Jump to content

μάθημα αστρονομίας!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα ! Ειμαι νέος στην αστρονομία και έχω αντιμετωπισει και εγώ κάποιες δυσκολίες και εμπόδια. Φαντάζομαι οτι με διαβασμα και δουλειά σιγα σιγα θα γίνομαι καλήτερος. Μου ήρθε στο μυαλό λοιπών ( παρεπιπτόντος μου το πρότηναν και απο εδω ατομα) αν ενδιαφέρεται κανένας και έχει όρεξη και χρόνο να μου δείξει κάποια βασικά πράγματα όσον αφορα το τηλεσκόπιο και την παρατήρηση ή να μαζευτούνε κάποια άτομα της ίδιας κατάστασης με εμένα, να είναι παρεΐστικο βρε παιδί μου. Εγώ απο την άλλη μπορώ να φτιάξω για αυτόν σαν ένα μικρό ευχαριστώ για τον κόπο του ένα καφάσι μπύρες οποιας δίποτε γεύσης και αρώματος ... φτιάχνω την δικιά μου μπύρα πολλα χρόνια τώρα και είμαι καλός σε αυτό οπότε πιστέυω θα είναι ένα καλό δώρο ... :P

Με λένε Αχιλλεα και μένω στο ηράκλειο Κρήτης και ανα τακτά χρονικά διαστήματα πηγεοέρχομαι αθήνα

όποιος ενδιαφέρεται για την προσφορά μου θα χαρώ να μιλήσω μαζί του !

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

ΚΑΛΗΜΈΡΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΉΣΩ. ΤΗΛ. 6944354768

Φίλοι καλώς ορίσατε εις τον δικό μου χώρο

και την καρδιά μου ολόψυχα σας την εκάνω δώρο .LAKIS

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Γεια σου Αχιλλέα,

Στην Κρήτη υπάρχουν δύο σύλλογοι αστρονομίας o Σύλλογος φίλων αστρονομίας Κρήτης (ΣΦΑΚ) και η Αστρονομική Ομάδα Φοιτητών του Πανεπιστημίου Κρήτης στο ηράκλειο.

Η αστρονομική ομάδα κατά τη διάρκεια του ακαδημαϊκού έτους (από αρχές Οκτώβρη) κάνει εβδομαδιαίες συναντήσεις στο χώρο του πανεπιστημίου (ηράκλειο) που περιλαμβάνουν παρουσιάσεις, συζητήσεις, παρατήρηση με τα τηλεσκόπια της ομάδας και μικρά απλά project αστρονομίας.

http://astro.culture.uoc.gr

Αλλά και νωρίτερα από τον Οκτώβριο φυσικά μπορείς να έρθεις σε επαφή μαζί μας..

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!.

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Συνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Όροι χρήσης