Jump to content

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συγχαρητήρια Ανδρεα!!!

Σου ευχόμεθα καθε επιτυχία στο εργο σου απο ολους εμας τους φιλους του Astrovox!!!

Ο πλανήτης μας ειναι το λίκνο της ανθρωπότητας.Αλλα κανείς δεν περνάει ολη του τη ζωή στο λίκνο.

Κονσταντίν Εντουάρντοβιτς Τσιολκόφσκι.

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Μπράβο στον αρχηγό μας! Συγχαρητήρια! Ξέρετε τι συνειδητοποίησα και μου έκανε εντύπωση;

Ότι το site το ξεκίνησε όταν ήταν περίπου 20 χρονών. =D>

Γ.Μαργαρίτης:"Tα ίδια λέμε και μεις με τους έντεχνους μόνο που δεν τα λέμε μέσω Λαμίας.."

 

Celestron Nexstar 8se

SkyWatcher Heritage 130mm

Opticorn Porro 10x50

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Αντρέα συγχαρητήρια και κουράγιο για να συνεχίσεις το έργο που ανέθεσες στον εαυτόν σου.

Εσύ να βγεις και να αποκριθείς παρών στο παρελθόν σου.

 

Ρέα Γαλανάκη. Από το, Ελένη ή ο κανένας.

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Αγαπητέ Αντρέα ενα μεγάλο ευχαριστω που τόσα χρόνια συνεισφέρεις με το σημαντικό έργο σου στην ερασιτεχνική αστρονομία και που έχεις κάνει το astrovox αναπόσπαστο κομμάτι της ζωής μας. Πάντα άξιος!

“The fault, dear Brutus, is not in our stars, but in ourselves, that we are underlings.”

― William Shakespeare, Julius Caesar

 

ALBIREO OBSERVATORY

Αlbireoobservatory

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Μπράβο Ανδρέα! Το άξιζες!

SkyWatcher Esprit 100ED PRO Triplet

ASI183MM-C Pro | Canon EOS 100D

ZWO EFW 8x1,25'' w/ Baader LRGB HOS

ZWO OAG w/ ASI290MM Mini

SkyWatcher EQ6-R PRO w/ EQMOD

PegasusAstro Pocket Powerbox

Intel Compute Stick

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Μπράβο! Μπράβο μεγάλε! ΜΠΡΑΒΟ! \:D/ \:D/

 

e30.gif

"Μην κρατάτε τις πύλες του πνεύματος σας κλειδωμένες, αλλά ούτε και διάπλατα ανοιχτές" Τσαρλς Φορτ

:cheesy:

:cheesy:
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Πολλά συγχαρητήρια και από εμένα.

 

Το AstroVox και η Εταιρεία Αστρονομίας στην Πάτρα είναι 2 από τα πιο ενεργά όργανα που προωθούν την ερασιτεχνική αστρονομία. Και στα 2 ο κ. Ανδρέας παίζει πρωταγωνιστικό ρόλο και πραγματικά την βράβευση αυτή την άξιζε και με το παραπάνω.

 

Και πάλι συγχαρητήρια κ. Ανδρέα. =D>

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Συγχαρητηρια και απο μενα Κ. Αντρεα για την επιτυχια σας!!!!! :D :D

"Εγω =1÷γνώση

 

Όσο περισσότερη η γνώση τόσο μικρότερο το εγώ, όσο μικροτερη η γνώση, τόσο μεγαλύτερο το εγώ" Albert Einstein

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Σε αυτό εδώ το site οφείλω το 90% των γνώσεων που έχω αποκτήσει για την ερασιτεχνική αστρονομία και τον εξοπλισμό που χρειάζεται για το συγκεκριμένο χόμπι.

 

Σε ευχαριστούμε Ανδρέα και συγχαρητήρια.

Θεόδωρος Σπανός

 

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Συγχαρητήρια , ήμουν τυχερός να τον γνωρίσω απο κοντα οταν πρωτοξεκίνησα την αστρονομία.Ευχομαι και εις ανώτερα 👍🌍🚀🌌

Στεκόμαστε πάνω σε ώμους γιγάντων γι’αυτό μπορούμε και βλέπουμε μακριά

Issac Newton

 

# Κωνσταντίνος Βασιλόπουλος #

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Συγχαρητήρια !!!

Όπως θα ξέρουν και οι πιο "παλιοί" από εμένα, το χόμπυ μας δεν ήταν και πολύ δημοφιλές

στη χώρα μας. Τώρα βλέπω αρκετό κόσμο να ασχολείται και το ενθαρυντικό είναι ότι βλέπω

πολλά νέα παιδιά.

Σίγουρα το Astrovox έχει συμβάλει πάρα πολύ στη διάδοση αυτή.

Καλή συνέχεια στο έργο σου Ανδρέα!

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Σας ευχαριστώ πολύ όλους, όπως φυσικά και για τους φίλους από τη Σπάρτη για την τιμή που μου είχαν κάνει. Πάει κάποιος καιρός από τότε, αλλά είναι μια πολύ όμορφη ανάμνηση και σας ευχαριστώ που μου το θυμίσατε. Γενικότερα, σας ευχαριστώ γιατί και η δική μου ζωή εμπλουτίστηκε με όλες τις γνωριμίες που έκανα από το χώρο μας και τις όμορφες στιγμές που έχω ζήσει με πολλούς από εσάς, από κοντά ή διδικτυακά.
«I have loved the stars too fondly to be fearful of the night». Sarah Williams, The Old Astronomer
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Συγχαρητήρια Ανδρέα!

 

Η προσφορά σου στο χώρο της ερασιτεχνικής Αστρονομίας μέσα από το AstroVox είναι πραγματικά πολύ μεγάλη.

 

Αποτέλεσε για πολλούς από εμάς μια πολύ σημαντική πηγή πληροφοριών και γνώσεων, καθώς επίσης και ένα δίαυλο επικοινωνίας και ανταλλαγής απόψεων ...

 

Keep Walking!!!

“The Truth Is Out There”

 

"Stardust" Observatory - Chalkidiki

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Θερμά συγχαρητήρια και απο εμένα και καλή συνέχεια!Πιστεύω ότι όλοι οι φίλοι του ASTROVOX,αγαπητέ Ανδρέα,σε έχουμε βραβεύσει ήδη στην συνείδηση και την καρδιά μας!Ένα μεγάλο ευχαριστώ για την εξαιρετικά πολύτιμη βοήθεια που πήρα και παίρνω,σε πληροφορίες και απόψεις,είναι ευλογία αυτό το site για κάθε αρχάριο αλλά και προχωρημένο ερασιτέχνη αστρονόμο!Θεωρώ οτι χάρη σε σένα Ανδρέα,γίναμε μια μεγάλη ¨οικογένεια¨και το ASTROVOX το ¨σπίτι¨μας!

Ευχαριστώ και εύχομαι ό,τι καλύτερο για σένα!

Κώστας

"Δεν γνωρίζεις τίποτα,μέχρι να εξασκηθείς σε αυτό" Richard P.Feynman

"Πάσα επιστήμη χωριζομένη αρετής,πανουργία,ού σοφία φαίνεται" Πλάτων

Αλήθεια <=> Αγάπη[Ταπεινότητα[Δικαιοσύνη]]

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!.

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Συνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Όροι χρήσης