AstroVox :: Επισκόπηση Θ.Ενότητας - 10ο Πανελλήνιο Συνέδριο Ερασιτεχνικής Αστρονομίας - Κέρκυρα
Κεντρική σελίδα του AstroVox AstroVox
Η ερασιτεχνική αστρονομία στην Ελλάδα

Κεντρική ΣελίδαΚεντρική Σελίδα   FAQFAQ   ΑναζήτησηΑναζήτηση   Κατάλογος ΜελώνΚατάλογος Μελών    ΑστροφωτογραφίεςΑστροφωτογραφίες   ΕγγραφήΕγγραφή 
  ForumForum  ΑστροημερολόγιοΑστροημερολόγιο  ΠροφίλΠροφίλ   ΑλληλογραφίαΑλληλογραφία   ΣύνδεσηΣύνδεση 

Αστροημερολόγιο 
10ο Πανελλήνιο Συνέδριο Ερασιτεχνικής Αστρονομίας - Κέρκυρα
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2

Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    AstroVox Forum Αρχική σελίδα -> Ανακοινώσεις
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Τάσος ΒράτοληςOffline
Εξωγήινος
Άβαταρ

Ένταξη: 21 Σεπ 2008
Σύνολο δημοσιεύσεων: 2133
Τόπος: Αθήνα - Περιστέρι
Φύλο: Ανδρας
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 21/09/2017, ημέρα Πέμπτη και ώρα 10:42    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Να ρωτήσω, το πρόγραμμα του συνεδρίου πότε αναμένεται να ανακοινωθεί ακριβώς;

Είμαστε 1 μήνα πριν.

Επίσης γιατί γίνεται αυτό εδώ;

η προεγγραφή είναι διαθέσιμη έως 30 Σεπτεμβρίου 2017 και είναι 30 Ευρώ, ενώ μετά από αυτή την ημερομηνία θα ισχύσει η τιμή των 40 Ευρώ για την εγγραφή σας

Εγώ μπορεί να θέλω να πληρώσω την εγγραφή αρχές Οκτώβρη γιατί τότε πληρώνομαι από την δουλειά μου και τώρα να μην μπορώ..γιατί πρέπει να χάσω την αρχική τιμή; Είναι κάποιου είδους ποινή αν πληρώσουμε αρχές Οκτώβρη; d'oh! Confused

View user's profile Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα 
evansgOffline
Εξωγήινος
Άβαταρ

Ένταξη: 20 Ιούλ 2008
Σύνολο δημοσιεύσεων: 468
Τόπος: Αθήνα / Γύθειο Λακωνίας
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 21/09/2017, ημέρα Πέμπτη και ώρα 11:23    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τάσο σε όλα τα συνέδρια ανεξαρτήτου χώρας και αντικειμένου έτσι γίνεται. Υπάρχει "early bird price" και normal price. Έχει λογική μιας και για να βγούν τα έξοδα του συνεδρίου πρέπει να μαζευτούν χρήματα απο πρίν. Το να βάζεις μια τιμή λίγο πιο φτηνή προτρέπεις τον κόσμο να προπλήρώσει και να κάνει η οργανωτική επιτροπή τα κουμάντα της για την άρτια διεξαγωγή.
βολιωτηςOffline
Εξωγήινος
Άβαταρ

Ένταξη: 09 Αύγ 2005
Σύνολο δημοσιεύσεων: 3294
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 22/09/2017, ημέρα Παρασκευή και ώρα 11:06    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Για όσους μένουν κοντά στο Βόλο κι ενδιαφέρονται για το συνέδριο

http://www.astronomos.gr/archives/14817

astrovoxOffline
Εξωγήινος Πλανήτη Happy
Άβαταρ

Ένταξη: 18 Μάρ 2001
Σύνολο δημοσιεύσεων: 6912
Τόπος: Πάτρα
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 26/09/2017, ημέρα Τρίτη και ώρα 7:21    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δημοσιεύθηκε το συνοπτικό πρόγραμμα του συνεδρίου:

http://www.astrosynedrio-2017.gr/index.php/conference/schedule

Έως το τέλος της εβδομάδας αναμένουμε και το αναλυτικό.

