AstroVox :: Επισκόπηση Θ.Ενότητας - Astrovox forum. Πόσο εκφράζει τον καθένα μας;
Κεντρική σελίδα του AstroVox AstroVox
Η ερασιτεχνική αστρονομία στην Ελλάδα

Κεντρική ΣελίδαΚεντρική Σελίδα   FAQFAQ   ΑναζήτησηΑναζήτηση   Κατάλογος ΜελώνΚατάλογος Μελών    ΑστροφωτογραφίεςΑστροφωτογραφίες   ΕγγραφήΕγγραφή 
  ForumForum  ΑστροημερολόγιοΑστροημερολόγιο  ΠροφίλΠροφίλ   ΑλληλογραφίαΑλληλογραφία   ΣύνδεσηΣύνδεση 

Αστροημερολόγιο 
Astrovox forum. Πόσο εκφράζει τον καθένα μας;
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... 17, 18, 19

Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    AstroVox Forum Αρχική σελίδα -> Ερωτήσεις και Συζητήσεις για το AstroVox
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
johndoukOffline
Εξωγήινος
Άβαταρ

Ένταξη: 23 Φεβ 2006
Σύνολο δημοσιεύσεων: 744
Τόπος: Αθήνα
Φύλο: Ανδρας
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 12/05/2006, ημέρα Παρασκευή και ώρα 12:48    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Φίλε Βασίλη,

το να συμφωνείς πάντα με πρόσωπα, ομάδες κλπ για μένα αποτελεί προκατάληψη.
το να συμφωνείς όμως με θέσεις, σκέψεις, απόψεις (ασχέτως προσώπου που τις εκφράζει) το βρίσκω υγειές.

Αυτή είναι απλά η δική μου προσέγγιση. Νομίζω ότι συμφωνούμε, ε; Think Rolling Eyes Smile

ΥΓ : Και κάτι ακόμα, επειδή έκανες συσχετισμό με τον "νέο χώρο" που ετοιμάζει ο Ανδρέας. Δεν ξέρω γιατί το ανέφερες, αφού η σκέψη δημιουργίας του έγινε (υποθέτω) για να φιλοξενήσει τα θέματα που δεν εντάσσονται στις λοιπές κατηγορίες (ώστε να μην αναγκάζονται να τα διαβάζουν όσοι δεν θέλουν) κι όχι για να επιβληθεί ένας διαφορετικός τρόπος συμμετοχής στις ήδη υπάρχουσες.

antonyOffline
Εξωγήινος
Άβαταρ

Ένταξη: 22 Ιαν 2004
Σύνολο δημοσιεύσεων: 365
Τόπος: Μαρούσι
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 12/05/2006, ημέρα Παρασκευή και ώρα 13:50    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Kάθε φορά που γράφω σ'αυτό το θέμα, θέλω να πιστεύω και ελπίζω ότι αυτή θα είναι και η τελευταία μου δημοσίευση εδώ.

Θα αναφερθώ σε κάποιες διαπιστώσεις, και μερικές απορίες που με προβληματίζουν !

Μάλλον, δεν καταφέραμε να διδαχτούμε τίποτα .
Ξέρουμε άραγε πόσοι από αυτούς που ενδιαφέρονται για την αστρονομία,μπαίνουν στο astrovox, μας διαβάζουν και την κάνουν (με ελαφρά πηδηματάκια);

Φωνάζουμε όταν βλέπουμε διαφορετικές απόψεις .
Μα δεν μπορούμε να νοιώσουμε ότι είμαστε όλοι τόσο διαφορετικοί, να το αποδεχτούμε και να χαρούμε με αυτό;

Παραμένουμε προσκολλημένοι στο μικρόκοσμό μας .
Είναι τόσο δύσκολο να καταλάβουμε ότι είναι άσχημο να μας λένε πώς να
σκεφτόμαστε , πως να συμπεριφερόμαστε και πως να μιλάμε ;

Κάποιοι θεωρούν εαυτούς προστάτες της αστρονομίας .
Από τι ; Από την είσοδο νέων μελών μήπως;

Astrovox

Ανήκει στον δημιουργό του και είναι εμείς , τα μέλη του .

