Jump to content

Βαλιτσα MEADE


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πωλειται η μεταλλικη βαλιτσα της MEADE με τη σειρα 3000 των προσοφθαλμιων. Ακολουθουν λεπτομερως οι προσοφθαλμιοι:

 

6.4 mm ---> 52 μοιρες πεδιο

9.7 mm ---> 52 μοιρες πεδιο

12.4mm ---> 52 μοιρες πεδιο

15 mm ---> 52 μοιρες πεδιο

20 mm ---> 52 μοιρες πεδιο

25 mm ---> 52 μοιρες πεδιο

32 mm ---> 52 μοιρες πεδιο

40 mm ---> 44 μοιρες πεδιο

 

 

Εξαιρετικα προσεγμενα με τα κουτια τους. Καμια δαχτυλια!!! :P

 

Τιμη 250 ευρω (συζητισιμη φυσικα)

 

Οποιος ενδιαφερεται ας στειλει π.μ. ή ας ποσταρει

 

Ο λογος για τον οποιο τους πουλαω ειναι γιατι δε με βοηθανε στο τηλεσκοπιο μου. Και επισης εχω καταντησει στραβοξυλο και θελω 82 μοιρες πεδιο! Η αχαριστια παει συννεφο.. :-note

STARFINDER EQUATORIAL 8\" FL 1200mm MEADE

 

Series 4000 MEADE 6.7mm - 40mm 52

 

HYPERION 13mm 68 :mrgreen:

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Στειλε μου πμ να το συζητησουμε

 

Είμαι νέος στον χώρο της ερασιτεχνικής αστρονομίας ,και οι επιλογές μου δεν

πρέπει να είναι πολύ ακριβές,διότι μπορεί να μην μου αρέσει και να σταματήσω.Έπειτα, δεν γνωρίζω και πολλά πράγματα όσον αφορά τον εξοπλισμό.Το τηλ. μου είναι 6973957661. Ή γράψε το δικό σου να πάρω να μιλήσουμε.

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Κάτω από 200€;;; Ε, είπαμε μη τρελαθούμε...Όποιος θέλει είναι πολλύ καλή η τιμή τους, βγαίνει 25 € το προσοφθάλμιο!!!!!!!!!!!! Πόσο άλλο να πέσει;; Δυστυχώς το χόμπυ μας δεν είναι κ το ποιο φθηνό αλλά τι να κάνουμε, αφού το αγαπάμε...(και οι γυναίκες ακριβές είναι αλλά αφού τις αγαπάμε πληρώνουμε...)
Την ώρα που εμείς κοιτάμε τα :cheesy: , τα βλέπουν και κάποιοι άλλοι, ίσως όχι από τον δικό μας κόσμο... :cheesy: :cheesy: :cheesy:
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Oντως Παναγιωτη εχεις απολυτο δικιο. Και εκτος απο αυτο μεσα στη προσφορα συμπεριελαβα και αλλο ενα επιπλεον προσοφθαλμιο οποτε φιλε μου δε το συζηταω για κατω απο 200.

 

Ειναι καπως εγωιστικο αυτο που λες. Δηλαδη να ριξω εγω τη τιμη αυτου που πουλαω επειδη εσυ δε ξερεις αν σου αρεσει αυτο που πας να κανεις?

 

Ε οχι....

STARFINDER EQUATORIAL 8\" FL 1200mm MEADE

 

Series 4000 MEADE 6.7mm - 40mm 52

 

HYPERION 13mm 68 :mrgreen:

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Oντως Παναγιωτη εχεις απολυτο δικιο. Και εκτος απο αυτο μεσα στη προσφορα συμπεριελαβα και αλλο ενα επιπλεον προσοφθαλμιο οποτε φιλε μου δε το συζηταω για κατω απο 200.

 

Ειναι καπως εγωιστικο αυτο που λες. Δηλαδη να ριξω εγω τη τιμη αυτου που πουλαω επειδη εσυ δε ξερεις αν σου αρεσει αυτο που πας να κανεις?

 

Ε οχι....

Αγαπητέ Παναγιώτη <Μη προτρεχέτω η γλώττα της διανοίας σου>,ο "KOTS"ζήτησε να το συζητήσουμε και δεν ζήτησε την γνώμη σου.