ConstantinosOffline
Αστρόφιλος
Άβαταρ

Ένταξη: 31 Ιούλ 2002
Σύνολο δημοσιεύσεων: 98
Τόπος: Θεσσαλονίκη
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 26/09/2017, ημέρα Τρίτη και ώρα 15:53    Θέμα δημοσίευσης: Δημοσιεύθηκε το συνοπτικό πρόγραμμα του συνεδρίου: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ως ανοιχτή επιστολή....!
Δημοσιεύθηκε το συνοπτικό πρόγραμμα αλλά μόνο..Συνέδριο δεν θυμίζει..!
Θυμίζει περισσότερο εκδηλώσεις, που οργανώνουμε στον Όμιλο Φίλων Αστρονομίας, επειδή απευθυνόμαστε σε Φίλους της Αστρονομίας, με ομιλίες προσκεκλημένων, και παρουσιάσεις εντυπώσεων από διάφορες εξορμήσεις, με διάφορα....μιας ώρας;...διάρκειας Workshops!
Οι εισηγήσεις των Ερασιτεχνών αστρονόμων, περιορίζονται χρονικά στο τέταρτο της ώρας, για να γίνουν παρουσιάσεις και ομιλίες, που σε ένα κανονικό συνέδριο... Εάν εγκρίνονταν....Θα είχαν διάρκεια, μετά βίας, ενός τετάρτου, και όχι, μιας ή & μιάμισης ώρας.
Θεωρώ λογικό, το ότι, δεν έχει κάποιο ενδιαφέρον, πλην των εισηγήσεων, για έναν Ερασιτέχνη Αστρονόμο, και βεβαίως, αυτής της AΑVSO, που νομίζω θα μπορούσε να είναι η κύρια ομιλία του Συνεδρίου μας, μιας και απευθύνεται αποκλειστικά και σε ερασιτέχνες αστρονόμους!
Είναι λυπηρό, ανακαλύψεις και σπουδαίες παρατηρήσεις Ερασιτεχνών Αστρονόμων, να τίθενται στο περιθώριο του Συνεδρίου τους, για να γίνουν ομιλίες και παρουσιάσεις γενικού ενδιαφέροντος!
Η υποβάθμιση του συνεδρίου των ερασιτεχνών, (Που δυστυχώς, με πληγώνει, ως Ερασιτέχνη Αστρονόμο), επισφραγίζεται στην πόλη που ιδρύθηκε η Ερασιτεχνική αστρονομία στην Ελλάδα, με σύνθημα μάλιστα, "90 χρόνια Ερασιτεχνικής Αστρονομίας στην Ελλάδα".
Κύριοι, της οργανωτικής επιτροπής, το να ξοδέψει εν καιρώ κρίσης, ένας Ερασιτέχνης Αστρονόμος, ένα αρκετά σοβαρό ποσό, για να ακούσει ομιλίες και παρουσιάσεις που εν ευθέτω χρόνο, θα παρακολουθήσει και στον Σύλλογό του, ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΝΟΗΜΑ!!......Να ξοδευτεί;... Τις επαφές του θα τις κάνει στην Πανελλήνια Εξόρμηση, κάτω από σκοτεινό ουρανό, και με λίγο περισσότερο εξοπλισμό, εξ' αιτίας της προγενέστερης εξοικονόμησης..... Λόγω αποχής εκ του Συνεδρίου!
Αύτη την εικόνα, & άποψη, μετά λύπης, σχημάτισα, βλέποντας το συνοπτικό....πρόγραμμα!
Επιστροφή στην κορυφή
AXITSIOSOffline
Νέος
Ένταξη: 16 Δεκ 2012
Σύνολο δημοσιεύσεων: 1
Τόπος: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 26/09/2017, ημέρα Τρίτη και ώρα 18:57    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Κώστα, διάβασα με προσοχή όσα έγραψες.

