Jump to content

Ευχαριστήριο


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καταρχάς θέλω να σας ευχαριστήσω όλους για τις πληροφορίες που βρήκα μέσα σε αυτό το φόρουμ,

μου έχετε ήδη απαντήσει 100αδες ερωτήσεις τους τελευταίους μήνες χωρίς καν να χρειαστεί να τις ρωτήσω.

Όλα ξεκίνησαν από μια αγορά ενός 70/700 sky watcher για την μικρή μου κόρη.

Οι πρώτες μας εικόνες ήταν αρκετές για να θέλω ακόμα περισσότερο.

Παρακολουθώντας το φόρουμ αναβάθμισα τον εξοπλισμό μου με ένα sky watcher dob 8’.

Με τον καιρό μαζευτήκαμε 3 άτομα που βγαίνουμε για παρατήρηση , όλοι αρχάριοι .

Έχουμε έδρα στην Σαντορίνη οπότε είναι δύσκολο να πάμε σε κάποια εξόρμηση συλλόγου.

Το πρώτο κομμάτι του μηνύματος είναι το σημαντικότερο και είναι το ευχαριστήριο..

Το δεύτερο είναι να κάνουμε μια δημόσια ανάρτηση μήπως υπάρχει κάποιος ακόμα στο νησί να ασχολείται με το χόμπι (ή έστω να ενδιαφέρετε για αυτό), και να θέλει παρέα.

Και το τρίτο είναι να θέσουμε το τηλεσκόπιο μας στην διάθεση των μελών του φόρουμ που θα επισκεφτούν το νησί.

Θα χαρούμε πολύ να σας συναντήσουμε και να κλέψουμε και άλλη από την γνώση σας και την εμπειρία σας στο χόμπι.

Ευχαριστώ Νίκος.

“Matters of great concern should be treated lightly.” Master Ittei commented, “Matters of small concern should be treated seriously.”

― Yamamoto Tsunetomo, Hagakure

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Αγαπητέ Νίκο,

είναι πολύ ευχάριστο να διαβάζουμε ότι μπορείτε και μοιράζεστε τη χαρά της ερασιτεχνικής παρατήρησης στο μικρό και πανέμορφο νησί σας. Κάπως έτσι, με μικρές παρέες, ξεκινήσαμε όλοι να οργανωνόμαστε στον τόπο μας, είτε ως ομάδες, είτε τελικά ως σύλλογοι. Εύχομαι να προοδεύσετε όσο επιθυμείτε και η Σαντορίνη να έχει πάντα καθαρούς και σκοτεινούς ουρανούς!

Όσο για τα μέλη του astrovox, η 20ετής πορεία του φόρουμ δείχνει ότι χαίρονται να παίρνουν και δίνουν βοήθεια, διαδίδοντας αβίαστα ένα από τα πιό ομορφα και γοητευτικά χόμπυ!

"Πως να σωπάσω μέσα μου την ομορφιά του κόσμου; ..." Κώστας Κινδύνης

"Με το λύχνο του άστρου στους ουρανούς εβγήκα, στο αγιάζι των λειμώνων, στη μόνη ακτή του κόσμου..." Οδυσσέας Ελύτης

www.a-polaris.org

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Καταρχάς θέλω να σας ευχαριστήσω όλους για τις πληροφορίες που βρήκα μέσα σε αυτό το φόρουμ,

μου έχετε ήδη απαντήσει 100αδες ερωτήσεις τους τελευταίους μήνες χωρίς καν να χρειαστεί να τις ρωτήσω.

Όλα ξεκίνησαν από μια αγορά ενός 70/700 sky watcher για την μικρή μου κόρη.

Οι πρώτες μας εικόνες ήταν αρκετές για να θέλω ακόμα περισσότερο.

Παρακολουθώντας το φόρουμ αναβάθμισα τον εξοπλισμό μου με ένα sky watcher dob 8’.

Με τον καιρό μαζευτήκαμε 3 άτομα που βγαίνουμε για παρατήρηση , όλοι αρχάριοι .

Έχουμε έδρα στην Σαντορίνη οπότε είναι δύσκολο να πάμε σε κάποια εξόρμηση συλλόγου.

Το πρώτο κομμάτι του μηνύματος είναι το σημαντικότερο και είναι το ευχαριστήριο..

Το δεύτερο είναι να κάνουμε μια δημόσια ανάρτηση μήπως υπάρχει κάποιος ακόμα στο νησί να ασχολείται με το χόμπι (ή έστω να ενδιαφέρετε για αυτό), και να θέλει παρέα.

Και το τρίτο είναι να θέσουμε το τηλεσκόπιο μας στην διάθεση των μελών του φόρουμ που θα επισκεφτούν το νησί.

Θα χαρούμε πολύ να σας συναντήσουμε και να κλέψουμε και άλλη από την γνώση σας και την εμπειρία σας στο χόμπι.

Ευχαριστώ Νίκος.

 

Καλησπέρα.

Η καταγωγή μου είναι από το Κοντοχώρι και μένω τα καλοκαίρια στον Έξω Γυαλό.

Θα χαρώ να τα πούμε κάποια στιγμή.Δυστυχως ο εξοπλισμός μου είναι στην Μεγ.Βρετανία όπου μένω και μόνιμα προς το παρόν αλλά μπορούμε να πιούμε μπυρίτσα :)

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Ozzi φυσικά και να επικοινωνήσεις, όταν έρθεις, για να κανονίσουμε.

Έκτος από το προσωπικό μήνυμα στο φόρουμ έχω φροντίσει είναι ορατό και το mail μου για όποιον θέλει να επικοινωνήσει.

 

Στέφανε τον Δεκέμβριο επισπεύτηκα την Λάρισα και το αστεροσκοπείο της Γιάννουλης.

Είχα σκοπό να επικοινωνήσω με τον τοπικό σύλλογο αλλά δεν το έκανα λόγο της χιονόπτωσης εκείνων των ήμερων.

Ελπίζω στο επόμενο ταξίδι να πετυχω κάποια δραστηριότητα του συλλόγου της Λάρισας.

“Matters of great concern should be treated lightly.” Master Ittei commented, “Matters of small concern should be treated seriously.”

― Yamamoto Tsunetomo, Hagakure

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Νίκο, καλώς να ξαναέρθεις! Μη διστάσεις να επικοινωνήσεις μαζί μας έγκαιρα!

Το e-mail του ομίλου μας είναι: apolariss@gmail.com

"Πως να σωπάσω μέσα μου την ομορφιά του κόσμου; ..." Κώστας Κινδύνης

"Με το λύχνο του άστρου στους ουρανούς εβγήκα, στο αγιάζι των λειμώνων, στη μόνη ακτή του κόσμου..." Οδυσσέας Ελύτης

www.a-polaris.org

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!.

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Συνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Όροι χρήσης