Προς τι αυτή η προσπάθεια να διαιρεθεί σε πριν και σε μετά; ή σε γνώστες και αδαείς; ή σε αυστηρό και χαλαρό; ή σε καλό και κακό;

Λίγο όψιμα δεν έγινε για κάποιους ή καινούργια και μόναδική τους αγάπη;

Ξεχνάμε κάποιοι παλιότεροι τις, σε χώρους παρατηρήσεων απαξιωτικές δηλώσεις, του στυλ :
Ωχου! Μωρέ τι τους κουβαλάτε αυτούς τους άσχετους από το astrovox εδώ πέρα;

Ξεχνάμε ότι και οι σκηνές (όπως κι οι τοίχοι) έχουν αυτιά όταν σχολιάζουμε απόντες :
Eλα μωρέ o... που μας το παίζει ότι είναι και ο καλύτερος %#@*&^ ,αυτά που μας δείχνει δεν γίνονται.

Δεν είναι λίγο παράξενο το γεγονός ότι τώρα, που έχει πολλά και ενεργά μέλη το astrovox, ήρθε και ο καιρός να το διαφεντέψουμε ;

Δεν θέλω να σκέφτομαι ότι επιχειρούμε να το κάνουμε σκαλοπάτι.

Kουράστηκα να βλέπω συνέχεια μπροστά μου όλα αυτά τα χρόνια τύπους , που νομίζουν ότι με τις καρέκλες και τα πόστα, αυτόματα γίνονται και το κέντρο της Γής .

Ομπρέλα προστασίας ;
Όχι Κύριοι αργήσατε ! Προστασία χρειάζονται μόνο οι νεοσσοί.
Και το astrovox δεν είναι τέτοιο έχει γιγαντωθεί δεν χρειάζεται (προστάτες). Θα συνεχίσει το δρόμο του γιατί έχει πολλά (ποιοτικά , ποσοτικά) και ενεργά (με σκέψη , δύναμη και ελευθερία λόγου ) μέλη.

Υ.Γ
Aσφαλώς και μόνο εύστοχο μπορώ να χαρακτηρίσω το υστερόγραφο του Γιάννη περι διαφοροποίησης offtopic κατηγορίας και τρόπου επικοινωνίας μας

Με εκτίμηση
Αντώνης Βαλεράς
Επιστροφή στην κορυφή
View user's profile Αποστολή email 
nickthegreek13_7Offline
Εξωγήινος
Ένταξη: 29 Δεκ 2005
Σύνολο δημοσιεύσεων: 2144
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 12/05/2006, ημέρα Παρασκευή και ώρα 15:29    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Λοιπόν παίδες η κατάσταση έχει φτάσει στο απροχώρητο Exclamation Προσωπικά μέχρι τώρα επιθυμούσα να μην λάβω μέρος σε αυτή την τόσο μεγάλη αντιπαράθεση και προσπαθούσα να αγνοώ το ολο θέμα ελπίζωντας οτι κάποια στιγμή θα τελιώσει το ολο ζήτημα.Όμως αυτό που βλέπω είναι οτι ενω στην αρχή υπήρχαν αυτές οι συγκρούσεις λόγω διαφορετικής απόψης του καθένα ,τώρα γίνονται λόγω κόντρας μεταξύ κάποιων μελών που ουσιαστικά ψάχνουν την παραμικρή ευκαιρία να αλληλοσφαχτούν Exclamation Πρέπει να καταλάβετε οτι σε αυτόν τον συγκεκριμένο χώρο είμαστε ολοι φιλοξενούμενοι του Ανδρέα και γενικότερα έχει ως μοναδικό σκοπό να προωθήσει την ερασιτεχνική αστρονομία στην Ελλάδα.Έχετε προσέξει οτι αυτό το thread τελικώς θα έχει μεγαλύτερη ακροαματικότητα και απο το "Ολική έκλειψη ηλίου! Καστελλόριζο 2006" και για παντελώς βλακώδης λόγους Question Το μόνο που κάνετε ουσιαστικά είναι να στενοχωρήτε τον Ανδρέα που έχει δώσει μεγάλο κόπο και χρήμα για τον μοναδικό αυτό σκοπό που προείπα.Είστε μεγάλοι (τυπικά τουλάχιστον) αλλά δεν κάνετε καμία προσπάθεια να φερθείτε ανάλογα μη την ωριμότητα και την εμπειρία που υποτίθεται οτι σας διακατέχει.Είχα αναφέρει ξανά παλαιότερα οτι εχω πάρει μέρος σε πολλά Forum χωρίς ουσία όπου τέτοιοι διαπληκτισμοί υπήρχαν και με το παραπάνω.Εκεί βγήκα και εγω εκτός ελέγχου και μπήκα στην διαδικασία να κάνω και να λεω άσχημα πράγματα Exclamation Όμως έστω και τυχαίως βρήκα εναν χώρο στον οποίο υπαρχουν πολλοί άλλοι που αγαπούν την αστρονομία όπως και εγω.Αυτό είναι που μας ενώνει και δεν θα έπρεπε να μας χωρίζει ExclamationΓια αυτόν τον λόγο εχω ενα να πώ.....ΣΥΝΕΛΘΕΤΕ!!!!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Tilemachos AthanasiadisOffline
Εξωγήινος
Άβαταρ

