Jump to content

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπέρα σε όλους

Το αλλο ΣΚ θα βρεθω εδω

 

https://www.google.gr/maps/place/%CE%92%CE%B1%CE%BB%CF%84%CE%B5%CF%83%CE%B9%CE%BD%CE%AF%CE%BA%CE%BF+220+10/@37.7025311,22.0983472,3953m/data=!3m1!1e3!4m5!3m4!1s0x136071b56ba5c00d:0x4d20d694dced0aad!8m2!3d37.7047702!4d22.0972691

 

Ελπιζω ο καιρος να ειναι καλος και να μας αφησει να κανουμε παρατηρηση ..θα εχω μαζι μου το heritage130p( τον σουγια που λέω ) ..

 

Υπαρχει πιθανοτητα να δω καποιο αντικειμενο βαθεως ουρανου δεν εχω ξαναπαει στην περιοχη εκει

Και αν ναι τι θα μπορουσα να ψαξω με αυτο το τηλεσκοπιο αυτην την περιοδο

 

Ευχαριστώ εκ των προτερων

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Χρήστο το Βαλτεσίνικο είναι όμορφο χωριό, ωστόσο βράδυ δεν έχω μείνει για να σου πώ τι παίζει. Δες εδώ: www.lightpollutionmap.info. Μπροστά απο την εκκλησία των Αγ. Θεοδώρων έχει μια πλατεία πραγματικό μπαλκόνι...εκεί ίσως βολεύει. Εναλλακτικά δοκίμασε στα υψώματα που υπάρχουν εντός του χωριού. Ειδάλλως πρέπει να βγείς εκτός και αν θυμάμαι καλά απο την νότια έξοδο του χωριού είναι όλο στροφές και με πολύ λίγη θέα. Πάντως η κεντρική ταβέρνα έχει γερά...κοψίδια... \:D/
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Χρήστο δεν θα έχει καλό καιρό και αν βρεις ξαστεριά θα έχει πολύ υγρασία. Με το 130 μπορείς να δεις λίγους στόχους, μάλλον το σφαιρωτό σμήνος του Ηρακλή και την Ανδρομέδα. Μην κάνεις τον κόπο να βγεις μακριά από το χωριό, δεν αλλάζει κάτι. Πήγαινε σε ένα σκοτεινό μέρος και απάγκιο. Θα κάνει κρύο!
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Με το 130 μπορείς να δεις λίγους στόχους
Μια χαρά πολλούς στόχους μπορεί να δει με το 5άρι. Βλέπαμε 5αρια τηλεσκόπια και στον ύπνο μας..

 

Από τη ταράτσα μου στην Αθήνα έχω δει PHO με το heritage.

Δημήτρης Καπετανάκης

CGCG108-138:

Mag 15.5v, να τ''αφήσω;

Πολλά τα mag Άρη!

 

Το flickr μου

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!.

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Συνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Όροι χρήσης