Jump to content

Αστρονομικοί ρυθμοί στην πιθανότητα ελέγχου και της σκέψης;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φίλοι

μόλις διάβασα το πρόσφατο παρακάτω άρθρο, αναρωτήθηκα αν υπάρχει πολύ ακόμα μέλλον στην αυτοδιάθεση της σκέψης μας....

 

http://www.in.gr/news/article.asp?lngEntityID=694684&lngDtrID=252

 

ΣΗΜΕΙΩΣΗ : Η ανάπτυξη έγινε στο ινστιτούτο βιοχημείας Max-Planck :!: :!: :!:

Οποιαδήποτε σχέση με γνωστά πρόσωπα είναι απολύτως τυχαία ή συμπτωματική... :wink:

καλό είναι όμως να φυλαγόμαστε και λίγο... :mrgreen:

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Εγω παντα το ελεγα,αλλα δεν με πιστεψε ποτε κανεις..........

ο ROBOCOP ηταν αληθινος \:D/

 

Παντως ζουμε στον αιωνα των μεγαλων αλαγων,το τι ακομη θα δουμε ειναι γραμμενο μονο στα αστρα :cheesy:

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Σοβαρά τώρα, εμένα όλα αυτά με τρομάζουν... Δηλαδή είναι πολύ εύκολο μετά από κάποια χρόνια με πρόσχημα το καλό μας, την υγιεία μας και δεν ξέρω και τί άλλο, να καταντήσουμε κινούμενα υποκείμενα που σκέφτονται και πράττουν κάτω από εντολές τρίτων. :x :x

 

Και το χειρότερο από όλα είναι η πλύση εγκεφάλου που θα υποστούμε, έτσι ώστε να μας αρέσει κιόλας!!! :frown: :frown:

 

Είναι μετά να ανησυχείς ή δεν είναι;;;; :-s :-s :-s

Και εγένετω φως....
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

όμως κάθε επιστημονική έρευνα - ανακάλυψη πρέπει να είναι ευπρόσδεκτη

 

αν μας τρομάζει ο τρόπος χρήσης που ενδεχομένως γίνει από κάποιους αυτό είναι άλλη ιστορία

 

ας ελπίσουμε ότι μαζί με την επιστημονική πρόοδο θα μειωθεί και η ανθρώπινη βλακεία!!

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δυστυχώς φίλε ender η ιστορία έχει αποδείξει ότι η ανθρώπινη βλακεία ολοένα και αυξάνει...όπως η εντροπία ένα πράγμα.... Τα πάντα χρησιμοποιούνται πρώτα για να βλάψουν τον άνθρωπο και ύστερα για να του προσφέρουν... Δεν βλέπεις τώρα με τον Μπους και το Ιραν;;;; Θέλουμε δεν θέλουμε θα φάμε και άλλον πόλεμο στο κεφάλι μας.... και ίσως πυρηνικό...αυτήν την φορά!
Και εγένετω φως....
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

:-s Καλή η τεχνολογική πρόοδος αλλά εγώ προσωπικά ΔΕΝ ΘΕΛΩ μικροτσιπ και τέτοιες βλακειούλες στον εγκέφαλό μου :shock: !! Ευχαριστώ αλλά δεν θα πάρω.. καλά είμαι και έτσι!! Που και που χρειάζεται και η ανθρώπινη βλακεία 8-[ !Εξάλλου δεν μπορούμε να γίνουμε όλοι διάνοιες... :cheesy:
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

emmanouela γειά

 

δεν εννοούσα μείωση της ανθρώπινης βλακείας με την εμφύτευση chip στον εγκέφαλο

 

εννοούσα την ανθρώπινη βλακεία που ωθεί κάποιους να χρησιμοποιούν λάθος τις, εξ ορισμού καλές, επιστημονικές ανακαλύψεις

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Επειδή επανάληψις μήτηρ μαθήσεως, ας θυμηθούμε :

 

Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former. (Albert Einstein)

 

Κάτι ήξερε ο μεγάλος! Νομίζω; :wink:

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!.

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Συνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Όροι χρήσης