Ένταξη: 10 Νοέ 2005
Σύνολο δημοσιεύσεων: 1772
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 12/05/2006, ημέρα Παρασκευή και ώρα 16:05    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

nickthegreek13_7 έγραψε:
Λοιπόν παίδες η κατάσταση έχει φτάσει στο απροχώρητο Exclamation Προσωπικά μέχρι τώρα επιθυμούσα να μην λάβω μέρος σε αυτή την τόσο μεγάλη αντιπαράθεση και προσπαθούσα να αγνοώ το ολο θέμα ελπίζωντας οτι κάποια στιγμή θα τελιώσει το ολο ζήτημα.Όμως αυτό που βλέπω είναι οτι ενω στην αρχή υπήρχαν αυτές οι συγκρούσεις λόγω διαφορετικής απόψης του καθένα ,τώρα γίνονται λόγω κόντρας μεταξύ κάποιων μελών που ουσιαστικά ψάχνουν την παραμικρή ευκαιρία να αλληλοσφαχτούν Exclamation Πρέπει να καταλάβετε οτι σε αυτόν τον συγκεκριμένο χώρο είμαστε ολοι φιλοξενούμενοι του Ανδρέα και γενικότερα έχει ως μοναδικό σκοπό να προωθήσει την ερασιτεχνική αστρονομία στην Ελλάδα.Έχετε προσέξει οτι αυτό το thread τελικώς θα έχει μεγαλύτερη ακροαματικότητα και απο το "Ολική έκλειψη ηλίου! Καστελλόριζο 2006" και για παντελώς βλακώδης λόγους Question Το μόνο που κάνετε ουσιαστικά είναι να στενοχωρήτε τον Ανδρέα που έχει δώσει μεγάλο κόπο και χρήμα για τον μοναδικό αυτό σκοπό που προείπα.Είστε μεγάλοι (τυπικά τουλάχιστον) αλλά δεν κάνετε καμία προσπάθεια να φερθείτε ανάλογα μη την ωριμότητα και την εμπειρία που υποτίθεται οτι σας διακατέχει.Είχα αναφέρει ξανά παλαιότερα οτι εχω πάρει μέρος σε πολλά Forum χωρίς ουσία όπου τέτοιοι διαπληκτισμοί υπήρχαν και με το παραπάνω.Εκεί βγήκα και εγω εκτός ελέγχου και μπήκα στην διαδικασία να κάνω και να λεω άσχημα πράγματα Exclamation Όμως έστω και τυχαίως βρήκα εναν χώρο στον οποίο υπαρχουν πολλοί άλλοι που αγαπούν την αστρονομία όπως και εγω.Αυτό είναι που μας ενώνει και δεν θα έπρεπε να μας χωρίζει ExclamationΓια αυτόν τον λόγο εχω ενα να πώ.....ΣΥΝΕΛΘΕΤΕ!!!!!!!!

