Jump to content

Η ιστοσελίδα μου (ελπίζω να έχει ενδιαφέρον)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ξεκίνησα δοκιμαστικά την ιστοσελίδα μου astrotheory.gr με θέμα την θεωρητική αστρονομία, και σιγά- σιγά ανεβάζω σχετικά κείμενα. Περιμένω εντυπώσεις.:D
Η αστρονομια μας βοηθαει να κοιταμε ψηλα. www.astrotheory.gr :D
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Λεωνίδα συγχαρητήρια για την εξαιρετική δουλειά που έχεις κάνει. Είμαστε σίγουροι πως θα κρατάς αμείωτο το ενδιαφέρον μας. :D :D
Ο ΣΚΥΛΟΣ ΤΩΝ ΑΣΤΡΩΝ
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

:D Ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια. Πρέπει να ετοιμάσω τα περίπου 25 κείμενα που έχω να ανεβάσω, και ακόμα παλεύω με το πως ανεβάζει κανείς pdf σε ιστοσελίδα (σε συννενόηση με την webnode)! Η πλήρης διεύθυνση είναι http://cms.astrotheory.webnode.gr/.
Η αστρονομια μας βοηθαει να κοιταμε ψηλα. www.astrotheory.gr :D
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Συγχαρητηρια Λεωνίδα.

Πιστευω οτι μεσα απο την ιστοσελίδα σου ολοι θα μάθουμε περισσότερα για την θεωρητική αστρονομία

οπως μαθαινουμε και απο τις αναρτησεις σου στο Astrovox που πρεπει να τις μαζεψεις οπως το ειχαμε συζητησει.

Και παλι ΜΠΡΑΒΟ!!!!

Ο πλανήτης μας ειναι το λίκνο της ανθρωπότητας.Αλλα κανείς δεν περνάει ολη του τη ζωή στο λίκνο.

Κονσταντίν Εντουάρντοβιτς Τσιολκόφσκι.

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Συγχαρητήρια κι από μένα. Επειδή το "κατέχω το άθλημα", λόγω δουλειάς, ό,τι χρειαστείς, μη διστάσεις να μου στείλεις pm να δω πως μπορώ να σε βοηθήσω!!
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

:D Ευχαριστώ πολύ, αν κάτι δεν σας πάει καλά στην ιστοσελίδα, πείτε μου. Τελικά έβαλα τα pdf, και από ότι δοκίμασα, λειτουργεί το σύστημα.
Η αστρονομια μας βοηθαει να κοιταμε ψηλα. www.astrotheory.gr :D
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Εγώ δεν μπορώ να μπω. Πληκτρολογώ astrotheory.gr και στην καλύτερη περίπτωση μου βγάζει την παρούσα συζήτηση.

Αν πάλι μπω στον δεσμό που ανήρτησες μου ζητά κωδικούς και εγράφη. Δεν γίνεται να γίνει κάτι πιο απλό;

Εσύ να βγεις και να αποκριθείς παρών στο παρελθόν σου.

 

Ρέα Γαλανάκη. Από το, Ελένη ή ο κανένας.

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Τελικά το σωστό πρέπει να είναι το www.astrotheory.gr. Αυτό μου προτείνεται για να μπει κανείς στην ιστοσελίδα
Η αστρονομια μας βοηθαει να κοιταμε ψηλα. www.astrotheory.gr :D
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Εξαιρετική δουλειά, καλοδουλεμένο περιεχόμενο, ωραία δομή στο site!

 

Η μοναδική έλλειψη που μπορώ να διακρίνω είναι ότι δεν υπάρχει αναφορά πηγών, βιβλιογραφίας και εικονογράφησης στα pdf. Επίσης, θα βοηθούσε η χρήση ενός ενιαίου τύπου παρουσίασης και γραμματοσειράς: στα αρχεία pdf μια καλύτερη σελιδοποίηση και χρήση ενιαίας γραμματοσειράς, ενώ στη webική μορφή των κειμένων, μικρότερο μέγεθος γραμματοσειράς και προσαρμογή των εικόνων και σχεδιαγραμμάτων.

 

Μπορεί αυτές οι παρατηρήσεις να φαίνονται επουσιώδεις, αλλά είναι σημεία που μπορεί να αναδείξουν μια εξαιρετική δουλειά όπως αυτή που έχεις κάνει! Δεν έχει νόημα να γράφεις διαμάντια αν δεν παρουσιάζονται με τρόπο που να λάμπουν: ευανάγνωστα και με βιβλιογραφική βάση που μπορεί να ελεγχθεί.