Προσπαθώ από τα γραφόμενά σου να καταλάβω σε τι ακριβώς αναφέρεσαι. Υπήρχαν εισηγήσεις που αποκλείστηκαν, ενώ πληρούσαν προϋποθέσεις; Υπήρξε έλλειψη ενδιαφέροντος από την ερασιτεχνική κοινότητα; Υπάρχει κάποιο πρόβλημα με την οργανωτική ή επιστημονική επιτροπή;

Κάθε ένα από αυτά τα ερωτήματα (ή οποιαδήποτε άλλα θα μπορούσαν να προκύψουν) επιδέχονται ενδεχομένως διαφορετικού είδους απαντήσεις και είναι πολύ σημαντικό να είμαστε πιο συγκεκριμένοι. Από όσα γνωρίζω, οι φίλες και οι φίλοι οργανωτές από την Κέρκυρα (όσοι ήταν δυνατό να δραστηριοποιηθούν - και αυτό δεν είναι εύκολο και το γνωρίζεις καλά) έχουν κάνει μεγάλο αγώνα, εν μέσω χαλεπών καιρών, να εξασφαλίσουν μια αξιοπρεπή διεξαγωγή, κινητοποιώντας φορείς που δεν είναι όσο εμείς ευαισθητοποιημένοι στο να προσπαθήσουν να κατανοήσουν σε τι καλούνται να συνδράμουν. Το αν οι ερασιτέχνες ανά την Ελλάδα ανταποκρίθηκαν όπως φανταζόμασταν ότι θα γινόταν ή όχι, μάλλον πρέπει να απασχολήσει εμάς όλους. Επίσης, το αν η επιστημονική επιτροπή έκανε σωστά τη δουλειά της είναι ένα άλλο θέμα.

Πραγματικά, σε μια περίοδο που όλοι επαφιέμεθα στην καλή διάθεση των ελάχιστων πλέον ανθρώπων που, υποστηρίζοντας διοικητικά τα σωματεία μας, φροντίζουν - αναλώνοντας χρόνο, ενέργεια και πολλές φορές και υλικά μέσα - να τα κρατούν ζωντανά, είναι κρίμα να μην ξεκαθαρίζουμε τα πράγματα, ώστε να μην φαίνεται ότι απευθύνεται σ΄ αυτούς κριτική που ενδεχομένως δεν τους αναλογεί.
Επιστροφή στην κορυφή
View user's profile 
pilidaOffline
Νέος
Ένταξη: 11 Απρ 2009
Σύνολο δημοσιεύσεων: 1
Τόπος: Κερκυρα
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 26/09/2017, ημέρα Τρίτη και ώρα 19:58    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Με έκπληξη και ενδιαφέρον διάβασα το κείμενο (ως ανοικτή επιστολή το ονομάζει) του αστρόφιλου Κωνσταντίνου. Ως μέλος αστρονομικού συλλόγου απο το 1997, έχω παρευρεθεί σε όλα τα συνέδρια και τις Πανελλήνιες εξορμήσεις. Παράλληλα, ως μέλος της οργανωτικής επιτροπής του 10ου συνεδρίου, ωφείλω να πω πως τουλάχιστον "παραξενεύτηκα" με τις τοποθετήσεις που υπάρχουν στο κείμενο, οι οποίες μερικές φορές υπερβαίνουν τον όρο "καλόπιστη κριτική"...
Θα ήθελα να απαντήσω συγκεκριμμένα, για να μην υπάρξουν παρερμηνείες.
Αρχικά να πούμε πως πρόκειται μόνο για το συνοπτικό πρόγραμμα και όχι το αναλυτικό, που όπως μπορείται να δείτε στις ανακοινώσεις και είχε γραφεί στην ιστοσελίδα του συνεδρίου, θα ανακοινωθεί στις 30 Σεπτεμβρίου 2017.