Applause Applause Applause Applause Applause Applause Applause Applause Applause
Επιστροφή στην κορυφή
johndoukOffline
Εξωγήινος
Άβαταρ

Ένταξη: 23 Φεβ 2006
Σύνολο δημοσιεύσεων: 744
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 12/05/2006, ημέρα Παρασκευή και ώρα 16:12    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Βλέπω ότι οι υποδείξεις και οι νουθεσίες συνεχίζουν να πηγαίνουν και να έρχονται ....
Ας μην αναφερθώ στους ατυχείς επιθετικούς προσδιορισμούς και "κρίσεις" ...

Κάποιος φίλος, με τον χαρακτηριστικό του τρόπο, είχε γράψει κάποτε "το διαβάζειν τίτλους πριν γράψειν εστί μορφώσειν...."

Ανάγνωση τίτλων γνωρίζετε;
Γράφει πουθενά "ζητούνται μαθήματα συμπεριφοράς" ;

Τώρα προστέθηκαν και οι κρυμμένοι πίσω από την ανωνυμία τους....
(αυτό φυσικά δεν αφορά σ'εσένα φίλε Τηλέμαχε Αθανασιάδη)

Τι να πω.... Η ηλικία ίσως....

RigelianOffline
Αστρομανιακός
Ένταξη: 13 Απρ 2006
Σύνολο δημοσιεύσεων: 101
Τόπος: ΑΘΗΝΑ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 12/05/2006, ημέρα Παρασκευή και ώρα 17:10    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Οιδίπους Τύραννος, Σοφοκλή.

Ο μάντης Τειρεσίας λέει στον Οιδίποδα ότι αυτός φταίει για τα δεινά της Θήβας και εκείνος, αλαζών μέσα στην ψευδαίσθηση της δύναμης που νόμιζε ότι είχε, του απαντά με την φοβερή φράση (και παρήχηση του 'τ'):

Τυφλός τα τ' ώτα, τον τε νουν, τα τ' όμματ' ει!

View user's profile 
Δημήτρης ΚούτουλαςOffline
Αστρομανιακός
Άβαταρ

Ένταξη: 24 Ιούν 2004
Σύνολο δημοσιεύσεων: 111
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 12/05/2006, ημέρα Παρασκευή και ώρα 17:30    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αγαπητοί ... θεματοφύλακες της "γαλήνης" του AstroVox
και καλοπροαίρετοι ανώνυμοι και μη συμβουλάτορες:

Να ρωτήσω αν το "ΣΥΝΕΛΘΕΤΕ !!!" πηγαίνει σε αυτούς που
"χαλάνε μελάνι" και γράφουν τις απόψεις τους σύμφωνα με
τον τίτλο του thread ή σε αυτούς που ξαφνικά έρχονται και
ευαγγελίζονται "σφίξιμο λουριών" και "χατζάρες με το παραμικρό"
και μάλιστα μετά από περίοδο ύφεσης εν αναμονή της
υπόσχεσης του Ανδρέα που έχει ζητήσει την υπομονή μας ?

Ή μήπως είναι ένα ΙΣΟΠΕΔΩΤΙΚΟ ΣΥΝΕΛΘΕΤΕ σε όλους αδιακρίτως ?

Σας αρέσει να είμαστε ενωμένοι υπό την αγάπη μας για την
Αστρονομία ή υπό "επικρεμάμενες χατζάρες" και "σφίξιμο λουριών" ?

Αν σας αρέσει το πρώτο, νομίζετε ότι είναι δεδομένο και αδιασάλευτο
ή χρειάζεται κάποια "μάχη" για να κατακτηθεί ?