{Όταν εμείς κοιτάμε τ΄άστρα κάποιοι άλλοι ίσως περπατούν πάνω τους και σίγουρα όχι από τον δικό μας κόσμο,διότι είμαστε πολύ μικροί ακόμα.}

Αγαπητέ "KOTS"έγραψες να το συζητήσουμε,θα μπορούσες να πείς ότι αυτή είναι η τελική τιμή και να σου απαντήσω ανάλογα.Η προσφορά η δική μου είναι 185 .Αλλιώς να τα πάρει ο Παναγιώτης με 200.

Χάρηκα γιά την επικοινωνία μαζί σας.

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Kι εγω χαρηκα. Αν αλλαξεις γνωμη εδω ειμαι. Για 15 ευρω δε νομιζω οτι πρπει να γινεται θεμα.

STARFINDER EQUATORIAL 8\" FL 1200mm MEADE

 

Series 4000 MEADE 6.7mm - 40mm 52

 

HYPERION 13mm 68 :mrgreen:

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Όπα, ηρεμία. Μη τσακωθούμε... Εγώ είπα ότι το χόμπυ μας είναι ακριβό. Αν εσύ βρείς ακιόπιστο προσοφθάλμιο κάτω από 25€ πέστο μας. Το θέμα δεν είναι αν θα τα πάρω εγώ ή εσύ (που εγώ δεν θα τα πάρω γιατί έχω άλλα) αλλά να μιλάμε με σοβαρά κριτήρια. Όλα θα είχαν τελειώσει με πμ με τον KOTS όπως σου είπε και όχι με δημόσια συζήτηση. Τεσπα, καλές παρατηρήσεις και μην πετάμε υποννοούμενα, να λέμε στα ίσια ότι θέλουμε...
Την ώρα που εμείς κοιτάμε τα :cheesy: , τα βλέπουν και κάποιοι άλλοι, ίσως όχι από τον δικό μας κόσμο... :cheesy: :cheesy: :cheesy:
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Πες μας και τον εξοπλισμό σου να έχουμε μια γενική εικόνα ώστε να μπορούμε να βοηθήσουμε σε κάτι αν χρειαστεί. Και από που παρατηρείς.
Την ώρα που εμείς κοιτάμε τα :cheesy: , τα βλέπουν και κάποιοι άλλοι, ίσως όχι από τον δικό μας κόσμο... :cheesy: :cheesy: :cheesy:
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Πες μας και τον εξοπλισμό σου να έχουμε μια γενική εικόνα ώστε να μπορούμε να βοηθήσουμε σε κάτι αν χρειαστεί. Και από που παρατηρείς.

Γειά σου Παναγιώτη .Δεν έχουμε πρόβλημα κανένα.Προ δύο ημερών πήρα το skywatcher 150/750 ,έχω zoom 7-21mm και φίλτρο Σελήνης.Έχω και Newton 114/900 ενός φίλου το οποίο και θα επιστρέψω.Παρατηρώ από Αμφισσα, όποτε το επιτρέπει ο καιρός.Προσπαθώ να οργανωθώ, είμαι νέος στο hobby αν και μεγάλος στην ηλικία.Κάθε παρατήρηση δεκτή, ιδίως όσον αφορά τον εξοπλισμό.Ευχαριστώ.

Όταν γράφετε π.μ τι ενοείτε.

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Einai το πρωσοπικο μηνυμα ακριβως κατω απο το κειμενο που γραφεις. Ειναι το κουμπακι που γραφει πμ.

 

Τα προσοφθαλμια αυτα που ζητας να αγορασεις, εξω καινουρια θα τα βρεις 70 ευρω το ενα το λιγοτερο. Οποτε οπως καταλαβαινεις δε μπορω να μειωσω τιμη με τιποτα. Και οπως σου ειπα και παραπανω ειναι λιγο γελοιο να κανουμε τετοιο θεμα για 15 ευρω και να παζαρευουμε τετοια αντικειμενα.

 

Απο κει και περα αποφασισε και δες τι θα κανεις.

 

Τα συγκεκριμενα κανουν πολυ καλη δουλεια

STARFINDER EQUATORIAL 8\" FL 1200mm MEADE

 

Series 4000 MEADE 6.7mm - 40mm 52

 

HYPERION 13mm 68 :mrgreen:

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!.

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Συνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Όροι χρήσης