Για όποιον θα κοιτάξει καθαρότερα το πρόγραμμα θα δεί ότι υπάρχουν τέσσερα διαφορετικά session -χωρισμένα ανα κατηγορία - με εισηγήσεις ερασιτεχνών αστρονόμων, με τον αριθμό τους να ανέρχεται στις δεκαέξι (16), όπως θα δείτε στο αναλυτικό πρόγραμμα. Ο χρόνος των workshop, είναι αυτός που ζητήθηκε...

Ο χρόνος που δόθηκε στους εισηγητές (15 λεπτά) είναι αυτός που ισχύει απο το πρώτο συνέδριο στο Βόλο (το 1999) και δεν έχει αλλάξει με ομόφωνη απόφαση των Δ.Σ. των συλλόγων. Ειδικές περιπτώσεις, έχουν υπάρξει, μετά απο συννενόηση και με απόφαση της επιστημονικής επιτροπής.

Συγχρόνως αισθάνομαι άβολα με την κριτική που γίνεται στους καλεσμένους ομιλητές - εγνωσμένους επιστήμονες -. Τόσο για τον γνωστό μας κ. Θανάση Οικονόμου που θα μας μιλήσει για το πρόγραμμα Cassini στο οποίο συμμετείχε, όσο και για τον κ. Μιχάλη Αγάθο που συμμετέχει στο πρόγραμμα LIGO και είναι στην ομάδα που ανακάλυψαν τα βαρυτικά κύματα. Πόσο μάλλον που θα έχει και ενδιαφέρουσα ανακοίνωση για τους ερασιτέχνες αστρονόμους. Να υπενθυμίσω πως σε όλα ανεξαιρέτως τα συνέδρια υπάρχουν ομιλίες καλεσμένων επιστημόνων.

Το θέμα της υποβάθμισης ή οχι των συνεδρίων μάλλον θα πρέπει να συζητηθεί εκτενέστερα απο όλους τους συμμετέχοντες, ιδιαίτερα όμως απο αυτούς που μοχθούν για τη διατήρηση του θεσμού.

Σίγουρα δεν μπορούμε να υποβάλλουμε σε κάποιον, που και πως θα επενδύσει τα χρήματά του και τον ελεύθερο χρόνο του, όμως ο θεσμός των συνεδρίων και των αστροεξορμήσεων, παράλληλα με την άοκνη προσπάθεια των συλλόγων έφερε την ερασιτεχνική αστρονομία την Ελλάδα στο σημείο να έχει 38 (!) συλλόγους απο πέντε που συμμετείχαν στο πρώτο συνέδριο.

Δεν θα ήθελα να απαντήσω στον χαρακτηρισμό αν θυμίζει συνέδριο ή όχι, ούτε στην αναφορά για τον τίτλο του συνεδρίου και την πόλη που γέννησε την ερασιτεχνική αστρονομία.

Εύχομαι καλόπιστες κριτικές και ενεργούς στους συλλόγους τους αστρόφιλους, ώστε να διαιωνίσουν και να αναβαθμίσουν κι άλλο την ποιότητα των συνεδρίων και των αστροεξορμήσεών μας, που παρά τις αντιξοότητες είναι υψηλή.
Επιστροφή στην κορυφή
View user's profile 
ConstantinosOffline
Αστρόφιλος
Άβαταρ

Ένταξη: 31 Ιούλ 2002
Σύνολο δημοσιεύσεων: 98
Τόπος: Θεσσαλονίκη
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 27/09/2017, ημέρα Τετάρτη και ώρα 10:14    Θέμα δημοσίευσης: Δημοσιεύθηκε το συνοπτικό πρόγραμμα του συνεδρίου: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

