπημένα" Α.ΚΑΛΒΟΣ. . .

φιλικά

Δημήτρης

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

WITCH OF MOON καλός ήρθες στην παρέα μας, και τώρα είδα πόσο χρονών είσαι πολύ χαίρομε που έχεις καλές ανησυχίες και σε ενδιαφέρουν τα άστρα. Και στεναχωρήθηκα που στο post με τα Alien σου απάντησα έτσι, δεν πρόσεξα ότι είσαι νέα!!! έχεις βάλει και ωραία όνομα !!! Να σε καλά και να ρωτάς ότι θέλεις και μάλιστα μου κάνει πολύ εντύπωση που μπορεί να είσαι μικρή αλλά έχεις πολλές γνώσεις και γενικά θέλεις να μάθεις.

 

Να σε καλά και καλή συνέχεια στην παρέα μας!!! \:D/ \:D/ \:D/

Ταρσούδης Γιώργος

Αλεξ/πολη

George Tarsoudis

Υπό κατασκευή / προσωρινό

http://lunarcaptures.wordpress.com/

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Αν μπορεις(μαλλον με καποιον ενηλικα συνοδο)να επισκευτεις το αστεροσκοπειο στην Πεντελη καποια Παρασκευη που θα εχει ξεναγηση για το κοινο( η επομενη ξεναγηση ειναι την Παρασκευη10Φεβρουαριου,στις 8 η ωρα το βραδυ) :D

Εκει ο αστρονομος Κος Ματσοπουλος θα σου εξηγησει οτι απορειες εχεις,και αν εχει καλο καιρο θα δεις μεσα απο το τηλεσκοπειο(αυτην την εποχη ο Κρονος ειναι φανταστικος).Μονο να ντυθεις πολυ ζεστα!!!

Η αστρονομια μας βοηθαει να κοιταμε ψηλα. www.astrotheory.gr :D
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Να συμπληρωσω στα παραπανω

Το site του αστεροσκοπειου ειναι¨www.noa.gr",τηλ.2106131247 :!:

Η αστρονομια μας βοηθαει να κοιταμε ψηλα. www.astrotheory.gr :D
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Eυχαριστώ πάρα πολύ ΠΑΠΑΣΩΤΗΡΙΟΥ ΛΕΩΝ.Επίσησ σε ευχαριστώ και για το site και για το τηλ. :D :D :cheesy: :cheesy:

ΩΣ ΠΟΤΕ ΘΑ ΖΟΥΜΕ ΣΤΗ ΓΗ ΑΣ ΠΑΜΕ ΚΑΙ ΣΤΟ

ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΝΑ ΖΟΥΜΕ ΣΤΟΥΣ ΠΛΑΝΗΤΕΣ

[-o< [-o< [-o< [-o<

 

ΦΙΛΙΚΑ

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!.

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Συνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Όροι χρήσης