Jump to content

ΠΩΛΕΙΤΑΙ: Skywatcher Skymax 180 Pro


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα σας,

 

Με μεγάλη μου λύπη θα πρέπει να αποχωριστώ το αγαπημένο μου τηλεσκόπιο, λόγω αναβάθμισης εξοπλισμού. Το τηλεσκόπιο είναι σε υπερ-άριστη κατάσταση με μηδαμινή σκόνη, φυλαγμένο πάντα εντός οικίας. Όσοι έχετε παλαιότερα αγοράσει εξοπλισμό από εμένα θα ξέρετε για την σχολαστικότητα μου στην συντήρηση όλων των αστρονομικών υλικών μου και τηλεσκοπίων.

 

Στην αρχική του συσκευασία, αγορασμένο από το πλανητάριο Θεσσαλονίκης.

 

Δυνατότητα αποστολής δεν υπάρχει.

 

Παραλαβή από το σπίτι μου Περιστέρι, για να διαπιστωθεί και η άριστή κατάσταση του.

 

Τηλέφωνο: 6977456030

 

Τιμή: 800 €

 

 

Λίγα λόγια για το τηλεσκόπιο: Το τηλεσκόπιο είναι άριστο από όλες τις πλευρές τις αστρονομικής παρατήρησης, πλανητικής και βαθέως ουρανού. Κατατάσσετε αξίως στην κατηγορία των τηλεσκοπίων με την ονομασία “Planet Killers” με υψηλό contrast, μαύρισμα του background του ουρανού, σε περιοχές με φωτορύπανση όπως ή Αθήνα. Στην παρατήρηση βαθέως ουρανού παρά το μικρό του πεδίο, χωρά χορταστικά 100 από τα 110 messier. Όσον αφορά την Σελήνη η παρατήρηση είναι μια αξέχαστή εμπειρία που συναντάς μόνο σε ακριβά μοντέλα μεγάλων αποχρωματικών. Στην φωτογράφιση πλανητών, και την καταγραφή πλανητικών φαινομένων με τα οποία ασχολήθηκα συστηματικά, σας παραθέτω παρακάτω μερικές από τις καλύτερες φωτογραφίες μου για την κρίση σας.

 

https://www.planitario.gr/maksutov-180-pro-optikos-swlhnas.html

Mak180Pro.thumb.jpg.fc381536e7c41511b90c1241a7773b0a.jpg

IMG_20181203_182006.thumb.jpg.e8a9df1c749431c403aa0ef1594ec107.jpg

LoginImage.png

The goal of planetary imaging is not to acquire beautiful images, but to capture useful scientific data !

https://www.e-astronomer.com - Ιωάννης Α. Μπούχρας

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 1 μήνα αργότερα...
  • 1 μήνα αργότερα...

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!.

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Συνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Όροι χρήσης