" -Spyros: 6 Ιουλίου · Facebook. Αζίζ Νεσίν, έφυγε σαν σήμερα το 1995.
Σώπα μη μιλάς!
Σώπα, μη μιλάς, είναι ντροπή, κόψ’ τη φωνή σου, σώπασε.
Επιτέλους κι αν ο λόγος είναι αργυρός η σιωπή είναι χρυσός.
Τα πρώτα λόγια που άκουσα από παιδί έκλαιγα, γέλαγα, έπαιζα μου λέγανε: «σώπα».
Στο σχολείο μου κρύψαν την αλήθεια τη μισή, μου λέγανε : «εσένα τι σε νοιάζει; Σώπα!»
Με φιλούσε το πρώτο κορίτσι που ερωτεύτηκα και μου λέγανε: «κοίτα μην πεις τίποτα, σσσσ….σώπα!»
Κόψε τη φωνή σου και μη μιλάς, σώπαινε. Και αυτό βάσταξε μέχρι τα είκοσι μου χρόνια.
Ο λόγος του μεγάλου η σιωπή του μικρού.
Έβλεπα αίματα στο πεζοδρόμιο, «Τι σε νοιάζει εσένα;», μου λέγανε, «θα βρεις το μπελά σου, σώπα».
Αργότερα φωνάζανε οι προϊστάμενοι «Μη χώνεις τη μύτη σου παντού, κάνε πως δεν καταλαβαίνεις, σώπα»
Παντρεύτηκα, έκανα παιδιά, η γυναίκα μου ήταν τίμια κι εργατική και ήξερε να σωπαίνει. Είχε μάνα συνετή , που της έλεγε «Σώπα».
Σε χρόνια δίσεκτα οι γονείς, οι γείτονες με συμβουλεύανε : «Μην ανακατεύεσαι, κάνε πως δεν είδες τίποτα. Σώπα»
Μπορεί να μην είχαμε με δαύτους γνωριμίες ζηλευτές, με τους γείτονες μας ένωνε όμως, το Σώπα.
Σώπα ο ένας, σώπα ο άλλος, σώπα οι επάνω, σώπα η κάτω, σώπα όλη η πολυκατοικία και όλο το τετράγωνο.
Σώπα οι δρόμοι οι κάθετοι και οι δρόμοι οι παράλληλοι. Κατάπιαμε τη γλώσσα μας.
Στόμα έχουμε και μιλιά δεν έχουμε.
Φτιάξαμε το σύλλογο του «Σώπα» και μαζευτήκαμε πολλοί, μία πολιτεία ολόκληρη, μια δύναμη μεγάλη ,αλλά μουγκή!
Πετύχαμε πολλά,φτάσαμε ψηλά, μας δώσανε παράσημα, τα πάντα κι όλα πολύ. Εύκολα , μόνο με το Σώπα.
Μεγάλη τέχνη αυτό το «Σώπα».
Μάθε το στη γυναίκα σου, στο παιδί σου, στην πεθερά σου κι όταν νιώσεις ανάγκη να μιλήσεις ξερίζωσε τη γλώσσα σου και κάν’την να σωπάσει.
Κόψ’την σύρριζα. Πέτα την στα σκυλιά.
Το μόνο άχρηστο όργανο από τη στιγμή που δεν το μεταχειρίζεσαι σωστά.
Δεν θα έχεις έτσι εφιάλτες , τύψεις κι αμφιβολίες.
Δε θα ντρέπεσαι τα παιδιά σου και θα γλιτώσεις από το βραχνά να μιλάς , χωρίς να μιλάς να λες «έχετε δίκιο,είμαι σαν κι εσάς».
Αχ! Πόσο θα ‘θελα να μιλήσω ο κερατάς
και δεν θα μιλάς , θα γίνεις φαφλατάς , θα σαλιαρίζεις αντί να μιλάς .
Κόψε τη γλώσσα σου, κόψ’την αμέσως.
Δεν έχεις περιθώρια. Γίνε μουγκός.
Αφού δε θα μιλήσεις , καλύτερα να το τολμήσεις
Κόψε τη γλώσσα σου.
Για να είμαι τουλάχιστον σωστός στα σχέδια και στα όνειρά μου ανάμεσα σε λυγμούς και σε παροξυσμούς κρατώ τη γλώσσα μου, γιατί νομίζω πως θα’ρθει η στιγμή που δεν θα αντέξω και θα ξεσπάσω και δεν θα φοβηθώ και θα ελπίζω και κάθε στιγμή το λαρύγγι μου θα γεμίζω με ένα φθόγγο , με έναν ψίθυρο , με ένα τραύλισμα , με μια κραυγή που θα μου λέει:
ΜΙΛΑ!…."_
Λυπάμαι Σπύρο, για αυτά που γράφεις.....!! Δημιούργησα ως συντονιστής στον Ο.Φ.Α. Ομάδα Παρατηρήσεων Ερασιτεχνών Αστρονόμων, πριν από το 1ο Συνέδριο Συνέδριο στον Βόλο, όπου την παρουσίασα ως εισηγητής. Ήσουνα και εσύ εκεί! Για τα υπονοούμενα για τους καθηγητές τι να πώ;; Έλεος!!!! Κάνεις πως δεν καταλαβαίνεις; Λυπάμαι πραγματικά που θέλεις να είσαι υπεράνω καλόπιστης κριτικής!! Σε παρακαλώ μην προσπαθείς άλλο...να με βάλεις στην θέση μου!!! Είμαι Ερασιτέχνης Αστρονόμος πριν από τον Ο.Φ.Α. και το 1997!
Μετά τιμής Θεοδωρίδης Κωνσταντίνος
Ερασιτέχνης Αστρονόμος.
Επιστροφή στην κορυφή
astrovoxOffline
Εξωγήινος Πλανήτη Happy
Άβαταρ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 01/10/2017, ημέρα Κυριακή και ώρα 10:37    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ανακοινώθηκε το πλήρες πρόγραμμα του συνεδρίου. Διαθέσιμο εδώ:

