Jump to content

Αστροπαρατήρηση Στον Πύργο Ηλείας.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είμαι νέος στην Αστροπαρατήρηση και ψάχνω φίλους με παρόμοια ενδιαφέροντα ώστε να ανταλλάξουμε γνώσεις και εντυπώσεις .Η περιοχή που κατοικώ είναι ο Πύργος Ηλείας.Αν κάποιος μένει κοντά ας επικοινωνήσει .Ευχαριστώ.
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Καλησπέρα

Έχω ένα εξοχικό σε ένα χωριό κοντά στην Ανδρίτσαινα. Ο ουρανός εκεί είναι σχεδόν σαν τον ουρανό του Πάρνωνα αλλά μέχρι στιγμής δεν τον έχω αξιοποιήσει. Επειδή τον τελευταίο καιρό ασχολούμαι εκτός από την αστροφωτογράφιση και με την αστροπαρατήρηση θα χαρώ αν μπορέσω να σε βοηθήσω σε οτιδήποτε χρειαστείς.

“The fault, dear Brutus, is not in our stars, but in ourselves, that we are underlings.”

― William Shakespeare, Julius Caesar

 

ALBIREO OBSERVATORY

Αlbireoobservatory

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Όταν θα βρίσκεσαι στα μέρη της Ηλείας , επικοινώνησε μαζί μου μήπως και μπορέσουμε να βρεθούμε να στήσουμε τηλεσκόπια παρέα.Το ζητούμενο είναι να δημιουργήσουμε έναν πυρήνα φίλων της αστροπαρατήρησης στην περιοχή για να μπορέσουμε να ευαισθητοποιήσουμε όλο και περισσότερους ανθρώπους σε αυτό το χόμπυ.Σε ευχαριστώ για την προσφορά σου και αν θέλεις να επικοινωνήσεις μαζί μου μπορείς να με καλέσεις στο 6983510259.Καλημέρα
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Κριμα και δεν το ηξερα να σε παρω χθες για παρατηρηση στο βουνο του Κατάκολου! :cheesy:

 

Καλως μας ηρθες φιλε,Πυργο μενω,θα σου στειλω μνμ σήμερα-αύριο για να τα πουμε κ από κοντα!

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

  • 2 έτη αργότερα...

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!.

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Συνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Όροι χρήσης