Τι μάχη ?

Από αυτές που πολλές φορές έχει χρειαστεί να δώσουμε όλοι
στη ζωή μας, και που αν δεν έχετε ήδη δώσει, σύντομα οι
περιστάσεις θα σας καλέσουν να το κάνετε !!

Είναι η μάχη ενάντια σε κάθε σκοπιμότητα που θέλει να
εκμεταλλευτεί την Αγάπη μας για το Οτιδήποτε προς ίδια "οφέλη",
"θώκους", "δάφνες" κλπ. με πρακτικές και μέσα ανελεύθερα,
που έχει το θράσσος να τα "αναγέλλει" κιόλας.

Θα ήταν φρονιμότερο να σκέφτεστε λίγο περισσότερο,
πριν αρπάξετε τη δική σας "χατζάρα" με την
μορφή του όποιου "ΣΥΝΕΛΘΕΤΕ !!!"

Πολύ Φιλικά

Δημήτρης
Επιστροφή στην κορυφή
View user's profile Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα 
Ηλίας ΧασιώτηςOffline
Εξωγήινος
Άβαταρ

Ένταξη: 11 Απρ 2005
Σύνολο δημοσιεύσεων: 1156
Τόπος: Μαρκόπουλο Μεσογείων.
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 12/05/2006, ημέρα Παρασκευή και ώρα 18:01    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Νομίζω ότι η επικοινωνία σε ένα όμορφο και λογικό πλαίσιο μέσα από αυτό το φόρουμ είναι απόλυτα θεμιτή.
Το να ξεφεύγει όμως η κατάσταση από τα όρια και καταλήγει σε δημόσιες σχέσεις ή το χειρότερο σε προσπάθεια δημιουργίας φατριών προκειμένου να κατευθυνθεί το φόρουμ, είναι εντελώς απαράδεκτο. Εμένα, αυτή η εντύπωση μου έχει δημιουργηθεί και το έχω ξαναγράψει.

Αν κάποιοι φίλοι θέλουν διαπροσωπικές σχέσεις περισσότερο, παρά ανταλλαγή αστρονομικών γνώσεων, είναι δικαίωμά τους, αλλά η προσωπική μου γνώμη είναι ότι θα ήταν καλύτερα να φτιάξουν δικό τους φόρουμ. Αν κάποιος θέλει να δημιουργήσει επαφές και φιλίες, ας το κάνει με τη δουλειά του και τις γνώσεις του.
Δεν είναι δυνατό ορισμένοι να κάνουν το κέφι τους εις βάρος του Ανδρέα ο οποίος χάνει χρόνο και χρήμα για το Άστροβοξ.

Και να τα αποτέλεσματα. Πολλοί και αξιόλογοι ερασιτέχνες ήδη έχουν εκφράσει τη δυσφορία τους για την παρούσα εικόνα του φόρουμ. Οι περισσότεροι από αυτούς δεν μπαίνουν καν στον κόπο να το γράψουν, γιατί δεν έχουν όρεξη για εμπλοκή σε διαξιφισμούς και αντεγκλήσεις.
Και για ποια "καλύβα" των παλιών μιλάμε, όταν πολύ σημαντικά ονόματα ήδη λάμπουν δια της απουσίας τους.

Θα ήθελα εδώ να επανέλθω στο θέμα του Giorgosgr και στην παρέμβαση του στο θέμα « Διολισθήσασα διολίσθηση», για την οποία δέχτηκε πολλές επικρίσεις από ορισμένους φίλους.
Ο Γιώργος έγραψε όντως σκληρά, όμως ελάχιστοι πρόσεξαν τι είχε γραφτεί προηγουμένως.
Ιδού το link:
http://www.astrovox.gr/forum/viewtopic.php?t=2733&postdays=0&postorder=asc&start=180

Παραθέτω τα γραφόμενα του Γιώργου.