 

Και πάλι πολλά συγχαρητήρια για την προσπάθειά σου!

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

:D Ευχαριστώ, θα γίνουν όλα μόλις ολοκληρωθεί!
Η αστρονομια μας βοηθαει να κοιταμε ψηλα. www.astrotheory.gr :D
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Επιτέλους. Τώρα μπορώ να μπω κι εγώ! :)

Συγχαρητήρια κι από εμένα φίλε Λεωνίδα. Πραγματικά πολύ καλή και τεράστια σε μέγεθος δουλειά.

Συμφωνώ με τις παρατηρήσεις του Ηλία. Βέβαια η δουλειά είναι κολοσσιαία. Αλλά χειμώνας και βαρύς προμηνύεται και ευνοεί την αστρονομία γραφείου η οποία ναι μεν δεν είναι τόσο συναρπαστική όσο η αστρονομία πεδίου, αλλά όπως και να το κάνεις είναι απείρως προτιμότερη από αυτήν του καναπέ. Το μεγαλύτερο δε προτέρημα της είναι ότι μπορείς και την μοιράζεσαι. Καλό κουράγιο και καλή συνέχεια.

Εσύ να βγεις και να αποκριθείς παρών στο παρελθόν σου.

 

Ρέα Γαλανάκη. Από το, Ελένη ή ο κανένας.

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

:D. Την αλλη εβδομαδα θα μπορεσω να συνεχισω την ενημερωση. Πραγματι βοηθανε οι χειμωνιατικες νυχτες, αν το επιτρεψει η Ανδρομεδα! ( εννοω την κορη μου)
Η αστρονομια μας βοηθαει να κοιταμε ψηλα. www.astrotheory.gr :D
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Πολύ καλό, πολύ καλή δουλειά. Ανυπομονώ να το δω ολοκληρωμένο :cheesy:

"Μην κρατάτε τις πύλες του πνεύματος σας κλειδωμένες, αλλά ούτε και διάπλατα ανοιχτές" Τσαρλς Φορτ

:cheesy:

:cheesy:
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

  • 6 μήνες αργότερα...
:D Να σας ενημερώσω ότι η ιστοσελίδα μου www.astrotheory.gr περιέχει πλέον πολλά εξειδικευμένα κείμενα αστρονομίας σε μορφή PDF, αστρονομικά νέα του μήνα (αυτά τα βλέπετε και στο φορουμ), αλλά και αρκετές παρουσιάσεις σε μορφή PP. Αν και δεν έχω το απαραίτητο ελεύθερο χρόνο, πιστεύω ότι η ιστοσελίδα εξελίσσεται σε κάτι χρήσιμο και αξιόλογο.
Η αστρονομια μας βοηθαει να κοιταμε ψηλα. www.astrotheory.gr :D
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Λεωνίδα μπράβο σου. Πολύ καλή δουλειά έχεις κάνει. Γενικά έχω χαθεί απ το φόρουμ και δεν το είχα δει. Μπήκε στα αγαπημένα μου :wink: :wink:
Με εκτίμηση Παναγιώτης Φωτεινέας
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Συγχαρητήρια και πάλι για το κόπο σου και την υπομονή σου. Τέτοιες σελίδες είναι όαση μπροστά στη σαπίλα που υπάρχει στο διαδίκτυο.
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Θερμά συγχαρητήρια και απο μένα!Τέτοιες προσπάθειες συμβάλλουν σημαντικά στην εκλαΐκευση της Αστρονομίας στην χώρα μας!Σημαντικές και οι δημοσιεύσεις σου-στο ίδιο πνεύμα-εδώ στο astrovox!

Φιλικά-Κώστας

"Δεν γνωρίζεις τίποτα,μέχρι να εξασκηθείς σε αυτό" Richard P.Feynman

"Πάσα επιστήμη χωριζομένη αρετής,πανουργία,ού σοφία φαίνεται" Πλάτων

Αλήθεια <=> Αγάπη[Ταπεινότητα[Δικαιοσύνη]]

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

:D Ευχαριστώ, η εκτίμησή σας είναι πολύ σημαντική για μένα
Η αστρονομια μας βοηθαει να κοιταμε ψηλα. www.astrotheory.gr :D
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!.

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Συνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Όροι χρήσης