http://www.astrosynedrio-2017.gr/index.php/conference/schedule

astrovoxOffline
Εξωγήινος Πλανήτη Happy
Άβαταρ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 15/10/2017, ημέρα Κυριακή και ώρα 20:48    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Συνημμένη η τελική αφίσα του συνεδρίου.

Επίσης μπήκαν και μερικές ακόμα πινελιές στο πρόγραμμα: http://www.astrosynedrio-2017.gr/index.php/conference/schedule

_τελικη.jpg
 Περιγραφή:
 Μέγεθος αρχείου:  1.71 MB
 Διαβάστηκε:  14 φορές

_τελικη.jpg

astrovoxOffline
Εξωγήινος Πλανήτη Happy
Άβαταρ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 23/10/2017, ημέρα Δευτέρα και ώρα 9:28    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το συνέδριο ήταν άκρως επιτυχημένο. Συγχαρητήρια στην ομάδα της Αστρονομικής Εταιρείας Κέρκυρας που έδωσαν τον καλύτερό τους εαυτό!

Image 20828

Στέφανος ΣοφολόγηςOffline
Εξωγήινος
Άβαταρ

Ένταξη: 01 Ιούν 2004
Σύνολο δημοσιεύσεων: 2287
Τόπος: Λάρισα
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 23/10/2017, ημέρα Δευτέρα και ώρα 13:14    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Είχε συμμετοχή, παλμό, ενδιαφέρουσες εισηγήσεις και όμορφο κλίμα! Συγχαρητήρια και πάλι στους διοργανωτές.
View user's profile 
astrovoxOffline
Εξωγήινος Πλανήτη Happy
Άβαταρ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 16/11/2017, ημέρα Πέμπτη και ώρα 10:57    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Διαθέσιμα για κατέβασμα τα πρακτικά του συνεδρίου:

https://drive.google.com/file/d/0Bw2ZWrAaZsMkTHd4WW1Qa2ozcGEyRWt2a1dzLVd3YlJuMWlz/view

καθώς και ένας αριθμός φωτογραφιών από το συνέδριο:
http://www.astrosynedrio-2017.gr/index.php/conference/photo-gallery

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    AstroVox Forum Αρχική σελίδα -> Ανακοινώσεις Όλες οι Ώρες είναι UTC + 2
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2
Σελίδα 2 από 2

Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δε μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία σε αυτό το forum
Μπορείτε να κατεβάζετε αρχεία σε αυτό το forum

Βασισμένο στο phpBB. Η συμμετοχή στο AstroVox βασίζεται στους εξής όρους χρήσης