Giorgosgr έγραψε:
«Νομιζω πως εχετε εντελως ξεφυγει απο το πνευμα και το σκοπο του forum.
Προσωπικα αν συνεχισουν τετοια θα το σκεφτω αν θα ξαναγραψω εδω.......
Η ακατασχετη μπουρδολογια οχι μονο δεν ειναι χιουμορ αλλα κατανταει κουραστικη να μην πω αηδιαστικη!
Πολυ θα χαιρομουν να το δω να κλειδωνει το συγκεκριμενο thread!
Ακομα περισσοτερο θα χαιρομουν αν διαγραφονταν οι μπουρδες (η κομψοτερη λεξη που μπορω να σκεφτω)!»

Ιδού ορισμένες φράσεις απείρου κάλλους που είχαν προηγηθεί:

«σκατά stealth πτηση κάνουμε»
«GΑMΟTΟΜΟΥ»
«nasoykopsotopoulaki»
«έχεις μπερδέψει την πολική με την ... poul-ική μου φαίνεται »
«paliskatatakaname»
«sifi-lee»
«sasehoolousgiatafrydiamou»

Αν αυτό το επίπεδο εκφράζει ορισμένους για το Astrovox, εμένα πάντως όχι.
Και ότι όλοι κάποια στιγμή ξεφεύγουμε είναι δεδομένο. Αλλά όταν συμβαίνει συνεχώς, νομίζω ότι είναι ανησυχητικό.

Σημ. Όλα τα παραπάνω δεν είναι ούτε νουθεσίες, ούτε υποδείξεις, αλλά η προσωπική μου άποψη.
Επιστροφή στην κορυφή
Στέφανος ΣοφολόγηςOffline
Εξωγήινος
Άβαταρ

Ένταξη: 01 Ιούν 2004
Σύνολο δημοσιεύσεων: 2303
Τόπος: Λάρισα
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 12/05/2006, ημέρα Παρασκευή και ώρα 20:26    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Η δυσαρέσκεια πάρα πολλών από τα παλαιότερα και αξιολογότερα μέλη του forum για την υποβάθμισή του τους τελευταίους μήνες, έχει καταγραφεί και δημόσια και ιδιωτικά. (Αναρωτιέται κανείς πού είναι ο Αντώνης Αγιομαμίτης; ) Είναι πλέον έντονη και δεν μπορεί να αγνοηθεί. Τα νεώτερα μέλη ίσως δεν διακρίνουν τη διαφορά, είναι όμως αισθητή. Και όχι βέβαια επειδή επικοινωνούμε και συζητούμε περισσότερο. Οι συζητήσεις όμως γι αυτό το θέμα (με τον εύκολο τρόπο) έχουν εξαντληθεί και δεν πρέπει να τροφοδοτηθούν άλλο γιατί απλώς χειροτερεύουν την κατάσταση. Και προσοχή, οποιαδήποτε στρατοπεδοποίηση και διαχωρισμός σε (δύο) ομάδες είναι άτοπη και εξαιρετικά βλαβερή εδώ. Ας δείξει ο καθένας τον καλύτερο εαυτό του μέχρι να βαδίσουμε σε πιό λείους δρόμους. Γιατί αυτό θα γίνει. Το astrovox εξελισσόμενο δεν θα χάσει τις διατυπωμένες αρχικές του αξίες και στόχους. Ας θυμόμαστε συνεχώς ότι άλλο δημόσιο forum ερασιτεχνικής Αστρονομίας και άλλο καφενείο.

Φιλικά, Στέφανος

Επιστροφή στην κορυφή
View user's profile 
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    AstroVox Forum Αρχική σελίδα -> Ερωτήσεις και Συζητήσεις για το AstroVox Όλες οι Ώρες είναι UTC + 3
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... 17, 18, 19
Σελίδα 19 από 19

Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία σε αυτό το forum
Μπορείτε να κατεβάζετε αρχεία σε αυτό το forum

Βασισμένο στο phpBB. Η συμμετοχή στο AstroVox βασίζεται στους εξής όρους χρήσης